Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w V edycji konkursu na prace dyplomowe „swissstandard.pl Od teorii do praktyki”

Rusza V, 2017/2018 edycja konkursu na prace dyplomowe organizowanego przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą. Konkurs przebiega w II etapach i skierowany jest do studentów, w którzy obecnie przygotowują się do wyboru tematu oraz pisania i obrony pracy dyplomowej w przyszłym roku akademickim.  Zgłoszenia tematów w I etapie można przesyłać do 30.11.2017. W II- możliwe jest skorzystanie z pomocy merytorycznej i konsultacji z wybranym Partnerem.

Partnerami merytorycznymi i fundatorami nagród- płatnych programów stażowych i wartościowych nagród rzeczowych – są firmy członkowskie Izby, beneficjenci znaku szwajcarskiej jakości „swissstandards.pl”.

Ideą przyświecającą Partnerom konkursu „swissstandards.pl od teorii do praktyki” jest wspieranie opuszczających mury uczelni studentów w zdobyciu cennego doświadczenia zawodowego i ułatwienie im wejścia na rynek pracy.

Nagrodami dla autorów najlepszych prac są płatne staże (od 1 do 3 miesięcy) albo wartościowe nagrody rzeczowe, przydatne w przyszłej pracy zawodowej (m.in. sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie, urządzenia pomiarowe). Nagrodą wspólną dla wszystkich laureatów jest udział w Akademii Kariery Mensys- profesjonalnych warsztatach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, realizowanych przez firmę headhunterską Mensys Polska.

facebookFotos-roboczo-MC-140602-2-2

ETAPY KONKURSU

Konkurs przebiega dwuetapowo :

– do 30.11.2017 roku należy przesłać do Organizatora temat pracy wraz z krótkim opisem jej założeń (I etap),

– osoby, które zakwalifikują się do II etapu w trakcie pisania prac mają możliwość odbycia konsultacji merytorycznych z wybranym Partnerem. Obronioną pracę należy przesłać do Organizatora najpóźniej do 31.08.2018.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace podejmujące tematykę korespondującą z obszarami aktywności biznesowej Parterów- Patronów merytorycznych Konkursu:

– pracom z zakresu TSL i rozwiązań biznesowych dla sektora logistyki  patronuje FRACHT FWO,

– pracom z zakresu architektury wnętrz mieszkalnych- FRANKE

– pracom z zakresu inżynierii sanitarnej- Geberit

pracom z zakresu budownictwa i marketingu-  Sika

– pracom z zakresu komunikacji i marketingu – Stämpfli

– pracom zawierającym szeroko pojęte rozwiązana dla sektora medycznego – Swissmed

– pracom z obszaru technologii cieplnych- Zehnder.

Mile widziane prace podejmujące tematykę szwajcarskich standardów, wzorców i zasad właściwych dla rynku szwajcarskiego i panujących w  szwajcarskich firmach, działających w Polsce.

O KONKURSIE SWISSSTANDARD

Konkurs „swissstandards.pl Od teorii do praktyki” Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej wychodzi naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku pracy, reprezentowanego z jednej strony przez studentów i absolwentów, a drugiej przez firmy- pracodawców. Formuła projektu zakłada możliwość weryfikacji umiejętności stosowania posiadanej wiedzy teoretycznej w praktyce oraz zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w drodze współpracy z wybranym partnerem konkursu.

– Partnerzy konkursu to firmy członkowskie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, spełniający kryteria przyznania znaku szwajcarskiej jakości „swissstandards.pl”- wyjaśnia Ulrich Schwendimann, Dyrektor Zarządzający Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. – Poza wkładem w budowę pomostu pomiędzy światem akademickiej teorii a biznesowej praktyki, wspólnie chcemy pokazać szwajcarską innowacyjność, rzetelność, wiarygodność oraz jakość. Pragniemy propagować szwajcarskie standardy w codziennym życiu- realiach gospodarczych oraz wzajemnych stosunkach między partnerami, pracodawcami i pracownikami

Partnerami merytorycznymi V edycji konkursu są  Fracht FWO, Franke, Geberit, Mensys Polska, Sika, Swissmed, Stämpfli, Zehnder.

###

Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, nie dotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 190 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce.

Dodatkowe informacje o konkursie : www.odteoriidopraktyki.pl , www.facebook.com/odteoriidopraktyki

Katarzyna Kołowiecka, Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza
tel. 22 / 322 76 25