-
PRZYJDŹ I SPRAWDŹZapraszamy na cykl spotkańpoświęconych tematyce dzisiejszegoi przyszłego rynku pracy23.04-25.04 BIBLIOTEKA UŁ
-
PRZYJDŹ I SPRAWDŹZapraszamy na cykl spotkańpoświęconych tematyce dzisiejszegoi przyszłego rynku pracy23.04-25.04 BIBLIOTEKA UŁ
Idea
„Czy istnieje życie po studiach?” to trzydniowy cykl spotkań poświęconych tematyce dzisiejszego i przyszłego rynku pracy. Jego celem jest zwiększenie wśród studentów świadomości rynku pracy, zachodzących w nim zmian i potrzeby ciągłej adaptacji.
Format
„Czy istnieje życie po studiach?” to cykl spotkań poświęconych tematyce dzisiejszego i przyszłego rynku pracy. Każdy z trzech dni wydarzenia odnosi się do innego etapu działalności zawodowej. Dzisiaj to możliwości, z których możesz skorzystać w trakcie studiów. Jutro czekają na Ciebie decyzje i wyzwania, które towarzyszą pierwszym doświadczeniom na rynku pracy. Pojutrze zabierzemy Cię w podróż do przyszłości i zastanowimy się, jak wpłyną na nią innowacyjne rozwiązania w nauce, technice i działaniach społecznych.
Atrakcje
Podczas trzydniowego wydarzenia odbędą się 4 warsztaty prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, speed dating z Absolwentami UŁ, spotkania informacyjne oraz panel dyskusyjny „Nowe oblicze innowacyjnych rozwiązań” z udziałem zaproszonych gości. Dla fanów rywalizacji, przygotowaliśmy specjalne atrakcje - gry kreatywne oraz zabawę z wiedzy na temat Kół Naukowych UŁ. Uwaga, przewidzieliśmy nagrody!
Dla kogo?
Szukasz pomysłu na podjęcie przyszłej pracy zawodowej? Ten event jest dla Ciebie! Wydarzenie pomoże Ci w poszerzeniu niezbędnej w tym obszarze wiedzy, ale też w zdobyciu informacji dotyczących Twoich kompetencji, predyspozycji zawodowych, itp.
Czas i miejsce
Czekamy na Ciebie w gmachu BUŁ-y (ul. Matejki 32/38) w dniach 23-25 kwietnia. Codziennie startujemy o 16.00!
Program
Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele atrakcji. Dowiedz się, z czego możesz skorzystać!
Dzień 1. Dzisiaj (23.04.2018)
Pierwszego dnia eventu podpowiemy, jakie możliwości czekają na Ciebie TU I TERAZ. Poznasz najprężniej działające na UŁ koła naukowe, a na Wyspie Erasmus przekonasz się, że wymiana zagraniczna może być świetnym startem w karierę. Możesz także skorzystać z warsztatów, dzięki którym poznasz tajniki wystąpień publicznych oraz budowania wizerunku.
Budowanie własnej marki godz. 17.00 – 18.30, sala 102
Przyjdź na warsztat prowadzony przez specjalistkę z obszaru personal brandingu. Dowiedź się jak prawidłowo budować reputację oraz zwiększać swoją wartość na rynku pracy. Spraw, by Twój wizerunek stał się marką samą w sobie!
Uwaga:
Na warsztat wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Każdy uczestnik otrzyma również zaświadczenie o odbyciu szkolenia.
Wystąpienia publiczne godz. 17.00 – 18.30, sala 302
Chcesz, aby Twoje wystąpienie publiczne zapadło w pamięć wszystkim słuchaczom? Przychodząc na te warsztaty dowiesz się jak tego dokonać. Specjalistka Ilona Mielczarek doradzi Ci jak przygotować wystąpienie, które zainspiruje, a także zmotywuje do działania każdego, kto je wysłucha!
Uwaga:
Na warsztat wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Każdy uczestnik otrzyma również zaświadczenie o odbyciu szkolenia.
