Wynagrodzenie po studiach – na co może liczyć absolwent?

Wynagrodzenie po studiach – na co może liczyć absolwent?

  Informatyka, elektronika i telekomunikacja oraz automatyka i robotyka – to kierunki, które gwarantują satysfakcjonujące zarobki niedługo po uzyskaniu dyplomu. Poziom wynagrodzeń zależy jednak nie tylko od wykształcenia. Duże znaczenie mają również inne czynniki, takie jak: predyspozycje, uzdolnienia, pracowitość i konsekwencja.   Zarobki absolwentów 5700 zł brutto – tyle w 2018 r. wynosiło przeciętne miesięczne … Continue reading »
Własna firma krok po kroku  5 – dniowe seminarium szkoleniowe

Własna firma krok po kroku 5 – dniowe seminarium szkoleniowe

  Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej organizuje w dniach 11-15 marca 2019 roku XXXIII edycję seminarium „Własna firma – krok po kroku”, które kierowane jest do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.   Tematyka zajęć obejmować będzie m.in. takie zagadnienia jak: Etapy rejestracji działalności gospodarczej, Prawne aspekty zakładania i … Continue reading »
#DareToDoMore razem z PepsiCo

#DareToDoMore razem z PepsiCo

Firma PepsiCo organizuje międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów #DareToDoMore, który po raz pierwszy organizowany jest w Polsce. Wyzwanie podzielone jest na trzy etapy: 1.Rejestracja na stronie www.daretodomore.pepsico.com (rejestracja trwa do 11 lutego 2019 roku – na tym etapie dowiecie się więcej o PepsiCo, wartościach firmy, jej kulturze i pracownikach). 2. Zgłoszenie swojego pomysłu online … Continue reading »
Zostań biegłym rewidentem!

Zostań biegłym rewidentem!

Polska Izba Biegłych Rewidentów (dalej: „PIBR”) wprowadziła zmianę w zakresie prowadzonej rekrutacji do procesu kwalifikacyjnego na biegłego rewidenta. Nabór do zawodu biegłego rewidenta będzie prowadzony w sposób ciągły, co oznacza, iż w dowolnym momencie osoba zainteresowana przystąpieniem do procesu kwalifikacyjnego na biegłego rewidenta może wysłać aplikacje. Co powinieneś zrobić, aby zostać kandydatem? Sprawdź na stronie … Continue reading »
Studenckie Czwartki. Lekkie wprowadzenie do Agile

Studenckie Czwartki. Lekkie wprowadzenie do Agile

Zastanawiacie się czy praca w zespole zawsze jest trudna? Może słyszeliście kiedyś o terminie „zwinny zespół”, ale nie wiecie co dokładnie on oznacza? Na te oraz inne pytania odpowiemy Wam podczas kolejnej odsłony Studenckich Czwartków. 28 lutego zapraszamy na warsztat, wprowadzający w pasjonujący świat Agile, który kryje w sobie wiele ciekawych zagadnień! Plan warsztatu: 1. … Continue reading »
Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan?

Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan?

Jakie wyzwania czekają nas w roku 2019? Po latach wzrostu gospodarczego, w 2019 roku świat czeka spowolnienie. Jak wpłynie to na kondycję gospodarczą UE i Polski? Między innymi na te pytania spróbuje odpowiedzieć dr Henryka Bochniarz, która wygłosi wykład pt. „Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan?”. Przed europejską gospodarką pojawia się strategiczne pytanie: jak … Continue reading »
UŁ zwycięża w konkursie NCBR!

UŁ zwycięża w konkursie NCBR!

Dziesięć ośrodków akademickich w Polsce otrzyma łącznie 295 milionów złotych dofinansowania na realizację projektów, które istotnie podniosą poziom nauczania na polskich uczelniach. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin ogłosił wyniki konkursu NCBR Zintegrowane Programy Uczelni, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza – Edukacja – Rozwój”. Uniwersytet Łódzki, pierwszy na liście ministerialnych ocen, uzyskał finansowanie … Continue reading »
Konkurs EkSoc StartUP!

Konkurs EkSoc StartUP!

Jesteś studentem? Jesteś kreatywny? Chcesz samodzielnie zaplanować własną karierę i myślisz o założeniu firmy? Ten konkurs jest dla Ciebie! Ruszamy z pierwszą edycją EkSoc StartUp! Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ we współpracy z Radą Biznesu oraz ekspertami i praktykami z wiodących organizacji łączy siły, aby zaoferować studentom uczelni wyższych możliwość realizacji pomysłów na biznes. Twój biznes! Najlepsi … Continue reading »
Studenci zmierzą się z metodami ilościowymi w inwestowaniu – startuje konkurs Quant Invest

Studenci zmierzą się z metodami ilościowymi w inwestowaniu – startuje konkurs Quant Invest

Polscy studenci po raz pierwszy będą mogli zmierzyć się z portfelami inwestycyjnymi przy wykorzystaniu metod ilościowych. Nowy konkurs Quant Invest to wspólne przedsięwzięcie Fundacji QuantFin, CFA Society Poland oraz wyłącznego partnera branżowego – TFI PZU S.A. Quant Invest to konkurs zespołowy (drużyny mogą liczyć maksymalnie trzy osoby). Propozycja udziału kierowana jest do studentów zarówno pierwszego … Continue reading »