Program Ambasadorski przyspiesza. 10 grudnia uczestnicy wzięli udział w sesji generowania pomysłów.

Podczas listopadowego spotkania skupiliśmy się na potrzebach studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Po angażujących wywiadach i wnikliwych analizach nadszedł czas na wykorzystanie zdobytych informacji. Wtorkowy wieczór poświęciliśmy na poszukiwanie pomysłów, które ułatwią pierwsze kroki na rynku pracy.

Różne punkty widzenia

Choć idea programu była czytelna – chcemy stworzyć wydarzenie dedykowane studentom, uzupełniające tradycyjną ofertę Uczelni i Biura Karier UŁ – wybór głównego obszaru nie był łatwy. Sprawdzaliśmy, które z wygenerowanych w listopadzie potrzeb są dla Ambasadorów najatrakcyjniejsze – a to uruchamiało pierwsze dyskusje i zderzanie odmiennych punktów widzenia. Skupić się na zbieraniu praktycznych doświadczeń, czy tworzeniu poczucia zaangażowania? A może rozwijać kluczowe kompetencje albo pomóc w odnalezieniu zawodowej ścieżki? Ostatecznie udało się wypracować wspólny kompromis – w odniesieniu do wyboru kluczowej potrzeby, ale także przełożenia jej na czytelne wyzwanie projektowe.

Program Ambasadorski Biura Karier UŁ

W poszukiwaniu rozwiązań

Zastanawiając się nad propozycjami dla studentów, wykorzystaliśmy szeroki wachlarz narzędzi w sesji generowania pomysłów. Po krótkiej rozgrzewce przeszliśmy przez 4 rundy, sięgając m.in. po technikę 6-3-5, klasyczną burzę mózgów oraz analogie. Efekt to około 140 pomysłów, co pozwala z optymizmem wyczekiwać styczniowego spotkania, podczas którego wyselekcjonujemy i rozbudujemy najlepsze rozwiązania.