Wyspa „Erasmus” godz. 16.00 – 19.00, wnętrze starego gmachu BUŁ (parter)
Odwiedź naszą strefę relaksu – spróbuj pysznego drinka, zrób sobie selfie i porozmawiaj z zaproszonymi gośćmi, a przy tym dowiedź się więcej na temat programu Erasmus. Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem i zdobywaniem międzynarodowego doświadczenia, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.
Wstęp wolny.
Prezentacja Kół Naukowych UŁ i organizacji studenckich godz. 16.00 – 19.00, wnętrze starego gmachu BUŁ (parter)
Co wiesz o działających na UŁ Kołach Naukowych i organizacjach studenckich? Może chcesz dołączyć do którejś z nich? Podczas wydarzenia zyskasz ku temu doskonałą okazję. Od godziny 16:00 przedstawiciele poszczególnych Kół i organizacji zapraszać będą do zabawy z nagrodami w trakcie której odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytanie.
Wstęp wolny.
Dzień 2. Jutro (24.04.2018)
Dzień drugi będzie odpowiedzią na to, co czeka Cię JUTRO. Umów się na szybką randkę z wybranymi absolwentami UŁ i poznaj ich losy po ukończeniu studiów. Poszerz swoje horyzonty na jednym z dwóch dostępnych tego dnia warsztatów, albo postaw na rozrywkę i pograj z nami w gry kreatywne!
Speed dating z Absolwentami UŁ godz. 16.00 – 17.00, wnętrze starego gmachu BUŁ (parter)
„Randka” z Absolwentem – czemu nie! Masz kilka minut, by wypytać o doświadczenia ze studiów, życie zawodowe czy sposób, w jaki Twój rozmówca osiągnął swój sukces. Od Ciebie zależy, o co zapytasz i jak wykorzystasz ten czas.
Wstęp wolny.
Jak osiągnąć work-life-study balance? godz. 17.00 – 19.00, sala 302
Jesteś studentem, który jednocześnie pracuje i podejmuje się innych aktywności? Trudno pogodzić Ci życie osobiste i zawodowe? Przyjdź na warsztaty prowadzone przez Jacka Kozłowskiego i dowiedz się co możesz zrobić, by zachować balans w życiu codziennym.
Uwaga:
Na warsztat wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Każdy uczestnik otrzyma również zaświadczenie o odbyciu szkolenia.
Obudź w sobie energię do działania! godz. 17.00 – 19.00, sala 102
Stres, natłok obowiązków, pewnie nie raz ich doświadczyłeś. Jeżeli nie wiesz, jak radzić sobie z tymi problemami, warsztat prowadzony przez Joannę Jezierską (Pokój Spokój) jest właśnie dla Ciebie! Przyjdź i dowiedź się jak odzyskać radość z życia, a także znaleźć w sobie siły do działania.
Uwaga:
Na warsztat wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Każdy uczestnik otrzyma również zaświadczenie o odbyciu szkolenia.
Twój mózg też chce być fit! godz. 17.00 – 19.00, wnętrze starego gmachu BUŁ (parter)
Uwielbiasz planszówki i inne gry zespołowe? My też, dlatego podczas wydarzenia nie może ich zabraknąć. Przyjdź i rzuć nam wyzwanie – sprawdź się w grach rozwijających kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Dla najlepszych, przewidzieliśmy liczne nagrody, dlatego weź ze sobą znajomych i razem przetrenujmy nasze mózgi.
Wstęp wolny.
Dzień 3. Pojutrze (25.04.2018)
Ostatni dzień eventu, przeniesie Cię do PRZYSZŁOŚCI. Sięgnij do niej wzrokiem biorąc udział w wykładach i panelach dyskusyjnych poświęconych tematyce przyszłej rekrutacji oraz wpływu zmian technologicznych na rynek pracy. Tego dnia zostaną również ogłoszone wyniki konkursu „Innowacyjne CV”. Przewidujemy łzy szczęścia i nagrody dla zwycięzców!
