PLAN KARIERY

Posiadanie planu kariery może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami, którzy jeszcze nie wiedzą, czego chcą. Pracodawcy często preferują osoby z ukształtowaną wizją własnego rozwoju.

Plan kariery

Zapewne, zgodnie z teorią rozwoju zawodowego D. E. Supera, jesteś teraz w fazie poszukiwania i eksperymentowania (20-29 lat). Możesz podejmować się różnych zadań i sprawdzać, czy dana praca Ci odpowiada.

Warto jednak już teraz przemyśleć:

  • Jaką jestem osobą?

Jakie mam mocne i słabe strony? Jak oceniają mnie inni? Jak reaguję na trudne sytuacje? Jak wypadam w testach predyspozycji zawodowych?

  • Co umiem i lubię robić?

Z czym do tej pory dobrze sobie radziłem a czego wolę unikać?

  • W jakich warunkach chcę pracować?

Co motywuje mnie do pracy? Jakiego wynagrodzenia lub benefitów oczekuję? Jaki rodzaj umowy, godziny pracy są dla mnie optymalne?

  • Na jakie zawody jest teraz zapotrzebowanie na rynku?

Jakie są zawody deficytowe i zawody przyszłości? Jakie oferty pracy pojawiają się najczęściej? Jakich umiejętności wymagają pracodawcy?

  • Który z nich najchętniej bym wykonywał?

która z tych ofert pasuje do moich umiejętności i zainteresowań?

Możesz też stworzyć Indywidualny Plan Działania, obejmujący informacje o Twoich celach zawodowych, kompetencjach, cechach i działaniach, które należy podjąć na swojej drodze kariery. Nie wiesz, jak to zrobić? Spotkaj się z naszym doradcą zawodowym, który Ci w tym pomoże.

Udostępnij: