Praca w środowisku online niesie wiele wyzwań. Jak wyzwolić energię i kreatywność uczestników zajęć online?

Wielu edukatorów mierzy się z koniecznością mówienia do „czarnego ekranu”, brakiem natychmiastowej informacji zwrotnej od uczestników spotkania, brakiem interakcji, zmęczeniem. Jednak praca zdalna stwarza zupełnie nowe możliwości, które warto wykorzystywać przed, w trakcie i po warsztatach online.

Przed nami kolejna odsłona projektu My Digital Life – tym razem skierowana przede wszystkim do osób, które prowadzą zajęcia online. W pierwszej kolejności zapraszamy wykładowców i wykładowczynie, osoby realizujące ćwiczenia i laboratoria oraz doktorantów i doktorantki UŁ. Zajęcia są otwarte również dla studentów i studentek, myślących o pracy w szkole, na sali szkoleniowej czy w szeroko rozumianej branży edukacyjnej.

Webinar Jak wyzwolić energię i kreatywność uczestników zajęć online? (28.09.2021, 14:00-15:10)

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR! (kliknij)

Tworząc warunki do merytorycznych dyskusji i proponując uczestnikom twórcze zadania, nie tylko sprawiamy, że w pełni korzystają z zajęć i uczą się od siebie, lecz również, jako prowadzący, lepiej gospodarujemy swoją energią.

W czasie webinaru przyjrzymy się dobrym praktykom i sprawdzonym technikom radzenia sobie w środowisku edukacji zdalnej.

Warsztaty pogłębiające Jak wyzwolić energię i kreatywność uczestników zajęć online? Poznaj narzędzia World Cafe, Pecha Kucha i Digital Storytelling (05.10.2021, 14:00-16:00)

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY! (kliknij)

Okazuje się, że formaty takie jak World Cafe czy Pecha Kucha, znakomicie sprawdzają się w środowisku online (śmiem twierdzić, że nawet lepiej, niż na sali). Bogactwo narzędzi webowych i aplikacji mobilnych otwiera zupełnie nowe możliwości w obszarze digital storytelling.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o tym:

• Jak „oddać głos” uczestnikom?
  • Czym jest i w jakich warunkach sprawdza się Pecha Kucha? Jakie praktyczne instrukcje warto przekazać uczestnikom przed zajęciami?
  • Jak można wykorzystać funkcjonalności serwisu Zoom, aby sprawnie przeprowadzić dyskusję w formie World Cafe.
  • Jak zachęcić uczestników do stosowania digital storytelling dzięki bezpłatnym, intuicyjnym serwisom?

Trenerka:

Noemi Gryczko – projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji.

Wspierała ponad 400 profesorów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Koordynuje projekty rozwoju kompetencji cyfrowych m.in. My Digital Life. Współautorka książki Biznes w świecie mobile” S. Żółkiewska, M. Rycharska, N. Gryczko (wyd. Poltex, Warszawa 2018). Więcej: www.noemigryczko.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/noemi-gryczko-07453319/