Idea

Akademia Kompetencji to cykl warsztatów prowadzony przez praktyków biznesu, profesjonalistów oraz firmy szkoleniowe. Celem tego wydarzenia jest wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.

Uczestnicy

Warsztaty adresowane są głównie do studentów Uniwersytetu Łódzkiego zainteresowanych rozwojem zawodowym, otwartych na nowe wyzwania i pracę w grupie. 

Udział dla studentów jest bezpłatny.

Tematyka szkoleń

Organizując Akademię Kompetencji stawiamy na tematykę szkoleń dopasowaną do zapotrzebowania naszych studentów.

W styczniu przeprowadziliśmy badanie potrzeb szkoleniowych wśród społeczności akademickiej. Z ankiety wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia dotyczące obsługi programu MS Excel. Studenci są zainteresowani także nowoczesnymi metodami zarządzania, analizą danych, zarządzaniem projektami, wykorzystaniem social mediów w pracy i personal brandingu oraz tematyką inteligencji emocjonalnej.

W tegorocznej, 20. edycji Akademii Kompetencji, planujemy realizację około 20 szkoleń, które pozwolą Wam rozwijać kluczowe kompetencje pod okiem praktyków.

Tematyka szkoleń

27 stycznia na Facebooku uruchomimy ankietę, w której mogliście wskazać interesujące Was tematy szkoleń lub zgłosić własne propozycje. Na odpowiedzi czekaliśmy do 9 lutego. Bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu był MS Excel, na który oddaliście aż 195 głosów. Na podium uplasowały się zarządzanie projektami (93 głosy) oraz obsługa programów graficznych (89), którą dodaliście do pierwotnej listy. W Top 8 pojawiły się jeszcze: marketing i public relations (86), nowoczesne metody zarządzania (77), analiza danych i ich prezentacja (74), obsługa programów finansowych (40) oraz inteligencja emocjonalna (40). Oddaliście w sumie 804 głosy - dziękujemy!

Akademia Kompetencji w liczbach

19 edycja wydarzenia
21 bezpłatnych szkoleń
500 miejsc dla studentów i absolwentów UŁ
15 firm prowadzących szkolenia

Partnerzy 2018

Akademia Kompetencji w liczbach (od 2006 r.)

20 edycji wydarzenia
758 zrealizowanych szkoleń
12 759 przeszkolonych studentów i absolwentów
475 firm prowadzących szkolenia

Zasady zgłoszeń

Rejestracja startuje 18.03.2019 o godzinie 10.00
Każdy uczestnik może zapisać się na max. 3 szkolenia
Lista szkoleń dostępna

tutaj

Rezygnacja ze szkolenia możliwa tylko do 24 h przed terminem szkolenia

tutaj

Najbliższe szkolenia

Lista szkoleń w ramach tegorocznej edycji Akademii Kompetencji będzie dostępna w marcu.   

Czego się spodziewać?

Praktyczne zadania, doświadczeni Partnerzy i zawodowe inspiracje - jeśli chcesz wyróżnić się na rynku pracy, nie może Cię zabraknąć! W oczekiwaniu na ogłoszenie tematów szkoleń obejrzyj relację z 2019 roku.

Idea

Cykl bezpłatnych warsztatów prowadzony przez praktyków biznesu, profesjonalistów oraz firmy szkoleniowe. Celem tego wydarzenia jest wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.

Uczestnicy

Warsztaty adresowane są głównie do studentów Uniwersytetu Łódzkiego zainteresowanych rozwojem zawodowym, otwartych na nowe wyzwania i pracę w grupie. Do udziału zapraszamy również absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Idea

Cykl bezpłatnych warsztatów prowadzony przez praktyków biznesu, profesjonalistów oraz firmy szkoleniowe. Celem tego wydarzenia jest wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.

