Druga odsłona Studenckich czwartków przyciągnęła do Biura Karier UŁ osoby zainteresowane założeniem własnej firmy oraz twórczym rozwiązywaniem problemów.

Dzień rozpoczęliśmy warsztatami przedsiębiorczości. Spotkaliśmy się z przyszłymi rekinami biznesu, a przynajmniej z osobami zainteresowanymi założeniem własnej firmy 😉 Na początku szkolenia porównaliśmy pracę etatową z rolą przedsiębiorcy – dyskutowaliśmy o zaletach i wadach każdej z tych ścieżek kariery. Następnie rozmawialiśmy o kompetencjach i cechach charakteru, które mogą być przydatne podczas prowadzenia własnej firmy. W drugiej części warsztatów omówiliśmy najciekawsze możliwości biznesowe i pojęcia związane ze światem przedsiębiorczości – mówiliśmy m.in. o leasingu, biurach coworkingowych, inkubatorach przedsiębiorczości czy networkingu.

Drugą propozycją był Design Thinking. Uczestnicy w trzech zespołach stanęli przed koniecznością usprawnienia Uniwersyteckich Targów Pracy w taki sposób, aby ułatwić studentom wejście na rynek pracy. W tym celu zmierzyli się z kolejnymi etapami procesu, przyjmując perspektywę odbiorców, analizując ich potrzeby, tworząc propozycje rozwiązań oraz ich prototypy. Każda z grup zaproponowała inny projekt, który pod koniec szkolenia został zaprezentowany na forum i przetestowany przez pozostałe drużyny, biorące udział w warsztacie. Wśród finalnych propozycji znalazły się: pakiet „Witaj w Polsce”, ułatwiający obcokrajowcom integrację w miejscu pracy; Gamework – gra, w której pracownik buduje swoją postać w oparciu o aktywność zawodową; oraz portal internetowy, łączący funkcjonalności LinkedIn, informatora o nadchodzących wydarzeniach szkoleniowych, testy kompetencyjne, czy dostęp do wsparcia profesjonalistów (w tym mentorów).

Ostatnia okazja do udziału w wakacyjnych szkoleniach Biura Karier UŁ już za miesiąc. 7 września zapraszamy na spotkanie z coachingiem. Więcej informacji i zapisy tutaj.