Prawie 50% Polaków w 2014 roku zadeklarowało dobrą lub bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, który jako oficjalny język biznesu, coraz częściej jest używany w codziennej pracy firm, niezależnie od branży. Aż 8 na 10 ankietowanych osób przynajmniej raz w swojej pracy użyło języka angielskiego w kontakcie z klientem, interesantem czy współpracownikiem.

62 proc. badanych pracowników uważa, że język angielski podnosi kompetencje zawodowe, a 69 proc. ma świadomość tego, że stanie się on niebawem standardem na rynku pracy. Obecnie więcej niż połowa pracowników wykorzystuje go w swoich codziennych zadaniach. Ankietowani najczęściej wskazują na: kontaktowanie się z klientem (60 proc.), rozmowy telefoniczne (57 proc.) oraz prowadzenie korespondencji mailowej (52 proc.).

– Nawet jeśli pracownik nie posługuje się językiem angielskim przez całe 8 godzin, to jego biegła znajomość jest bardzo dużym atutem w oczach pracodawcy. Wbrew pozorom, nie każdy posiada te umiejętności, a jednak globalizacja coraz częściej sprawia, że firmy poszukują ekspertów gotowych do codziennego kontaktu z anglojęzycznymi klientami – mówi Tomasz Jabłoński z platformy Tutlo, prowadzącej badania w tym zakresie.

Obecnie coraz większa część ofert na rynku pracy publikowana jest w języku angielskim, a rekruterzy uznają za oczywistość, że kandydaci do pracy posługują się biegle tym właśnie językiem. Zanim zaczniecie korzystanie z translatora do tłumaczenia swoich dokumentów, proponujemy jednak nieco bardziej wymagające rozwiązanie – żeby ułatwić Wam aplikowanie do firm, gdzie obowiązkowo trzeba się posługiwać angielskim zebraliśmy małe kompendium wiedzy na ten temat:

1.Jak napisać perfekcyjne cv po angielsku

https://pomocwangielskim.pl/jak-napisac-perfekcyjne-cv-po-angielsku/

2.Jak napisać list motywacyjny po angielsku

https://pomocwangielskim.pl/list-motywacyjny-po-angielsku-wzor-zwroty-przyklady

3.Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – najczęstsze pytania i odpowiedzi

https://pomocwangielskim.pl/rozmowa-kwalifikacyjna-po-angielsku/

 

 

Pozostaw odpowiedź