Uczestnicy

Warsztaty adresowane są głównie do studentów Uniwersytetu Łódzkiego zainteresowanych rozwojem zawodowym, otwartych na nowe wyzwania i pracę w grupie. Do udziału zapraszamy również absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Tematyka szkoleń

Nowością w tegorocznej edycji Akademii jest tematyka szkoleń dopasowana do zapotrzebowania naszych studentów.

Z ankiety przeprowadzonej wśród społeczności akademickiej wynika, że rośnie zapotrzebowanie na szkolenia z tematyki obsługi programów z pakietu Office, programowania a także social media jako narzędzia personal brandingu.

W tegorocznej edycji wybraliśmy pierwszeństwo udziału w wydarzeniu będą miały firmy, które zaproponują tematy szkoleń najbardziej zbliżone do tych wytypowanych przez studentów.

Tematyka szkoleń

Nowością w tegorocznej edycji Akademii jest tematyka szkoleń dopasowana do zapotrzebowania naszych studentów.

Z ankiety przeprowadzonej wśród społeczności akademickiej wynika, że rośnie zapotrzebowanie na szkolenia z tematyki obsługi programów z pakietu Office, programowania a także social media jako narzędzia personal brandingu.

Dlatego też spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń w tegorocznej edycji wybraliśmy 15 firm i instytucji, które poprowadzą dla Was 21 szkoleń i warsztatów głównie z kompetencji twardych i specjalistycznych. Czeka na Was ok. 500 miejsc! Zapraszamy do rejestracji.

Wystawcy

 

Ambasador Karier Unii Europejskiej

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, weź udział w programie dla studentów-ambasadorów „EU Careers”.             W ramach tego programu będziesz miał okazję: uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i rozpowszechniać je wśród studentów nawiązać współpracę ze studentami z całej … Continue reading »

Akademia Kompetencji 2020 – zgłoszenia pracodawców otwarte

Wystartowały zgłoszenia pracodawców do Akademii Kompetencji 2020.  9 lutego zakończyliśmy ankietę, w której studenci mogli oddać głosy na interesujące ich tematy szkoleń lub zgłosić własne propozycje (wyniki TUTAJ). Kolejnym krokiem jest zaproszenie lokalnych pracodawców do współpracy. Do 2 marca przyjmujemy zgłoszenia firm i instytucji, zainteresowanych realizacją szkoleń w ramach Akademii Kompetencji 2020 (oferta – KLIKNIJ I POBIERZ). … Continue reading »

Głosowanie na tematy szkoleń zakończone!

Już w marcu startuje Akademia Kompetencji 2020. Właśnie zakończyliśmy ankietę potrzeb szkoleniowych. Od 27 stycznia do 9 lutego mieliście możliwość głosowania na interesujące Was tematy szkoleń. Jak prezentują się wyniki? W 2018 roku – dzięki sugestii uczestników pierwszej edycji Programu Ambasadorskiego Biura Karier UŁ – zmodyfikowaliśmy formułę Akademii Kompetencji. Postawiliśmy na mniejszą ilość szkoleń, starając … Continue reading »

Rozwijamy pomysły

Po sesji generowania pomysłów nadszedł czas na ich rozwijanie. 30 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z Ambasadorami Biura Karier UŁ. Grudniowy warsztat doprowadził do stworzenia 139 pomysłów – luźnych idei na działania skierowane do studentów. Mieliśmy bazę, ale brakowało konkretów. Przygotowaliśmy listę pytań, która pozwoliła na rozwinięcie zgłaszanych propozycji. Efekt? 12 pomysłów na eventy, nad … Continue reading »

Akademia Kompetencji 2020 coraz bliżej

Za niespełna dwa miesiące wystartuje Akademia Kompetencji 2020 – cykl szkoleń dedykowany studentom i absolwentom Uniwersytetu Łódzkiego. Od 27 stycznia na Facebooku możecie głosować na tematy szkoleń i zgłaszać własne propozycje. Akademia Kompetencji to cykl bezpłatnych warsztatów prowadzony przez praktyków biznesu, profesjonalistów oraz firmy szkoleniowe. Celem wydarzenia jest wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych na … Continue reading »

