Pierwsze 24 osoby rozpoczęły realizację płatnych staży w firmach

W ramach projektu Staż na start, Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego może wysłać 446 studentów na wysokiej jakości, płatne staże w firmach i instytucjach.

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji praktycznych, niezbędnych w rozpoczęciu aktywności zawodowej. Każda z osób uczestniczących w projekcie otrzyma wsparcie opiekuna merytorycznego oraz stypendium w wysokości 6 660 zł za cały okres stażu (360 godzin).

Ze staży mogą skorzystać studenci i studentki:

• Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (biologia, genetyka, ochrona środowiska, biomonitoring, biotechnologia, mikrobiologia),
  • Wydziału Matematyki i Informatyki (analiza danych),
  • Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego (praca socjalna, polityka społeczna, informatyka i ekonometria, analityka gospodarcza, inwestycje i nieruchomości),
  • Wydziału Chemii (chemia kosmetyczna),
  • Wydziału Nauk Geograficznych (gospodarka przestrzenna, geomonitoring, geografia),
  • Wydziału Filozoficzno-Historycznego (historia, wojskoznawstwo)
  • Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych (stosunki międzynarodowe)

Jak dołączyć do projektu?

W pierwszym kroku należy zgłosić się przez formularz na stronie: http://biurokarier.uni.lodz.pl/staz-na-start/. Jeżeli spełniacie warunki formalne i zostaniecie zakwalifikowani do projektu, skontaktuje się z Wami doradca zawodowy i zaprosi na spotkanie. Rozmowa z doradcą pozwoli przygotować się do rekrutacji na staż, dowiecie się, jak napisać CV, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Zadaniem domowym jest przesłanie poprawionego CV, które zostanie wysłane do preferowanych firm określonych przez kandydata. Pracodawca podejmuje decyzję, którzy studenci odbędą staż w jego firmie. To już ostatni krok do realizacji stażu.

Do projektu dołączyło już blisko 70 firm, wszystkie można zobaczyć na stronie: http://biurokarier.uni.lodz.pl/staz-na-start/staz-na-start-firmy/. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu!

Lista osób przyjętych na staż

KingaBanachMariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Sp.K.
NorbertCieślarczykDAKRI Dystrybucja SP.Z O.O.
BeniaminDomańskiMariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Sp.K.
PiotrFiglusIDES Consultants Polska Sp. z o.o.
AleksandraFlorczykUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
MagdalenaGmajUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
MalwinaGrędysaUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
MariaGrzelakZakłady Chemiczne Organika S.A.
JustynaKamińskaGrupa Adamed / Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
KatarzynaKułakowskaBusiness Support Solution SA
EwelinaLechowiczP.P.H.U. GENOS s.c.
KlaudiaŁęgowikUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
AleksandraŁodejUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
SzymonMakowskiIMPRO Spółka z o.o.
AnnaMurawiczTowarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych
SzymonPawlickiUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
MarcinPerkaGrupa Brokerska Quantum Sp z o.o.
ŁukaszSieligowskiTelewizja Polska SA w Warszawie Oddział Terenowy w Łodzi
AngelikaSkowronekZespół Parków Krajobrazowych Woj. Łódzkiego
JuliuszSzymańskiMuzeum Miasta Łodzi
KlaudiaWasiakZarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego
DominikaWilińskaFundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi
KingaWójcickaBusiness Support Solution SA
KonradWróblewskiGrupa Adamed / Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Dodatkowe wsparcie

Oprócz opieki merytorycznej w miejscu pracy stażyści mogą dodatkowo skorzystać z coachingu kariery w Biurze Karier. Jest to możliwość rozwoju kompetencji i pracy w formule jeden na jeden nad osiągnięciem założonych celów. Więcej o coachingu: http://biurokarier.uni.lodz.pl/coaching-kariery/