Płatne staże: jak ciężko jest na stażu!

Nuda, kserowanie, nikt niczego nie wytłumaczy… Albo wręcz przeciwnie – pierwszego dnia o 17:15 masz jeszcze do obdzwonienia dwudziestu siedmiu klientów… No i oczywiście mało za to płacą (albo wcale). Masakra.

Znacie te mrożące krew w żyłach historie z ciężkiego życia na stażu?

My też. Dlatego często pytamy naszych stażystów na płatnych stażach Students’ POWER o to, jak się czują i jak oceniają swój staż, firmę, opiekuna stażu i organizujący to wszystko zespół Biura Karier. Poniżej przedstawiamy Wam cztery oceny. A właściwie nie oceny, tylko…

Mrożące krew w żyłach historie z życia stażystów

To prawdziwe opinie prawdziwych osób, które były na prawdziwych stażach!

DOMINIKA WĘCLEWSKA

Projekt Students’ POWER daje możliwość odbycia staży, w których wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów można skonfrontować z rzeczywistością i oczekiwaniami pracodawców. A dodatkowo daje szansę nauczyć się nowych rzeczy – np. dzięki programom, do których wcześniej, jako studenci, mieliście ograniczony dostęp. Polecam, bo jestem przekonana, że to w przyszłości zaprocentuje.

Dominika jest studentką Geoinformacji II, 2. roku studiów drugiego stopnia; staż w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi

ANDRZEJ KREMPIŃSKI

Cieszę się, że Uniwersytet Łódzki, chyba, jako jeden z nielicznych, daje możliwość uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciu. Doceniam pracę, zaangażowanie i wyrozumiałość osób z Biura Karier.

Andrzej jest studentem Nauczania chemii II, 2. roku studiów drugiego stopnia; staż w Zakładzie Związków Heteroorganicznych Wydziału Chemii UŁ

JACEK BIAŁECKI

Mogę podzielić się jedynie samymi pozytywnymi opiniami o moim aktualnym stażu, w którym przez pierwsze parę dni nauczyłem się mnóstwo nowych rzecz (jak chociażby zachowanie i organizacja pracy w laboratorium).

Jacek jest studentem Biotechnologii I, 2. roku studiów pierwszego stopnia; staż w Katedrze Biochemii Ogólnej, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

KATARZYNA BEDNARCZYK

Dzięki stażu STUDENTS’ POWER mogłam poczuć się jak prawdziwy pracownik w swoim zawodzie. Dzięki temu wykorzystałam swoje dotychczasowe umiejętności, a także pogłębiłam swoją wiedzę i zainteresowania.

Katarzyna jest studentką Chemii II, 1. roku studiów drugiego stopnia; staż w Katedrze Technologii i Chemii Materiałów, Wydziału Chemii UŁ

Płatne staże: to okropne!

Jeśli przeraziły Was powyższe opowieści, powstrzymajcie swoje kursory i nie klikajcie tutaj, żeby poznać szczegóły programu Students’ POWER – płatnych staży dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Odważni niech klikają tutaj.

Uwaga! Wynagrodzenie to 4 440 zł za cały okres stażu (240 godzin).

Zgłaszając się na staż do 5. czerwca pierwszy dzień pracy w wybranej firmie zaczynacie 6. lipca.

Nie zapomnijcie sprawdzić, z jakimi firmami współpracujemy i jakie kierunki studiów biorą udział w stażach.

Liczymy na więcej podobnych historii!

studentka na płatnym stażu

Tekst powstał w ramach cyklu #CareerFullyCharged.