Warsztaty „Nadchodzący rok”

Przełom roku to dobry czas na podsumowanie i planowanie swoich działań. 23 stycznia 2020 w Biurze Karier UŁ podczas warsztatów Nadchodzący rok w ramach cyklu Studenckie czwartki zastanawialiśmy się, co przyniósł nam 2019 i jak chcemy, żeby wyglądał 2020. W kameralnej atmosferze przy herbacie i dźwiękach soulowej muzyki zatopiliśmy się w refleksji. Podczas warsztatów korzystaliśmy … Continue reading »

Szkolenia biznesowe na Wydziale Zarządzania – dla studentów, praktyków i absolwentów

  W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie zgłaszane przez firmy, pracowników przedsiębiorstw oraz przez samych absolwentów, Wydział Zarządzania UŁ organizuje szkolenia w zakresie rozwijania umiejętności niezbędnych w pracy specjalisty, menedżera i kierownika. Jest to bogata oferta dostosowana do osób o różnym stopniu doświadczenia. Szkolenia prowadzone przez ekspertów, umożliwiają rozwój i doskonalenie, a w konsekwencji pozwalają lepiej … Continue reading »

Studia w dwóch różnych krajach równocześnie? Tak!

Program studiów magisterskich EIT Digital Master School w ramach których Student otrzymuje możliwość studiowania w dwóch różnych krajach (entry oraz exit university) kończąc z podwójnym dyplomowaniem oraz certyfikatem EIT. Ofertą programu są niszowe kierunki okołoinformatyczne tj. cyberbezpieczeństwo, data science, fintech, systemy autonomiczne i inne dostępne na stronie internetowej (https://masterschool.eitdigital.eu). Program wspierany jest edukacją w zakresie … Continue reading »

Warsztaty „Uwaga: stres!”

Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach? Kiedy stres bywa sprzymierzeńcem? Czy samoocena ma wpływ na pokonywanie problemów? 16 stycznia odbyła się kolejna odsłona Studenckich Czwartków. Warsztaty „Uwaga: stres!” to druga część niezbędnika przed zimową sesją egzaminacyjną (tydzień temu zapraszaliśmy na Mnemotechniki – relacja W TYM MIEJSCU). Małgorzata Sinior kolejny raz zaprosiła studentów i absolwentów UŁ … Continue reading »

Płatne staże i szkolenia czekają!

Płatne staże dla ponad 60 kierunków studiów, doradztwo zawodowe i bogata oferta szkoleniowa – projekt Students’ POWER wystartował! Przez najbliższe trzy lata w Biurze Karier UŁ czeka na Ciebie sporo dodatkowych atrakcji. Jeśli narzekasz na małą liczbę praktycznych zajęć, koniecznie zgłoś się do udziału w naszej najnowszej inicjatywie. W ramach projektu Students’ POWER przygotowaliśmy 2184 (!) płatne … Continue reading »

This carousel is empty, please add some logos.

Sektor nowoczesnych usług biznesowych.

W 2016 r. zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce wzrosło o 32 tys. osób czyli o 15%, z czego ¾ nowych miejsc pracy wygenerowały centra zagraniczne.

W I kw. 2017 r. w Polsce funkcjonowało łącznie 1078 centrów usług biznesowych (polskich i zagranicznych) zatrudniających 244 tys. osób. Szacuje się, że w 2020 r. centra usług będą zatrudniać ponad 300 tys. osób (Raport Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2017, ABSL 2017).

Centra usług w Polsce wykorzystują 38 języków do świadczenia usług, przy czym w 1/3 z nich jest to przynajmniej 10 języków.

Targi mają ułatwić kontakt pracodawców ze studentami i absolwentami Uniwersytetu Łódzkiego, którzy komunikują się w językach obcych.

