Oficjalnie zamknęliśmy etap prac koncepcyjnych w drugiej edycji Programu Ambasadorskiego Biura Karier UŁ. Wykorzystaliśmy ostatni moment przed zawieszeniem zajęć na Uczelni, żeby przedyskutować pomysły na wydarzenia, skierowane do studentów. Za nami finałowe prezentacje Ambasadorów. Od dziś możecie głosować na swoich faworytów.

Program Ambasadorski Biura Karier UŁ wystartował w 2017 roku. Kiedy decydowaliśmy się na jego uruchomienie, przyświecał nam cel włączenia studentów do tworzenia oddolnych zmian. Nie chcieliśmy być kolejnym dostawcą usług, oferującym wyłącznie szkolenia czy staże. Zależało nam na wchodzeniu w interakcje, byciu partnerem, który tworzy przestrzeń do testowania pomysłów. Zamiast narzucać rozwiązania i zakładać, że najlepiej wiemy, czego potrzebują studenci, oddaliśmy Ambasadorom pole do popisu. Przez kolejne miesiące na naszej stronie i Facebooku mogliście śledzić ich działania. Zaprosiliśmy uczestników projektu do pracy w oparciu o podejście Design Thinking. Pierwszym krokiem były wywiady ze studentami, które pozwoliły poznać ich obawy, potrzeby i ambicje. Na tej podstawie Ambasadorzy wygenerowali około 140 pomysłów na wydarzenia dla społeczności akademickiej. 12 z nich przeszło przez gęste sito selekcji i zostało wykorzystanych do stworzenia wstępnych prototypów. Ostatnim etapem prac nad koncepcją było spotkanie, w trakcie którego Ambasadorzy przedstawili prezentacje 4 pomysłów na event. Wasze głosy pomogą w wyborze wydarzenia, które zostanie zrealizowane przez zespół. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze w bieżącym roku akademickim.

Poznajcie pomysły Ambasadorów:

Propozycja 1. Żywa Biblioteka

Po głowie coraz to częściej krążą ci myśli o pracy z domu? A może chciałbyś połączyć pracę zdalną z podróżami, ale daleko Ci do bycia programistą? Weź udział w Żywej Bibliotece Cyfrowych Nomadów i porozmawiaj z osobami,które swój sposób na życie odnalazły w świecie wirtualnym! Dodatkowo, by pomoc Ci w zostaniu Digital Nomadą, będziesz miał szansę skonsultować i podrasować swoje CV w języku angielskim! Do zobaczenia!

Propozycja 2. Gra miejska

Chciałbyś dowiedzieć się jakim typem osobowości jesteś i jakie są twoje mocne i słabe strony? Weź udział w grze miejskiej! To event, który ma na celu pomóc odkryć wasze predyspozycje pod kątem kariery. Podczas świetnej zabawy, będziecie musieli zmierzyć się z zadaniami grupowymi, jak i indywidualnymi, a na zwycięzców czeka nagroda…! Zapraszamy!

Propozycja 3. Dzień Kwitnącej Wiśni

Dzień Kwitnącej Wiśni ma na celu zapoznać studentów z kulturą japońską. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnych japońskich przysmaków (tudzież potraw i przekąsek), posłuchać japońskiej muzyki, poczuć klimat tej kultury, dowiedzieć się wielu interesujących faktów oraz… skorzystać z warsztatów z języka japońskiego! Wydarzenie zwieńczy krótki quiz, wyłonienie zwycięzców, nagrodzenie ich oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa wszystkim obecnym.

Propozycja 4. Każde studia to początek

Zastanawiałeś się już nad tym co będziesz robić po ukończeniu studiów? Czy podążasz w odpowiednim kierunku żeby to zrealizować? Nasi prelegenci kiedyś też zadawali sobie te pytania. Są żywym przykładem na to, że studia są bardzo ważne, jednak to zaledwie początek przyszłej kariery. Zapraszamy na wydarzenie w którym poznasz absolwentów naszej uczelni, dla których studia były dopiero początkiem. W formie otwartego wywiadu dowiesz się czym się kierowali po ukończeniu studiów. Udowodnią, że studia oferują znacznie więcej możliwości niż zakładasz.
Co Ciebie najbardziej ciekawi? Przygotuj własne pytania, nasi prelegenci z przyjemnością postarają się na te kwestie odpowiedzieć.

Jak głosować?

Na Facebooku Biura Karier UŁ uruchomiliśmy ankietę, w której możecie oddać głosy na swoich faworytów (TUTAJ). Weźmiemy pod uwagę Wasze odpowiedzi przy wyborze działania do realizacji. Głosowanie na pomysły Ambasadorów potrwa do 8 kwietnia. Dzięki za pomoc!