Za nami już pierwsze szkolenia, które odbyły się w ramach Akademii Kompetencji. Całe wydarzenie potrwa do końca maja i nadal możecie się zapisywać na kolejne spotkania z pracodawcami!

Akademia Kompetencji to cykl bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez pracodawców z różnych branż. Uczestnicy Akademii, czyli studenci i absolwenci UŁ mają szanse nie tylko zdobyć praktyczną wiedzę z wielu dziedzin, odkryć know-how firm, ale również dowiedzieć się, czego pracodawcy oczekują od swoich potencjalnych pracowników. Te spotkania dają możliwość zapoznania się z kulturą pracy w danej firmie oraz skuteczny networking.

Akademia Kompetencji – Wasze wrażenia

Zaczęliśmy od szkolenia poprowadzonego przez PGF – Polską Grupę Farmaceutyczną „Wypłyń na szerokie wody – jak przygotować się do wejścia na rynek pracy”. Wasze opinie były jednoznaczne:

Szkolenie było naprawdę bardzo profesjonalne. Mimo że mam już dość dużą wiedzę na temat rekrutacji, to z tego szkolenia dowiedziałam się wielu interesujących kwestii. Dużym plusem były ćwiczenia i konkretne przykłady sytuacji, zachowań, pytań podczas rozmowy rekrutacyjnej.
Zajęcia były bardzo ciekawe. Zyskałam wiedzę z zakresu pisania CV, ukazywania swojej osoby w sposób atrakcyjny na rozmowie o pracę, radzenia sobie ze stresem. Najmocniejszą stroną zajęć była aktywizacja, nie były one monotonne.
Myślę że uzyskałem nieco pewności co do przy przygotowania CV, uzyskałem praktyczną wiedzę którą mogę wykorzystać poza uczelnią. Przygotowanie prowadzących od strony merytorycznej oraz technicznej (wykorzystanie Jamboardu oraz Teamsa) oraz pozytywne podejście prowadzących to była według mnie najmocniejsza strona zajęć.
Zyskałam ogrom wiedzy, szczególnie podobały mi się przykłady omawianych treści.

W przypadku kolejnych szkoleń dotyczących już wiedzy o zarządzaniu projektami dzieliliście się również uwagami, dzięki którym można także usprawnić prowadzenie szkoleń na przyszłość:

Jestem scrum masterką, więc podstawową wiedzę posiadam. Wzięłam udział w szkoleniu, ponieważ uważam, że zawsze warto się rozwijać i uznałam, że może dowiem się czegoś nowego. Nie zawiodłam się 🙂 Dowiedziałam się o innej technice wyceniania user stories i o istnieniu checklisty dla SM. Szkolenie było dobrze przeprowadzone, cała merytoryczna wiedza została zaprezentowana. Wszystko super 🙂
Dużym walorem było przedstawienie charakterystyki pracy w firmie i szczegółowe informacje dotyczące charakterystyki pracy w ramach Scrum, a także przedstawienie Fujitsu jako pracodawcy. Być może warto byłoby jednak rozszerzyć szkolenie na przykład ćwiczeniem praktycznym (praktyczną demonstracją procesu) lub bardziej szczegółowym omówieniem przynajmniej niektórych aspektów Scrum Guide pod kątem certyfikacji.

Jak wziąć udział w Akademii?

Nadal możecie się zapisać na szkolenia! Przed nami jeszcze takie tematy jak reaserch prawny, negocjacje, PR, Excel, procesy generowania leadów B2B – niektóre ze szkoleń są po angielsku.

Kalendarz szkoleń i zapisy tutaj.

 

szkolenie z PGF - Akademia Kompetencji
Akademia Kompetencji – szkolenie

Pozostaw odpowiedź