Korzyści dla Partnera

 Ukierunkowanie studentów na rozwój kluczowych kompetencji

Budowanie wizerunku firmy stawiającej na rozwój

Dotarcie do preferowanej grupy docelowej

Przedstawienie aktualnych potrzeb rekrutacyjnych

 Zaprezentowanie profilu działalności firmy studentom i absolwentom

 

Korzyści dla studentów

Możliwość odbycia bezpłatnych szkoleń rozwijających kompetencje pożądane we współczesnym rynku pracy

Możliwość spotkania z przedstawicielami wiodących Firm/Instytucji w Polsce

Zapoznanie się z aktualnymi potrzebami rekrutacyjnymi firm i instytucji

Otrzymanie zaświadczenia, potwierdzającego odbycie szkolenia

 

Biuro Karier zapewnia

Rekrutację uczestników na warsztaty
Rezerwację pomieszczeń szkoleniowych
Promocję wydarzenia
Zaświadczenia dla uczestników
Asystenta podczas szkolenia
CONTENTS

Partner zapewnia

Przeprowadzenie maks. 2 szkoleń, trwających od 3 do 8 godzin, dla maks. 30 uczestników.
Przygotowanie i powielenie ewentualnych materiałów szkoleniowych
Udostępnienie logo firmy w celach promocyjnych

Formularz zgłoszeniowy

Zgłoś szkolenie

 

Formularz zgłoszeniowy Akademia Kompetencji

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

DANE FIRMY


Logo firmy (jpg, png)


SZKOLENIETERMINY


Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo link do kalendarza z wolnymi terminami dostępności sali szkoleniowej wraz z instrukcją wypełnienia.


WYPOSAŻENIE SALIDANE KONTAKTOWE


Osoba do kontaktu

Osoba prowadząca szkolenie

Organizator nie zapewnia przedstawicielowi Firmy/ Instytucji zwrotu kosztów  dojazdu, wyżywienia, noclegów, materiałów szkoleniowych oraz miejsca parkingowego.

Najczęstsze pytania - pracodawcy

Ile szkoleń odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Akademii Kompetencji?

W 2020 roku planujemy realizację około 16 szkoleń.

Ile szkoleń możemy przeprowadzić?

Ze względu na format tegorocznej edycji Akademii Kompetencji każda z firm może przeprowadzić jedno szkolenie. W szczególnych wypadkach dopuszczamy możliwość realizacji dwóch warsztatów przez jednego pracodawcę.

Czy zgłoszenie propozycji szkoleń gwarantuje uczestnictwo firmy w Akademii Kompetencji 2020?

Nie - spośród nadesłanych zgłoszeń zaprosimy do współpracy maksymalnie 16 pracodawców.

Jak wygląda przypisanie firm do tematów?

Nie przypisujemy firm do poszczególnych tematów. W formularzu zgłoszeniowym mają Państwo możliwość zgłoszenia własnych propozycji. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy około 16 szkoleń, które zostaną zrealizowane w ramach Akademii Kompetencji 2020.

Czy możemy zgłosić temat spoza sugerowanej listy?

Tak. W poprzednich edycjach zapraszaliśmy do współpracy również tych pracodawców, którzy zgłaszali tematy szkoleń spoza obszarów wskazanych w ankiecie. Równocześnie, priorytetowo będziemy traktować propozycje wpisujące się w oczekiwania studentów.

Ile tematów możemy zgłosić?

W formularzu zgłoszeniowym mogą Państwo wskazać propozycje maksymalnie trzech tematów.

Co jeśli zgłosimy temat zbliżony do propozycji innego pracodawcy?

Nie zakładamy limitów dla danych obszarów tematycznych. W poprzednich latach realizowaliśmy zbliżone tematycznie zajęcia w ramach jednej edycji. W formularzu zgłoszeniowym mają Państwo możliwość zaproponowania maksymalnie trzech tematów szkoleń - różnorodne propozycje zwiększają szanse na udział firmy w tegorocznej edycji wydarzenia.

W jaki sposób przebiega wybór szkoleń do realizacji?

