7 czerwca zamknęliśmy wiosenną edycję Studenckich Czwartków z Biurem Karier UŁ. Tematem spotkania była komunikacja międzykulturowa – do jej zilustrowania wykorzystaliśmy grę szkoleniową Most na rzece Noruk.

Uczestnicy warsztatu – wcielający się w plemiona Meridian i Nanuu – stanęli przed zadaniem zbudowania tytułowego mostu, łączącego brzegi rwącej rzeki. Szybko okazało się, że z pozoru banalne zadanie jest o wiele trudniejsze, niż mogło się początkowo wydawać. Różnica wartości, inne potrzeby i style działania skutecznie uniemożliwiały efektywną komunikację pomiędzy zespołami.

Niepowodzenie – plemionom nie udało się połączyć brzegów w wyznaczonym czasie – było punktem wyjścia do dyskusji o trudnościach, jakie mogą nam towarzyszyć w kontaktach z przedstawicielami innych kultur – nie tylko w międzynarodowym wydaniu.

Choć wczorajszym spotkaniem zakończyliśmy wiosenny cykl warsztatów, nie oznacza to końca Studenckich Czwartków. Aktualnie pracujemy nad wakacyjnymi propozycjami – więcej informacji znajdziecie na naszej stronie pod koniec czerwca.