Weź udział w międzynarodowym projekcie GUESSS badającym postawy przedsiębiorcze w środowisku akademickim!

GUESSS [Global University Entrepreneurial Spirit Students‘ Survey] to międzynarodowy projekt badawczy, wykorzystujący geograficzne i czasowe porównywania, do badania przedsiębiorczości akademickiej, a także wpływu nauki na uczelni na rozwój postaw przedsiębiorczości oraz planowane ścieżki karier studentów. Badanie zapoczątkował w 2003 r.  Swiss Research Institute of Small Business and Entrepreneurship at the University of St.Gallen. Badanie przeprowadza się cyklicznie, co dwa lata.

Więcej informacji o badaniu: http://www.guesssurvey.org/

Projekt GUESSS – dla kogo?

Badanie skierowane jest do studentów, doktorantów oraz absolwentów (max. do 5 lat od ukończenia studiów). W badaniu mogą wziąć także słuchacze studiów podyplomowych oraz  MBA. Dane zebrane za pomocą ankiety on-line. Wypełnienie ankiety zajmuje 10 minut, dostępna jest pod linkiem: https://tinyurl.com/g21-poland .

Koordynatorami badania w Polsce są pracownicy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: prof. dr hab. Walenty Poczta, prof. UPP dr hab. Joanna Kosmaczewska i dr Mariusz Malinowski. Do projektu przystąpiły liczne polskie uczelnie, m.in Politechnika Warszawska.

GUESSS badanie

Przedsiębiorczość w Biurze Karier

Jeśli myślicie o własnym biznesie i chcielibyście z kimś porozmawiać o swoim pomyśle – dajemy Wam taką możliwość. W Biurze Karier możecie spotkać się z dr Agatą Matuszewską-Kubicz i skonsultować swój pomysł na biznes oraz porozmawiać na temat poszukiwania pierwszych klientów. Dowiedzie się, gdzie znaleźć rzetelne informacje na temat procesu zakładania firmy oraz jakie są źródła finansowania działalności gospodarczej.

Podczas spotkań indywidualnych tematyka rozmów nie jest narzucana – to od Was zależy o czym będzie rozmowa i jakiego rodzaju wsparcia czy informacji potrzebujecie.

Więcej o konsultacjach ds. przedsiębiorczości znajdziecie tu: https://biurokarier.uni.lodz.pl/konsultacje-z-ekspertkami/

Pozostaw odpowiedź