Dokonując wyboru szkoleń bierzemy pod uwagę:

  1. zróżnicowanie oferty dla studentów (staramy się zapraszać do współpracy pracodawców proponujących tematy szkoleń z różnych obszarów),
  2. terminy (w formularzu zgłoszeniowym wstępnie określacie Państwo dostępność),
  3. oceny z ankiet studentów (w przypadku, w którym firma już z nami współpracowała w ramach Akademii Kompetencji),
  4. zgodność tematu z oczekiwaniami studentów (zdarzało nam się realizować również szkolenia spoza listy tematów, zgłoszonych w ankiecie).
W jakich godzinach będą odbywały się szkolenia?

Planujemy realizację szkoleń w godzinach pracy Biura Karier UŁ (8.00 - 16.00).

Gdzie odbywają się szkolenia?

Większość szkoleń odbywa się w siedzibie Biura Karier UŁ (ul. Lumumby 14). Warsztaty z MS Excel oraz inne zajęcia wymagające dostępu do komputera - w sali komputerowej nr 22 Biblioteki UŁ (ul. Matejki 32/38).

Czy Biuro Karier UŁ zapewnia catering w trakcie szkoleń?

Nie. Nie przewidujemy cateringu dla uczestników szkolenia i osób prowadzących. W ubiegłych latach zdarzały się pojedyncze warsztaty, w trakcie których pracodawcy organizowali przerwy kawowe lub poczęstunek dla uczestników we własnym zakresie.

Czy otrzymamy listę mailingową z kontaktami do zapisanych uczestników warsztatów?

Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) nie udostępniamy danych osobowych uczestników Akademii Kompetencji. Zachęcamy do networkingu bezpośrednio na warsztatach.

Czy możemy wskazać interesujące nas wydziały lub kierunki studiów?

Akademia Kompetencji ma otwarty charakter. W opisie szkolenia mają Państwo możliwość wpisania preferowanych kierunków studiów, jednak zapisy na zajęcia będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych studentów UŁ.

Czy możemy wysłać do Biura Karier UŁ materiały przed szkoleniem?

Tak. Jeśli zgłosicie Państwo taką potrzebę, możemy przechować materiały szkoleniowe. Równocześnie, Biuro Karier UŁ nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia w doręczeniu przesyłki przez pocztę lub firmy kurierskie.

Kto jest odpowiedzialny za wydruk materiałów?

Ewentualny druk materiałów szkoleniowych leży po stronie Partnera. Jeśli wyślecie je Państwo do Biura Karier UŁ, przechowamy je przed szkoleniem.

Czy musimy przygotować zaświadczenia dla uczestników szkolenia?

Nie. Biuro Karier UŁ przygotowuje elektroniczne zaświadczenia dla uczestników, które zostaną wysłane do nich po zakończeniu tegorocznej Akademii Kompetencji.

Czy możemy rozdawać uczestnikom gadżety w trakcie szkolenia?

Oczywiście. Akademia Kompetencji ma na celu podnoszenie umiejętności studentów przy równoczesnym ułatwieniu kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Wręczanie uczestnikom gadżetów, folderów informacyjnych i innych materiałów, przybliżających profil firmy jest mile widziane.

Kto zajmuje się promocją wydarzenia?

Biuro Karier UŁ odpowiada za promocję Akademii Kompetencji wśród studentów. Równocześnie zachęcamy Państwa do informowania o szkoleniach poprzez firmowe social media.

Zgłaszam udział - pracodawca

Aktualności

Sala szkoleniowa

Szkolenia będą odbywały się w dwóch lokalizacjach:

1.Sala szkoleniowa Biuro Karier UŁ, ul. Lumumby 14, wyposażona w:

  • - rzutnik multimedialny
  • - tablice typu flipchart (kartki, markery, magnesy)
  • - krzesła i stoły (przestawne) lub krzesła z pulpitami
  • - komputer przenośny
  • - głośniki do komputera

 

2.Sala komputerowa nr 22 w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (stara część), ul. Jana Matejki 32/38, wyposażona w:

  • - 15 stanowisk komputerowych