„Analityk – najbardziej seksowny zawód świata” 16.00 – 17.00, s. 103
Dlaczego Harvard Business Review okrzyknął zawód analityka najseksowniejszym zajęciem świata? Czym zajmują się analitycy? Czy Ty również możesz nim zostać?
Poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zrób pierwszy krok w karierze analityka i wysłuchaj wykładu fenomenalnego Tomasza Dziobiaka z firmy Edbms. Gwarantujemy dawkę intrygującej i praktycznej wiedzy.
„Nowe oblicze innowacyjnych rozwiązań” 17.10 – 18.00, s. 103
Jeśli chcesz wyruszyć w podróż do świata innowacji w medycynie, branży IT i biznesie, to nie możesz przegapić powyższego panelu dyskusyjnego. Swoją obecnością zaszczyci nas czterech wspaniałych praktyków biznesu: Michał Hertel – Dyrektor ds. Marketingu firmy MakoLab, Tomasz Dziobiak – właściciel firmy EDBMS, Rafał Warzycha – ekspert firmy Transition Technologies oraz Ada Florentyna Pawlak z Centrum Innowacji Społecznych UŁ. Przyjdź i przekonaj się, jak będzie wyglądał nasz świat za kilka lat.
Grande Finale - 18.10 – 18.40, s. 103
To uroczyste zakończenie trzydniowego cyklu spotkań „Czy istnieje życie po studiach?”.
Przewidujemy łzy szczęścia i nagrody dla zwycięzców konkursu pt. „Twoje innowacyjne CV”. Przyjdź i przeżyj te emocje razem z nami!
Rekruterzy poświęcają średnio 5-10 sekund na wstepną analizę CV. Nietypowa, przykuwająca uwagę autoprezentacja pozwoli Ci zyskać przewagę nad konkurentami i - być może - otworzy drzwi do wymarzonej pracy.
Elementem towarzyszącym wydarzeniu jest konkurs „Twoje innowacyjne CV”, w którym masz nieograniczone pole do popisu i uwolnienia drzemiących w Tobie pokładów kreatywności. Do jury zaprosiliśmy przedstawicieli wiodących agencji interaktywnych. Jeśli marzysz o karierze w marketingu i PR - nie możesz przegapić tej szansy!
Zaskocz nas! Film, prezentacja, aplikacja mobilna albo niebanalny projekt graficzny? Droga wolna - nie narzucamy formatu, to Ty decydujesz, co i w jaki sposób chcesz pokazać. Na Twoje zgłoszenie czekamy od 28 marca do 20 kwietnia. Dla najlepszych przewidzieliśmy nagrody rzeczowe - wyniki ogłosimy 25 kwietnia, po panelu eksperckim.
Z regulaminem konkursu możesz zapoznać się TUTAJ.
Aby wziąć udział w konkursie, wypełnij poniższy formularz:
Uwaga:
Po wypełnieniu formularza, wyślij CV na konkurs.innowacyjnecv@gmail.com
W trakcie wydarzenia przygotowaliśmy dla Ciebie cztery propozycje praktycznych zajęć, które pozwolą Ci skuteczniej poruszać się po rynku pracy.
Aby wziąć udział w wybranych warsztatach, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zespół
Ambasadorzy Biura Karier, to zespół powstały w listopadzie 2017 roku. Tworzą go studenci z pasją i pomysłem na siebie, którym nie straszne żadne wyzwania.

Małgorzata Lewandowska

Magdalena Świąć

Radosław Dzikowski

Milena Nadolna

Marcin Bocheński

Karol Furmańczyk

Renata Stańczyk

Justyna Grabowska

Klaudia Zawada

Krystyna Dubenko

Konrad Urbański
Kontakt
Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Koordynator projektu „Czy istnieje życie po studiach?”
Małgorzata Lewandowska
lewandowska.gosia744@gmail.com
Pytania dotyczące konkursu „Twoje innowacyjne CV” prosimy kierować mailowo na adres:
konkurs.innowacyjnecv@gmail.com