Zestawienie wszystkich naszych rekomendacji rozwojowych

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o prowadzeniu firmy? Polecamy 3 źródła internetowe… i jedno telefoniczne

W świecie fake newsów, natłoku informacji i nieustannie zmieniających się przepisów przedsiębiorcom nierzadko trudno jest znaleźć rzetelne źródła informacji na temat zakładania i prowadzenia firmy. Dziś polecamy cztery miejsca, do których warto zaglądać szukając sprawdzonych wiadomości dla (potencjalnych) przedsiębiorców.

Głosuj na pomysły Ambasadorów Biura Karier UŁ!

Oficjalnie zamknęliśmy etap prac koncepcyjnych w drugiej edycji Programu Ambasadorskiego Biura Karier UŁ. Wykorzystaliśmy ostatni moment przed zawieszeniem zajęć na Uczelni, żeby przedyskutować pomysły na wydarzenia, skierowane do studentów. Za nami finałowe prezentacje Ambasadorów. Od dziś możecie głosować na swoich faworytów.

Jak sobie radzić ze stresem (nie tylko rekrutacyjnym)?

Stres jest reakcją organizmu na zdarzenia lub sytuacje, które postrzegane są jako trudne, wymagające i przerastające nasze możliwości. Towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze, gdyż zawsze człowiek był narażony na różnego rodzaju niebezpieczeństwa czy trudności. Stresu całkowicie uniknąć się nie da, ale warto uświadomić sobie, że nie zawsze warto go eliminować.

Jak wykorzystać wolny czas i przygotować się do szukania pracy, zanim jeszcze zaczniesz wysyłać CV?

Nie szukasz jeszcze pracy? Nic nie szkodzi. Do szukania pracy można i warto przygotować się wcześniej, kiedy jeszcze nie wisi nad Tobą widmo rachunków do zapłacenia, presji ze strony rodziców czy wizji nieubłaganie zbliżającego się końca studiów.

Zagnieżdżeni w literaturze – „Gniazdo Światów” Marka S. Huberatha

Zagnieżdżeni w domu   Jeżeli siedzicie w domu i już uwiliście sobie przyjemne gniazdko jak ja, macie ze sobą łakocie i kubek gorącej kawy/herbaty to może jakaś książka? Oczywiście nie byle jaka. Co powiecie na powieść tak ciekawą i angażującą w proces czytania, że wprowadza Was na koniec w dysonans?