Zbliża się koniec roku. To czas podsumowań, analiz, wyciągania wniosków. Tworzone są rankingi, wybierani najlepsi w różnych kategoriach. Greta Thunberg została człowiekiem roku czasopisma The Time, Google opublikował listy wyszukiwanych haseł, które zyskały popularność w 2019, a Spotify przygotował muzyczne podsumowanie roku dla swoich użytkowników. Możemy sprawdzić, co najczęściej oglądaliśmy na Youtube, kto miał najlepszą kreację na czerwonym dywanie i jakie jest młodzieżowe słowo roku. Najlepsza książka, najlepszy zespół… film, wokalista, aktor, piosenka, wydarzenie, a nawet mem.

A może by tak zastanowić się, jak Tobie minął ten rok?

Przyjrzeć się, co działo się od stycznia do grudnia, które wydarzenia w Twoim życiu były dla Ciebie najważniejsze. Jak wyglądają Twoje sprawy w różnych obszarach: na uczelni, w życiu prywatnym, w pracy. Jak Twoje zdrowie, a jak finanse?

W takim podsumowaniu może pomóc broszura YearCompass. Choć jej tytuł to Nadchodzący rok, większość pytań i zadań dotyczy analizy mijającego roku, ważnych wydarzeń, które miały miejsce przez ostatnie dwanaście miesięcy i emocji z nimi związanych. Decyzji, które podejmowaliśmy, największych niespodzianek, znaczących osiągnięć.

W drugiej części książeczki przechodzimy do planowania nadchodzącego roku i nie chodzi tu o postanowienia noworoczne. Mając już za sobą analizę roku ubiegłego, tego co zrealizowaliśmy, a co zostało zaniedbane, możemy z pełną świadomością zastanowić się, co chcemy zrobić w 2020. To miejsce na plany, ale i na życzenia i marzenia.

Broszura tworzona jest przez międzynarodowy ruch. Dzięki wolontariuszom rokrocznie tłumaczona jest na kilkadziesiąt języków, w tym na polski. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony www.yearcompass.com. Możesz też podzielić się refleksami lub zdjęciami z hasztagiem #yearcompass.

Brak Ci motywacji, a może potrzebujesz wsparcia w przejściu przez ten proces?

Umów się na indywidualne spotkanie coachingowe albo przyjdź na warsztaty Nadchodzący rok, podczas których w grupie, przy herbacie, będziemy analizować i planować. Warsztaty odbędą się 23 stycznia 2020 w Biurze Karier UŁ.

Pozostaw odpowiedź