Staż na start – marcowi stażyści

W ramach projektu Staż na start, Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego może wysłać 446 studentów na wysokiej jakości, płatne staże w firmach i instytucjach. Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji praktycznych, niezbędnych w rozpoczęciu aktywności zawodowej. Każda z osób uczestniczących w projekcie otrzyma wsparcie opiekuna merytorycznego oraz stypendium w wysokości 6 660 zł za cały okres stażu (360 godzin).

Ze staży mogą skorzystać studenci i studentki:

• Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (biologia, genetyka, ochrona środowiska, biomonitoring, biotechnologia, mikrobiologia),
  • Wydziału Matematyki i Informatyki (analiza danych),
  • Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego (praca socjalna, polityka społeczna, informatyka i ekonometria, analityka gospodarcza, inwestycje i nieruchomości),
  • Wydziału Chemii (chemia kosmetyczna),
  • Wydziału Nauk Geograficznych (gospodarka przestrzenna, geomonitoring, geografia),
  • Wydziału Filozoficzno-Historycznego (historia, wojskoznawstwo)
  • Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych (stosunki międzynarodowe)

Lista osób przyjętych na staż

ImięNazwiskoFirma
HannaAsmakovaKomandor Łódź S.A.
AnnaBednarekSP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM w Łodzi – CSW
KatarzynaChałubińskaUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
AgataDomagalskaDelia Cosmetics Sp. z o.o.
BartoszGłuchWydział Nauk Geograficznych UŁ,  Katedra Geografii Politycznej,  Historycznej i Studiów Regionalnych
PaulinaGołek vel AmroziakŁódzkie Centrum Jakości Artykułów Spożywczych Stanisław Pałka
ŁukaszGrochowalskiPracownia Biobank UŁ
MarcinGrzesiakCentrum Informatyki UŁ
PaulinaJaśniewiczMarketLab Sp. z o.o.
OleksandraLiudvytskaKatedra Cytobiochemii UŁ
PatrycjaŁuczakDAKRI Dystrybucja SP.Z O.O.
SylwiaMaciakŁódzkie Centrum Jakości Artykułów Spożywczych Stanisław Pałka
BeataOwczarekKatedra Genetyki Ogólnej, Biologii Molekularnej i Biotechnologii UŁ
KamilPabiańczykHouse Factory
Mateusz MarekPichHexagon
DorotaPietrasikDAKRI Dystrybucja SP.Z O.O.
DanielPłóciennikSpółdzielnia Socjalna FADO
ŁukaszPłuciennikCentrum Informatyki UŁ
AgataRolnikArchiwum Państwowe w Łodzi
JakubRusekMarketLab Sp. z o.o.
FilipRusekMarketLab Sp. z o.o.
PaulinaRybkowskaSP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM w Łodzi – CSW
EmiliaRydzKomandor Łódź S.A.
MonikaSiwikSP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM w Łodzi – CSW
IzabelaSkrobekPracownia Algologii i Mykologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ
AleksandraSochackaGrupa Brokerska
MarcinStrzeleckiCentrum Informatyki UŁ
AgnieszkaSzczepańskaPPHU STAL Aleksander Kriukow
DominikaSzydłoŁódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
MartaSzymańskaIMPRO Spółka z o.o.
KlaudiaŚwięcickaDAKRI Dystrybucja SP.Z O.O.
KarolinaTokarskaSP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM w Łodzi – CSW
MichałZawadzkiKatedra Geomorfologii i Paleografii UŁ
KarolinaŻurekSP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM w Łodzi – CSW

Jak dołączyć do projektu?

Wystarczy wypełnić formularz: http://biurokarier.uni.lodz.pl/staz-na-start/. Skontaktuje się z Wami doradca zawodowy i zaprosi na spotkanie, podczas którego dowiecie się, jak napisać CV i zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Zadaniem domowym jest przesłanie poprawionego CV, które zostanie wysłane do preferowanych firm określonych przez kandydata. Pracodawca podejmuje decyzję, którzy studenci odbędą staż w jego firmie.

Oprócz opieki merytorycznej w miejscu pracy stażyści mogą skorzystać z coachingu kariery w Biurze Karier. Jest to możliwość rozwoju kompetencji i pracy w formule jeden na jeden nad osiągnięciem założonych celów: http://biurokarier.uni.lodz.pl/coaching-kariery/

Do projektu dołączyło już blisko 70 firm, wszystkie można zobaczyć na stronie: http://biurokarier.uni.lodz.pl/staz-na-start/staz-na-start-firmy/. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu!