Warsztaty „Zjazd rodzinny”

Warsztaty „Zjazd rodzinny”

13 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku Studenckie Czwartki. Jesienny cykl spotkań zamknęliśmy grą szkoleniową „Zjazd rodzinny”. Zadaniem uczestników było odnalezienie się wśród skomplikowanych relacji, łączących wielopokoleniowy klan Sujeckich. Gracze, podzieleni na dwie grupy, musieli odtworzyć drzewo genealogiczne rodziny – bazując na (pozornie) chaotycznych danych. Oprócz radzenia sobie z rozproszonymi informacjami, gra pozwalała na sprawdzenie … Continue reading »
Studenci pod skrzydłami VIPów – VI edycja projektu mentorskiego

Studenci pod skrzydłami VIPów – VI edycja projektu mentorskiego

Mentee. Tym terminem określamy ucznia, który poszukuje pomocy w nakreśleniu swojej ścieżki zawodowej i w tym celu indywidualnie pracuje z mentorem, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju jego umiejętności i menedżerskich i biznesowych. Mentor to z kolei ktoś, kto staje się swoistego rodzaju powiernikiem ucznia i wykazuje się zdolnością do zrozumienia jego potrzeb. 6 grudnia w Pałacu Biedermanna odbyła się inauguracja VI edycji projektu mentorskiego … Continue reading »
Santander Universidades Digital Day – Konferencja i warsztaty

Santander Universidades Digital Day – Konferencja i warsztaty

Czym jest konferencja „Santander Universidades Digital Day”? Przewodnikiem po najważniejszych trendach i innowacjach, Wskazówką w budowaniu kariery, Spotkaniem z ekspertami pracującymi dla Google i Santander Bank Polska, Czasem i miejscem, gdzie przy pysznej kawie doświadczysz osobiście działania nowoczesnych technologii. Zapraszamy na Santander Universidades Digital Day już 11 grudnia na Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego! Program wydarzenia: … Continue reading »
Staż na Start – wolne miejsca

Staż na Start – wolne miejsca

Bezpłatne praktyki, dające doświadczenie w branży czy niezwiązana z kierunkiem studiów praca, która pozwoli się utrzymać? – to pytanie, na które próbuje znaleźć odpowiedź wielu studentów, stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Dzięki projektowi Staż na Start możesz odbyć płatny staż wysokiej jakości w wybranych firmach i instytucjach. Staż na Start to projekt Biura Karier … Continue reading »
Nauka dziś, praca jutro!

Nauka dziś, praca jutro!

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kwalifikacyjnym kursie zawodowym, pozostały wolne miejsca na kursie z prowadzenia i organizowania kampanii reklamowej oraz logistyki. Oferujemy Państwu szkolenie, po którym, w niecały rok, nabędą Państwo kwalifikację zawodową. W ramach bezpłatnego szkolenia zapewniamy Państwu także materiały szkoleniowe, poczęstunek oraz obiad. Szkolenie to nie tylko ciężka praca i nauka – … Continue reading »
Studenckie Czwartki. Zjazd rodzinny

Studenckie Czwartki. Zjazd rodzinny

Za niespełna miesiąc Święta – doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Rodzinne spotkanie – choć z nieco innej perspektywy – będzie tematem gry, którą przygotowaliśmy na ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach Studenckich Czwartków. „Zjazd rodzinny” to gra, w której dobra komunikacja i radzenie sobie z rozproszonymi informacjami są niezbędne do zwycięstwa. Wcielacie się w organizatorów … Continue reading »
Przedstaw swój pomysł na wsparcie biznesu i zostań podatkowym liderem

Przedstaw swój pomysł na wsparcie biznesu i zostań podatkowym liderem

Marzysz o pracy w Ministerstwie Finansów albo o tym, żeby Twoje pomysły wspierały grupę tworzącą prawo podatkowe? Ulga na badania i rozwój, przepisy o IP Box, niższy podatek CIT – to tylko niektóre przykłady istniejących instrumentów. Czy są one wystarczające? Jaka jest właściwa strategia podatkowego wspierania biznesu? Przedstaw swoją wizję skutecznego wsparcia przedsiębiorczości i zostań … Continue reading »
Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe) – Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów

Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe) – Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów

  Kolegium Europejskie ogłasza nabór na rok akademicki 2019-2020. Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, Komisji Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje pełne stypendia najlepszym kandydatom z Polski! Rekrutacja trwa do 16 stycznia 2019 r. Kolegium Europejskie to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych … Continue reading »
Warsztaty „Tropy”

Warsztaty „Tropy”

Podczas kolejnej odsłony Studenckich Czwartków uczestnicy przenieśli się w środek kryminalnej zagadki. Wszystko za sprawą gry szkoleniowej „Tropy”, którą przeprowadziliśmy 22 listopada. Co się stało z doktorem Muldnerem? Jakie luki pojawiają się w zeznaniach podejrzanych i materiale dowodowym? Jak odtworzyć przebieg wydarzeń? To tylko kilka pytań, z jakimi musiały poradzić sobie osoby, które zdecydowały się na … Continue reading »
POD SKRZYDŁAMI MENTORA

POD SKRZYDŁAMI MENTORA

Do 30 listopada br. potrwa rekrutacja studentów do VI edycji projektu mentorskiego w ramach Programu Absolwent VIP UŁ. Projekt ten jest skierowany do studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Wybitni absolwenci UŁ pełniący rolę ekspertów dzielących się wiedzą i doświadczeniem, wspierają studentów w znajdywaniu nowych sposobów poszerzania kwalifikacji oraz wskazują najnowsze trendy i kierunki rozwoju. Terminem „mentee” określamy ucznia, który poszukuje pomocy … Continue reading »
Łódzkie Dni Informatyki

Łódzkie Dni Informatyki

Już po raz drugi, w dniach 21-22 listopada, odbędą się w PŁ i UŁ – Łódzkie Dni Informatyki, wydarzenie skierowane dla osób zainteresowanych informatyką. Łódzkie Dni Informatyki, organizowane przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki, są kierowane do studentów, uczniów szkół średnich i specjalistów z branży ICT. Jest to wydarzenie składające się z niemal … Continue reading »
Targi Pracy na Uniwersytecie

Targi Pracy na Uniwersytecie

Jesteś studentem i brakuje Ci rozeznania na rynku pracy? A może już pracujesz, ale chciałbyś zmienić zajęcie? Musisz koniecznie pojawić się na Targach Pracy na Uniwersytecie 8 listopada! W czwartek na Wydziale Zarządzania odbędą się coroczne Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier. W tym roku w Targach uczestniczy prawie 40  firm z różnych sektorów – Fujitsu, … Continue reading »