Rozwój Kompetencji Cyfrowych. Szkolenia w ramach Akademii Kompetencji

Rozwój Kompetencji Cyfrowych. Szkolenia w ramach Akademii Kompetencji

12 kwietnia zamknęliśmy tegoroczną edycję Akademii Kompetencji – największego cyklu szkoleń dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego.  W programie wydarzenia znalazło się ponad 20 szkoleń, rozwijających kluczowe kompetencje zawodowe i osobiste. Excel, asertywność, zwinne metody zarządzania – wśród propozycji pojawiły się również szkolenia, które Uniwersytet Łódzki realizuje we współpracy z Przestrzeń from Facebook w ramach inicjatywy Rozwój … Continue reading »
Programy globalne od Santander Universidades

Programy globalne od Santander Universidades

Programy globalne od Santander Universidades   Santander Universidades ogłosił nabór na kolejne programy globalne – tym razem skierowane do studentów wyrażających chęć stania się przedsiębiorcami oraz dla kobiet z wieloletnim doświadczeniem przygotowujących się do zajęcia najwyższych stanowisk w firmach i organizacjach. Programy stypendialne Santander TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019 oraz Santander W50: Preparing Our Women Board … Continue reading »
PŁATNE Wakacyjne staże 2019 od Młodych w Łodzi

PŁATNE Wakacyjne staże 2019 od Młodych w Łodzi

Do 26 kwietnia trwa rekrutacja do corocznego programu „Wakacyjne staże 2019”.Celem projektu jest umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia zawodowego ułatwiającego podjęcie atrakcyjnej pracy oraz promocja wśród pracodawców staży wakacyjnych, jako doskonałego sposobu pozyskiwania pracowników. Dla kogo? Projekt przeznaczony jest dla studentów i absolwentów łódzkich uczelni (do 12 miesięcy od ukończenia studiów), którzy chcą zdobywać cenne doświadczenia zawodowe. Gdzie? Każdego roku najlepsi łódzcy … Continue reading »
Wakacyjne staże w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Wakacyjne staże w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

XII edycja Wakacyjnych Staży Studenckich – 2019 r. Aplikuj na staż do Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zapoznaj się z regulaminem i jeśli spełniasz nasze kryteria wypełnij formularz aplikacyjny 🙂 Masz czas do 28 kwietnia! Program WSS skierowany jest do młodych, ambitnych ludzi, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, w tym szeroko pojętych … Continue reading »
Akademia Liderów Rynku Kapitałowego zaprasza do szkoły letniej

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego zaprasza do szkoły letniej

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to projekt edukacyjny składający się z wyjątkowego programu szkoleń i staży w najlepszych firmach działających na rynku kapitałowym. 30 osób wybranych w drodze wnikliwej rekrutacji otrzymuje możliwość wzięcia udziału w szkole letniej, czyli cyklu intensywnych dwutygodniowych szkoleń, prowadzonych przez praktyków. Zwieńczeniem projektu jest staż w firmie partnerskiej. Do projektu co roku … Continue reading »
Co łączy puszki aluminiowe i podróże? – Konkurs CANbridge

Co łączy puszki aluminiowe i podróże? – Konkurs CANbridge

  Co łączy puszki aluminiowe i podróże?   Wielu studentów marzy o podróżach, jednak nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. Specjalnie dla nich Fundacja Recal we współpracy z AIESEC oraz Fundacją Green Festival uruchomiła konkurs „CANbridge, film i animacja”. Wystarczy przygotować krótki film lub animację o tematyce związanej z recyklingiem puszek po napojach, żeby … Continue reading »
Konkurs Tax’n’You 2019 | Let’s begin the tax game!

Konkurs Tax’n’You 2019 | Let’s begin the tax game!

Trwa rejestracja do konkursu podatkowego Tax’n’You 2019. Nie czekaj, sprawdź się w konkursie i rozpocznij karierę jako doradca podatkowy w jednym z biur KPMG w Polsce oraz zdobądź nagrody finansowe i rzeczowe. Tax’n’You to coroczny konkurs z zakresu doradztwa podatkowego skierowany do studentów zainteresowanych tematyką podatkową, prawną i rachunkową: III roku studiów licencjackich III, IV … Continue reading »
Przewodnik po karierze w finansach i bankowości

Przewodnik po karierze w finansach i bankowości

Szukacie praktyk, staży, pracy? Chcesz wiedzieć, jak rozwinąć swoją karierę, jakie są trendy w branży, gdzie szukać wymarzonego pracodawcy? „Kariera w Finansach i Bankowości” (📲czytaj online https://bit.ly/2CCW8Pu)  to jedyny poradnik kariery, który stworzony został z myślą o studentach i absolwentach, którzy chcieliby związać swoją przyszłość zawodową z sektorem finansowym. Skierowany do młodych ludzi, którzy poszukują … Continue reading »
Nowa sesja – sztuczna inteligencja

Nowa sesja – sztuczna inteligencja

Zwolennicy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zapewniają, że rozwój technologii podniesie jakość naszego życia. Sceptycy stawiają pytania o etykę lub – w skrajnych przypadkach – wieszczą scenariusz rodem z „Terminatora” lub „Matrixa”.  W jakim kierunku podąży AI? Czy niebawem czekają nas powszechne autonomiczne samochody, komputery zdolne do komponowania muzyki i dzieł literackich, czy może raczej bunt maszyn? … Continue reading »
Dobry start – jak wytyczyć swoją ścieżkę zawodową?

Dobry start – jak wytyczyć swoją ścieżkę zawodową?

Konkretne i osiągalne cele, rozwijanie mocnych stron i znalezienie własnego miejsca na rynku pracy – to recepta na sukces zawodowy, na który pracuje się od pierwszych chwil zatrudnienia. Ważne, żebyś lubił to, co robisz.   Zastanawiasz się, jak wybrać drogę zawodową, aby w przyszłości nie żałować podjętych decyzji? Najważniejsze jest działanie. Bierne oczekiwanie na inspiracje … Continue reading »
Warsztaty „Autoprezentacja. Jak mówić, żeby inni Cię słuchali?”

Warsztaty „Autoprezentacja. Jak mówić, żeby inni Cię słuchali?”

Jak opanować tremę przed wystąpieniem przed grupą? Na co zwrócić uwagę, przygotowując prezentację? Jak „sprzedać siebie” w minutę? Za nami kolejne Studenckie Czwartki! Rozmowa o pracę. Pierwsza randka. Prezentacja na zaliczenie ćwiczeń. Wzniesienie toastu na weselu najlepszej przyjaciółki – sytuacje, w których występujemy przed innymi można by mnożyć w nieskończoność. Niektórzy z nas świetnie odnajdują się … Continue reading »