Młodzi w Łodzi

PozostałeWystawcy UTP  

Młodzi w Łodzi – Studiowanie staje się przyjemniejsze

Program Młodzi w Łodzi powstał aby zachęcić młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, wspierać rozwój kariery zawodowej łódzkich studentów oraz zapewnić lokalnym przedsiębiorcom i potencjalnym inwestorom wysoko wykwalifikowanej kadry.

Realizatorem programu jest Biuro Obsługi Inwestora i  Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, które przy współpracy z największymi łódzkimi uczelniami oraz wiodącymi pracodawcami realizuje inicjatywy programu, m.in. takie jak: portal praktyk i staży, program stypendialny, bezpłatne szkolenia czy konkurs dla młodych przedsiębiorczych.

PARTNERZY

W ramach programu współpracuje aktywnie już ponad 250 łódzkich firm oraz największe łódzkie uczelnie publiczne.

STYPENDIA, czyli bez pieniędzy ani rusz!

Jedną z najważniejszych inicjatyw programu jest rozbudowany i unikatowy w skali kraju program stypendialny, w którego skład wchodzą fundowane przez pracodawców lub Urząd Miasta Łodzi stypendia na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez łódzkich pracodawców, dofinansowanie akademików dla osób spoza województwa łódzkiego oraz dofinansowanie dodatkowych lektoratów języków obcych. Dotychczas odbyło się dziewięć edycji programu stypendialnego. Łącznie do programów stypendialnych poszczególnych pracodawców złożono ponad 3310 wniosków. Komisje Stypendialne złożone z przedstawicieli pracodawcy-fundatora, uczelni oraz Urzędu Miasta Łodzi wybrały 200 studentów, którzy otrzymali stypendia w wysokości od 500 do 900 złotych brutto miesięcznie. Zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymało dotychczas 32 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz programowania skorzystało prawie 170 osób.

Stypendia Miasta Łodzi przeznaczone są dla wybitnie uzdolnionych studentów i doktorantów. Celem uruchomienia miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi. Przyciąganie zdolnej, ambitnej młodzieży, również spoza regionu, w połączeniu z wysokiej jakości procesami dydaktycznymi na łódzkich uczelniach, da łódzkim pracodawcom oraz potencjalnym inwestorom pewność wysokiej jakości zasobów ludzkich.

W dotychczasowych 6 edycjach programu wyłonionych zostało 105 Stypendystów Miasta Łodzi, którzy łącznie otrzymali od Miasta wsparcie w wysokości ok. 1.475.036 zł!

STAŻE I PRAKTYKI, czyli naucz się czegoś praktycznego!

Kolejną, bardzo ważną inicjatywą programu jest znajdujący się pod adresem www.praktyki.lodz.pl portal praktyk i staży, za pośrednictwem którego młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie zawodowe w najlepszych łódzkich firmach. Strona ta pozwala zarówno na bezpłatne umieszczenie swojego CV, aby mogli je przeglądać pracodawcy, jak i na przeglądanie ogłoszeń zamieszczanych przez pracodawców. Z portalem związany jest program płatnych staży wakacyjnych „Praktykuj w Łodzi”. W siedmiu edycjach projektu udział wzięło ponad 300 łódzkich firm, które zgłosiły ponad 1400 ofert płatnych staży wakacyjnych. Kandydaci wybierali interesującą ich ofertę i wysyłali aplikację za pośrednictwem Portalu praktyk i staży www.praktyki.lodz.pl. Złożono w sumie ponad 19 600 aplikacji!

SZKOLENIA ZA FREE, czyli studia to za mało, chcę wiedzieć więcej!

A jeśli student chciałby poszerzyć swoją wiedzę, może wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z cyklu „Twoja kariera w Twoich rękach”, organizowanych przy współpracy z partnerami programu Młodzi w Łodzi. Dotychczas zorganizowano prawie 400 szkoleń i skorzystało z nich już ponad 5700 osób.

W szkoleniach mogą brać udział studenci łódzkich uczelni oraz absolwenci do 12 miesięcy od ukończenia studiów.

Zarówno aktualne jak i archiwalne szkolenia znajdują się TUTAJ.

KONKURS NA BIZNESPLAN, czyli wolę pracować na swój rachunek!

Dla młodych przedsiębiorczych mamy Konkurs „Młodzi w Łodzi – Mam pomysł na biznes„. Jest to inicjatywa, mająca na celu wyróżnienie i wsparcie realizacji najlepszych biznesplanów przyszłych i obecnie funkcjonujących młodych łódzkich przedsiębiorców. Wszyscy uczestnicy, którzy zgłoszą swoje pomysły na własny biznes mają możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz indywidualnym doradztwie, a najlepsi otrzymują m.in. nagrody finansowe, nagrody rzeczowe, kursy językowe czy bezpłatną obsługę księgową przyszłego przedsiębiorstwa. W tegorocznej edycji konkursu pula nagród finansowych na rozwój firmy wynosiła 65.000 PLN . Dziewięć dotychczasowych edycji konkursu, to blisko 1230 pomysłów biznesowych, prawie 320 profesjonalnych biznesplanów, ponad 200 firm funkcjonujących w wyniku udziału konkursie.

