Fujitsu odznaczone tytułem: Solidny Pracodawca 2021. O firmie odpowiada Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca Poland GDC, Fujitsu Technology Solutions.

Fujitsu jest głównym japońskim dostawcą nowych technologii oraz sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji (ICT), oferującym pełen zakres produktów, rozwiązań i usług technologicznych. Korzystamy z naszego doświadczenia oraz siły technologii ICT, aby wraz z naszymi klientami kształtować przyszłość globalnej społeczności. W oparciu o koncepcję dynamicznych infrastruktur firma oferuje pełną gamę produktów, rozwiązań oraz usług informatycznych, od systemów klienckich po rozwiązania dla centrów przetwarzania danych, infrastrukturę zarządzaną oraz udostępnianie infrastruktury w formie usługi. Na polskim rynku marka Fujitsu jest obecna od 20 lat, zatrudnia ponad 3400 pracowników, funkcjonując w trzech głównych lokalizacjach w Warszawie, w Łodzi i w Katowicach.

W warszawskiej siedzibie firma zajmuje się usługami wsparcia klientów oraz sprzedaży. Global Delivery Center w Łodzi i Katowicach koncentruje specjalistów z zakresów biznesowych Service Desk, Service Management, DX Services, Application & Multi-Cloud Services, Workforce & Workplace Services, Enterprise Cyber Security Services, Business Process Services oraz Program & Project Services i innych. W Łodzi, Fujitsu zatrudnia również specjalistów do jednostki Fujitsu Business Services, w następujących obszarach: Finance (P2P, O2C, General Ledger, Project and Contract Accounting, Treasury, Master Data, Bid Finance Team and Product Pricing Office), Supply Chain (Order Management & Procurement), Internal Audit, Assurance, a także HR Service Delivery.

Jak pandemia wpłynęła na firmę?

Kryzys wywołany pandemią w Fujitsu z pewnością przyspieszył wprowadzenie pracy zdalnej wśród wszystkich naszych pracowników, co jako wyraz troski i bezpieczeństwa, spotkało się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród naszych klientów, jak i wśród samych zatrudnionych. Z perspektywy firmy przejście na pracę zdalną pomogło utrzymać ciągłość realizacji naszych celów biznesowych. Nie wstrzymaliśmy procesów rekrutacyjnych, a wprowadziliśmy m.in. zdalny onboarding nowych pracowników, co umożliwiło zachowanie ciągłości funkcjonowania. W trosce o bezpieczeństwo nasi nowi pracownicy otrzymują sprzęt oraz wszystkie niezbędnie dokumenty bez konieczności wizyty w naszych siedzibach. Niemalże przez cały czas trwają rekrutacje zarówno osób wkraczających dopiero na zawodową ścieżkę, jak i tych, które mają bogatsze doświadczenie. Do naszych zespołów poszukujemy m.in. programistów, inżynierów ds. zapewnienia jakości, specjalistów, administratorów i inżynierów IT, osoby zainteresowane karierą w branży IT, księgowości i finansach, specjalistów logistyki, a także osoby ze znajomością języków i obsługi klienta.

Kontynuujemy też nasze długoterminowe plany związane z przestrzenią biurową. W Katowicach Fujitsu zlokalizowane jest w biurowcu KTW, z kolei łódzki zespół Fujitsu Poland GDC, który ze względu na nieustanny rozwój firmy, już od 4 lat funkcjonuje w dwóch lokalizacjach, w przyszłym roku przeprowadzi się pod jeden dach do nowych biurowców w kampusie Fuzja.

Jesteśmy swietnym miejscem do pracy z kilku powodów. Przede wszystkim stawiamy na rozwój naszych pracowników – szeroki wachlarz szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, kursy językowe, szkolenia techniczne. Jesteśmy miejscem pracy na lata – mamy wielu pracowników z długim stażem pracy 9-10 lat. Dbamy o well-being naszych pracowników, szczegolnie w okresie pandemii, mamy telefon wsparcia i szereg innych aktywnosci dla pracownikow (np. medytacje, joga online, tydzień wykładów o zdrowiu mentalnym). Wspieramy edukację w szerszym kontekście. Jako Partner globalnego Programu P-Tech nasi pracownicy prowadzą zajęcia dla uczniów wybranych szkół średnich szkół technicznych w Łodzi i w Katowicach.

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego już kolejny raz odznaczenia. Tytuł ‘Solidnego Pracodawcy 2021’ zobowiązuje, zatem nie zwalniamy tempa, działamy dalej.

Więcej o pracy w Fujitsu znajdziesz tutaj: https://therealdeal.pl/pl

Fujitsu odznaczone
Fujitsu – Solidny Pracodawca

Pozostaw odpowiedź