Warsztaty „Nadchodzący rok”

Warsztaty „Nadchodzący rok”

Przełom roku to dobry czas na podsumowanie i planowanie swoich działań. 23 stycznia 2020 w Biurze Karier UŁ podczas warsztatów Nadchodzący rok w ramach cyklu Studenckie czwartki zastanawialiśmy się, co przyniósł nam 2019 i jak chcemy, żeby wyglądał 2020. W kameralnej atmosferze przy herbacie i dźwiękach soulowej muzyki zatopiliśmy się w refleksji. Podczas warsztatów korzystaliśmy … Continue reading »
Szkolenia biznesowe na Wydziale Zarządzania – dla studentów, praktyków i absolwentów

Szkolenia biznesowe na Wydziale Zarządzania – dla studentów, praktyków i absolwentów

  W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie zgłaszane przez firmy, pracowników przedsiębiorstw oraz przez samych absolwentów, Wydział Zarządzania UŁ organizuje szkolenia w zakresie rozwijania umiejętności niezbędnych w pracy specjalisty, menedżera i kierownika. Jest to bogata oferta dostosowana do osób o różnym stopniu doświadczenia. Szkolenia prowadzone przez ekspertów, umożliwiają rozwój i doskonalenie, a w konsekwencji pozwalają lepiej … Continue reading »
Studia w dwóch różnych krajach równocześnie? Tak!

Studia w dwóch różnych krajach równocześnie? Tak!

Program studiów magisterskich EIT Digital Master School w ramach których Student otrzymuje możliwość studiowania w dwóch różnych krajach (entry oraz exit university) kończąc z podwójnym dyplomowaniem oraz certyfikatem EIT. Ofertą programu są niszowe kierunki okołoinformatyczne tj. cyberbezpieczeństwo, data science, fintech, systemy autonomiczne i inne dostępne na stronie internetowej (https://masterschool.eitdigital.eu). Program wspierany jest edukacją w zakresie … Continue reading »
Warsztaty „Uwaga: stres!”

Warsztaty „Uwaga: stres!”

Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach? Kiedy stres bywa sprzymierzeńcem? Czy samoocena ma wpływ na pokonywanie problemów? 16 stycznia odbyła się kolejna odsłona Studenckich Czwartków. Warsztaty „Uwaga: stres!” to druga część niezbędnika przed zimową sesją egzaminacyjną (tydzień temu zapraszaliśmy na Mnemotechniki – relacja W TYM MIEJSCU). Małgorzata Sinior kolejny raz zaprosiła studentów i absolwentów UŁ … Continue reading »
Płatne staże i szkolenia czekają!

Płatne staże i szkolenia czekają!

Płatne staże dla ponad 60 kierunków studiów, doradztwo zawodowe i bogata oferta szkoleniowa – projekt Students’ POWER wystartował! Przez najbliższe trzy lata w Biurze Karier UŁ czeka na Ciebie sporo dodatkowych atrakcji. Jeśli narzekasz na małą liczbę praktycznych zajęć, koniecznie zgłoś się do udziału w naszej najnowszej inicjatywie. W ramach projektu Students’ POWER przygotowaliśmy 2184 (!) płatne … Continue reading »
Warsztaty „Mnemotechniki”

Warsztaty „Mnemotechniki”

W styczniu przygotowaliśmy dla Was aż trzy propozycje w ramach Studenckich Czwartków. Pierwsza z nich już za nami – pakiet warsztatów otworzyły „Mnemotechniki”. To kolejna po Targach Pracy na UŁ inicjatywa, w której wsparło nas Studenckie Biuro Karier Profil, działające przy Instytucie Psychologii. Zuzanna Góralska i Katarzyna Prokopczyk podzieliły się z uczestnikami sprawdzonymi technikami na … Continue reading »
Program stażowy Jeronimo Martins dla managerów!

Program stażowy Jeronimo Martins dla managerów!

Program Operations Management Trainess  został specjalnie zaprojektowany tak, aby pomóc młodym talentom stać się mistrzami handlu detalicznego i przejąć role lidera w podstawowej działalności firmy. Program zapewni Ci szerokie zrozumienie działania logistyki, łańcucha dostaw, zarządzania sklepami i wiodących ludzi. Dla kogo? świeży (do 2 lat) absolwenci uczelni z tytułem magistra/studenci ostatniego roku studiów magisterskich znajomość … Continue reading »
CV po angielsku? Nic prostszego!

CV po angielsku? Nic prostszego!

Prawie 50% Polaków w 2014 roku zadeklarowało dobrą lub bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, który jako oficjalny język biznesu, coraz częściej jest używany w codziennej pracy firm, niezależnie od branży. Aż 8 na 10 ankietowanych osób przynajmniej raz w swojej pracy użyło języka angielskiego w kontakcie z klientem, interesantem czy współpracownikiem. 62 proc. badanych pracowników … Continue reading »
Podsumowanie 2019 roku

Podsumowanie 2019 roku

Za nami dwanaście pracowitych miesięcy. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co działo się w Biurze Karier UŁ w 2019 roku. Początek nowego roku to świetny czas na podsumowania. Zamknęliśmy 2019 rok – pełen wyzwań i aktywności, ale też nowości w naszej ofercie. Przy Lumumby 14 nie zabrakło projektów, szkoleń i specjalistycznych konsultacji. Oprócz sprawdzonych inicjatyw … Continue reading »
Styczniowe szkolenia

Styczniowe szkolenia

2020 rok rozpoczniemy solidną porcją szkoleń. W styczniu przy Lumumby 14 czekają na Ciebie: niezbędnik przed sesją, warsztat, w którym przećwiczysz podsumowywanie i planowanie, a także  nowy projekt, wypełniony po brzegi praktyką. Sprawdź szczegóły! Studenckie Czwartki x 3 Początek stycznia to moment, w którym na horyzoncie zaczynają pojawiać się zaliczenia i egzaminy. Zbliżająca się sesja może przerażać. … Continue reading »
Warsztaty „Proces rekrutacji oczami rekrutera – nie daj się zaskoczyć!”

Warsztaty „Proces rekrutacji oczami rekrutera – nie daj się zaskoczyć!”

Studenckie Czwartki wróciły do Biura Karier UŁ. Rok akademicki 2019/2020 otworzyliśmy szkoleniem „Proces rekrutacji oczami rekrutera – nie daj się zaskoczyć!”. Minęło kilka miesięcy od ostatniego spotkania. W międzyczasie zorganizowaliśmy szkolenia zamykające program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych i przeprowadziliśmy badanie Waszych potrzeb szkoleniowych (wyniki W TYM MIEJSCU). Tematem, który cieszył się dużym zainteresowaniem (w ankiecie zajął … Continue reading »
Koniec roku… czas podsumowań

Koniec roku… czas podsumowań

Zbliża się koniec roku. To czas podsumowań, analiz, wyciągania wniosków. Tworzone są rankingi, wybierani najlepsi w różnych kategoriach. Greta Thunberg została człowiekiem roku czasopisma The Time, Google opublikował listy wyszukiwanych haseł, które zyskały popularność w 2019, a Spotify przygotował muzyczne podsumowanie roku dla swoich użytkowników. Możemy sprawdzić, co najczęściej oglądaliśmy na Youtube, kto miał najlepszą … Continue reading »