WIZYTY W FIRMACH, czyli zobacz jak można pracować.

Pod hasłem „Poznaj łódzkich Pracodawców!”, kryje się cykl wizyt u łódzkich partnerów programu „Młodzi w Łodzi” – zwiedzanie firmy, prezentacja możliwości zatrudnienia, procesu rekrutacji itp. Z inicjatywy tej skorzystało 1630 studentów.

KARTA MŁODZI W ŁODZI, czyli student w Łodzi ma taniej

Uruchomiona w październiku 2013 roku, inicjatywa programu Młodzi w Łodzi, w ramach której studenci łódzkich uczelni oraz uczniowie, objęci programem Mia100 Talentów,mogą uzyskać rabaty na produkty i usługi oferowane przez partnerów, m.in. teatry, szkoły językowe, szkoły tańca, auto szkoły, kluby fitness, centra rozrywki oraz lokale gastronomiczne. Karta wydawana jest bezpłatnie. Rabaty w ramach karty oferuje już ponad 110 partnerów. Wydanych zostało ponad 13 600 kart rabatowych. 

JĘZYKOWZIĘCI, czyli dajemy języki, których nie nauczysz się w szkole.

W ramach konkursu „Młodzi w Łodzi – JĘZYKOWZIĘCI” otrzymać można dofinansowanie 2 semestrów nauki jednego z dziewięciu języków obcych najbardziej poszukiwanych przez łódzkich pracodawców z sektora BPO (Business Process Outsourcing), a jednocześnie mniej popularnych wśród studentów i absolwentów. Są to odpowiednio: język duński, fiński, niderlandzki, portugalski czy szwedzki. W każdej edycji konkursu udział bierze blisko 90 uczestników – studentów i absolwentów łódzkich uczelni wyższych. W ramach czterech dotychczasowych edycji konkursu, z kursów skorzystało prawie 300 osób.

FreeDOM DLA STUDENTA, czyli nakręć film i wygraj mieszkanie na rok.

Dla kreatywnych, którzy mają pomysł na film promujący nasze miasto i chcą go pokazać, mamy konkurs „FreeDOM dla Studenta”. Wystarczy nakręcić dowolną techniką (kamera, telefon itp.) krótki filmik w oryginalny, zabawny i interesujący sposób zachęcający do studiowania w Łodzi. Do wygrania, poza mieszkaniami opłaconymi na cały rok akademicki, do zdobycia są jednoosobowe pokoje w akademikach, notebook, pralka oraz zmywarka. Filmy zgłoszone we wszystkich edycjach można zobaczyć na kanale „Młodzi w Łodzi” na Youtube.

WYDARZENIA, czyli coś dla ciała i dla ducha.

W ramach programu Młodzi w Łodzi organizowanych jest wiele wydarzeń i akcji promocyjnych, w trakcie których zachęcamy do udziału w naszych inicjatywach. Wymieniając kilka najważniejszych: Akademickie i Uniwersyteckie Targi Pracy, Salon Maturzystów, akcja „Zaplanuj z nami swoją przyszłość„, Święto Łodzi, spotkania sympatyków programu pod hasłem „Łódź napełnia energią” w Klubie Muzycznym Elektrownia oraz „Łódź przyszłości” w Futuryście. Dodajmy do tego koncert łódzkich zespołów rockowych „Łódzka Fabryka Muzyki” w klubie Muzycznym Wytwórnia.

Program „Młodzi w Łodzi”, mimo stosunkowo krótkiego okresu swego istnienia charakteryzuje się wyjątkowo dużą rozpoznawalnością oraz sympatią wśród młodych ludzi. Badanie przeprowadzone w listopadzie 2014 r. na reprezentatywnej grupie łódzkich studentów pokazuje, że98% spośród osób, które słyszały o jakiejkolwiek akcji skierowanej do młodych ludzi spontanicznie wskazuje program „Młodzi w Łodzi” jako przykład tego typu działań. Tak wysoka rozpoznawalność programu to wynik przede wszystkim szeroko zakrojonych oraz skierowanych bezpośrednio do młodych ludzi kampanii promocyjno-informacyjnych. Więcej o promocji programu TUTAJ.

Niezwykle ważnym narzędziem komunikacji jest internet. Strona www.mlodziwlodzi.pl ma ponad 9 500 zarejestrowanych użytkowników newslettera oraz miesięcznie prawie 20 tysięcy niepowtarzalnych użytkowników i prawie 70 tysięcy odsłon. Zapraszamy też na nasz

Dane aktualne na dzień 31 lipca 2017 r.

  Wszystko
  Audyt
  BPO
  Doradztwo
  Edukacja
  Finanse
  FMCG
  Handel
  IT
  Księgowość
  Logistyka
  Obsługa klienta
  Podatki
  Pozostałe
  Produkcja
  Wystawcy UTP