Od 26 marca do 8 kwietnia trwało głosowanie na pomysły Ambasadorów Biura Karier UŁ. Jak prezentują się wyniki?

 

W roku akademickim 2019/2020 realizujemy drugą edycję Programu Ambasadorskiego Biura Karier UŁ. Jego uczestnikami są studenci, którzy – w oparciu o proces Design Thinking – tworzą propozycje wydarzeń związanych z szeroko rozumianą karierą i rozwojem osobistym. Finałem programu jest akcja – zaplanowany i przygotowany przez zespół event. W premierowej edycji była to akcja Czy istnieje życie po studiach? Na pomysły Ambasadorów, wygenerowane w tym roku, mogliście głosować w facebookowej ankiecie.

 

Wyniki głosowania

 

Ze 140 wstępnych idei i 12 koncepcji działań, 4 pomysły Ambasadorów dotrwały do etapu finałowych prezentacji (i – w konsekwencji – do internetowego głosowania). Skrócone opisy eventów prezentowały się następująco:

🌴 Żywa Biblioteka – spotkaj się z cyfrowymi nomadami i zobacz różne oblicza pracy zdalnej

🏙 Gra miejska – zbierz zespół i sprawdźcie się w rozwojowej grze terenowej na terenie Lumumbowa

🌸 Dzień Kwitnącej Wiśni – weź udział w spotkaniu z kulturą Japonii, poznaj jej smaki i podstawy języka

👥 Każde studia to początek? – wysłuchaj moderowanej dyskusji i przekonaj się, jakie możliwości otwierają studia

Szczegółowe informacje o poszczególnych propozycjach znajdziecie TUTAJ.

Jak prezentują się wyniki? Oddaliście w sumie 359 głosów. Ponad połowa z nich wsparła Dzień kwitnącej wiśni (51,53%). Na drugim miejscu uplasowała się Gra miejska (34,54%), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Żywa Biblioteka (8,08%). Stawkę zamyka Każde studia to początek (5,85%).

 

Co dalej?

 

Wasze głosy są cenną wskazówką, która ułatwi Ambasadorom wybór wydarzenia, które zrealizują. Z niecierpliwością czekamy na rozwój wypadków i powrót do normalnego trybu funkcjonowania Biura Karier UŁ. Rozpoczynając tegoroczną odsłonę Programu jesienią 2019 planowaliśmy przeprowadzenie eventu na początku maja. Dziś wiemy, że to nierealny scenariusz. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Pozostaw odpowiedź