Już w marcu startuje Akademia Kompetencji 2020. Właśnie zakończyliśmy ankietę potrzeb szkoleniowych. Od 27 stycznia do 9 lutego mieliście możliwość głosowania na interesujące Was tematy szkoleń. Jak prezentują się wyniki?

W 2018 roku – dzięki sugestii uczestników pierwszej edycji Programu Ambasadorskiego Biura Karier UŁ – zmodyfikowaliśmy formułę Akademii Kompetencji. Postawiliśmy na mniejszą ilość szkoleń, starając się lepiej dopasować je do potrzeb studentów Uniwersytetu Łódzkiego. 9 lutego zamknęliśmy ankietę, w której zapytaliśmy Was o oczekiwania i pomysły na tegoroczną edycję największego cyklu szkoleń na UŁ.

Jego wysokość MS Excel

Największym zainteresowaniem cieszył się MS Excel, który zdeklasował konkurencję, zdobywając prawie 1/4 wszystkich głosów (dokładnie – 195). Nie jest to specjalnym zaskoczeniem – szkolenia z Excela otwierają ranking trzeci raz z rzędu, a miejsca na nie rozchodzą się błyskawicznie po otwarciu zapisów. Dla wszystkich fanów arkusza kalkulacyjnego, formuł i tabel przestawnych mamy coś ekstra. Śledźcie uważnie stronę projektu Students’ POWER – wkrótce więcej informacji!

Drugie miejsce zajęło zarządzanie projektami z wynikiem 93 wskazań, notując awans o dwie pozycje w stosunku do 2019 roku. Podium zamyka obsługa programów graficznych, czyli dowód na to, że warto uzupełniać przygotowaną przez nas listę obszarów o własne propozycje. Temat, dopisany do ankiety przez kogoś z Was, zdobył 89 głosów. W TOP 5 znalazły się ponadto: marketing i public relations (86 głosów) oraz nowoczesne metody zarządzania (77 głosów).

Tematy szkoleń – pełna lista

Dzięki Waszej aktywności początkowa lista tematów rozrosła się do 18 pozycji, na które oddaliście w sumie aż 804 głosy. Dziękujemy!

Pełne wyniki ankiety prezentują się następująco:

Akademia Kompetencji 2020

 

Co dalej?

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie i wysłanie oferty szkoleniowej do pracodawców. Do 2 marca będziemy przyjmować zgłoszenia firm z propozycjami tematów szkoleń. Kilkanaście z nich pojawi się w tegorocznej Akademii Kompetencji. Przy wyborze będziemy starali się zapewnić różnorodność, równocześnie priorytetowo traktując te warsztaty, które w największym stopniu odpowiadają na zgłoszone przez Was potrzeby.

Szukasz szkoleń? Zajrzyj do Biura Karier UŁ!

Akademia Kompetencji to nasz największy projekt szkoleniowy, jednak nie musisz czekać do marca, żeby skorzystać z oferty warsztatów w Biurze Karier UŁ. Przy Lumumby 14 znajdą coś dla siebie przyszli przedsiębiorcy, członkowie kół naukowych i osoby zainteresowane kreatywnością. Mamy też cykliczne Studenckie Czwartki, w których ćwiczymy praktyczne umiejętności, przydatne na rynku pracy. O propozycjach szkoleń więcej przeczytasz TUTAJ.

Pozostaw odpowiedź