Niezależnie od tego czy jesteście przedsiębiorcami, pracownikami czy prywatnie korzystacie z zasobów zdalnych – codziennie przetwarzacie ogromne ilości danych cyfrowych. Warto wiedzieć, jak robić to w bezpieczny sposób. Dla wszystkich Absolwentów UŁ przygotowaliśmy szyte na miarę obecnych czasów bezpłatne szkolenie online: CYBERBEZPIECZEŃSTWO I E-USŁUGI.

Pandemia przeniosła wiele aspektów naszego codziennego życia w świat wirtualny – studia, pracę, zakupy czy usługi bankowe. Prawdopodobnie większość z nas nie zdaje sobie sprawy z szeregu zagrożeń wynikających z nierozważnego używania internetu. Dlatego w ramach projektu Absolwent IT przygotowaliśmy dla Was jednodniowe szkolenie, dzięki któremu dowiecie się o co chodzi z tym bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni, nauczycie się tworzyć i przechowywać hasła, szyfrować dyski, a także korzystać z e-usług takich jak e-obywatel, PUAP itd.

Cyberbezpieczeństwo i e-usługi – program:

• Czym jest cyber security?
  • Czy moje dane są bezpieczne?
  • Prywatność w Internecie
  • Bezpieczne hasło – czyli jakie?
  • Jak korzystać z e-usług?

Dla kogo?

Szkolenie jest skierowane do absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego, zarówno tych, którzy mają tytuł licencjata i kontynuują naukę na kolejnym stopniu studiów, jak i dla osób czynnych zawodowo.

Termin szkolenia:

20 kwietnia 2021 r. godz. 17:00

platforma MS TEAMS

Rekrutacja potrwa do północy 14 kwietnia 2021 r. – zapiszecie się tutaj.

Szkolenie przeprowadzi Kamil Wojtyra – trener z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego i administrator baz danych z ponad 10 letnim stażem. Doświadczenie zdobywał w takich firmach jak m.in Rossmann czy IBM. Przez kilka lat odpowiedzialny za kontrole zabezpieczeń baz danych i backupów. Od tego czasu hobbystycznie interesuje się szeroko pojętym Cyberbezpieczeństwem.

Szczegóły dotyczące szkolenia znajdziecie na stronie projektu.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu Absolwent IT. Program wsparcia absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego.
Szkolenie: cyberbezpieczeństwo i e-usługi
Cyberbezpieczeństwo i e-usługi