Formy wsparcia

Sprawdź jak możemy pomóc w rozwoju Twojej kariery

DORADZTWO ZAWODOWE

Doradca zawodowy pomoże Ci w określeniu zainteresowań i predyspozycji zawodowych. Dzięki testom psychologicznym lepiej poznasz swoje kompetencje, obszary do rozwoju oraz potrzeby. Otrzymasz wsparcie w stworzeniu planu kariery, a także przygotujesz się do wejścia na rynek pracy - korzystając z konsultacji CV i symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Doradca ds. przedsiębiorczości wesprze Cię w dążeniu do założenia własnej firmy. Poddasz swój pomysł ocenie eksperta, skonsultujesz biznesplan i dowiesz się, gdzie szukać środków na rozpoczęcie działalności. Dzięki indywidualnym sesjom i grupowym warsztatom rozwiniesz kompetencje przedsiębiorcze, poznasz elementy marketingu, księgowości i employer brandingu.

COACHING KARIERY

W pierwszych miesiącach nowej pracy coach pomoże Ci znaleźć swoje miejsce w organizacji, zwiększyć pewność siebie oraz rozwinąć kluczowe kompetencje. Dzięki wsparciu usprawnisz zarządzanie sobą w czasie, zwiększysz odporność na stres oraz popracujesz nad relacjami w miejscu pracy. Wspólnie z coachem podejmiesz decyzję, jak efektywnie rozwijać i wykorzystać mocne strony, którymi dysponujesz.

MENTORING W NOWEJ PRACY

Mentor ułatwi Ci wdrożenie się w strukturę firmy, a także wesprze rozwój Twojego potencjału i kompetencji związanych z konkretnym stanowiskiem pracy. Współpracując z praktykiem, skorzystasz z jego wiedzy i doświadczeń, dzięki czemu łatwiej stawisz czoła oczekiwaniom pracodawcy i zyskasz nowe umiejętności.

Zgłoś się do projektu

30 czerwca 2019 roku zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do projektu KreaTOR Kariery. Jeśli chcesz skorzystać z doradztwa zawodowego, weź udział w naszym nowym projekcie (SZCZEGÓŁY) lub napisz bezpośrednio do doradców zawodowych (TU).

Wzory dokumentów

Przed przystąpieniem do projektu poznaj zasady uczestnictwa. Poniżej znajdziesz m.in. regulamin projektu, wzór umowy oraz wzór oświadczenia uczestnika.

Pobierz pliki

Rekomendacje uczestników projektu

Dlaczego warto wziąć udział?

Projekt KreaTOR Kariery to świetna inicjatywa! Biorąc w nim udział uświadomiłam sobie ogrom możliwości, z jakich można skorzystać, aby poprawić swoją sytuację na rynku pracy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Każdy uczestnik może liczyć na profesjonalne i kompleksowe podejście. Teraz jestem bardziej świadoma swojego potencjału i wiem nad czym powinnam popracować, a przede wszystkim z jakich narzędzi korzystać w tym celu. Jednym słowem WARTO!

 

Renata Stańczyk

studentka administracji

Ten projekt uświadomił mi, że tak naprawdę każdy pojedynczy dzień ma wpływ na karierę zawodową i jej dalszy los. W ramach projektu dopracowałem najbardziej stresujący moment w trakcie ubiegania się o pracę - rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto zmodyfikowałem swoje CV, które wcześniej uważałem za wystarczająco profesjonalnie, jednak podczas spotkań dokonałem bardzo wiele zmian. Testy psychologiczne pomogły mi wypunktować cechy charakteru, nad którymi muszę popracować. Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na udział w tym projekcie i serdecznie rekomenduje innym udział w nim.

Mariusz Klepczyński

student stosunków międzynarodowych

Największą zaletą Kreatora Kariery są specjaliści, którzy udzielają profesjonalnego wsparcia. Duża wiedza i doświadczenie zawodowe przekładają się na skuteczność działań. Będąc w projekcie między innymi nauczyłam się tworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne, jak zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, znalazłam pracę, a najważniejszą korzyścią jest dla mnie świadomość swoich kompetencji i wybór ścieżki zawodowej.

 

Milena Nadolna

studentka pedagogiki w zakresie edukacji dorosłych z coachingiem

Dzięki uczestnictwu w projekcie i wsparciu, jakie w nim otrzymałam, udało mi się określić własne cele zawodowe. Zawsze chciałam prowadzić działalność gospodarczą, ale bałam się czy dam radę. Umiejętności zdobyte podczas szkoleń z doradcą ds. przedsiębiorczości pomogły mi rozwinąć kompetencje miękkie, niezbędne do prowadzenia własnego biznesu. Złożyłam wniosek o dotację, który przeszedł. Teraz jestem na etapie zakładania firmy.

Agnieszka Topolska

studentka zarządzania

Uruchamianie programów takich jak KreaTOR Kariery to skuteczne i użyteczne narzędzie pomagające studentom, którzy szukają pracy - zwłaszcza obcokrajowcom, którzy nie mają wystarczającej informacji na temat rynku pracy i sytuacji zawodowej w Łodzi. Uczestnicząc w projekcie dowiedziałem się, jak łatwo i bezpośrednio kontaktować się z HR menedżerami z różnych firm, co ułatwia znalezienie pracy w swojej wymarzonej firmie.

 

Maruf Ayoubi

absolwent zarządzania zasobami ludzkimi

Zdecydowanie polecam! Udział w projekcie dał mi naprawdę wiele, od większej wiary w samą siebie, po profesjonalne kształcenie w sferze zawodowej. Gdyby nie KreaTOR, pewnie nie udałoby mi się znaleźć obecnej, niemal wymarzonej pracy. Poznani podczas warsztatów doradcy posiadają ogromną wiedzę, a co ważniejsze - potrafią ją przekazać. Dlatego nie żałuję swojego wyboru.

Magdalena Świąć

studentka kulturoznawstwa

Mentoring

Wsparcie w w nowym miejscu pracy

Jeśli poszukujesz zatrudnienia, które pozwoli Ci zdobyć wartościowe doświadczenie zawodowe oraz poznać specyfikę branży, w której chcesz się rozwijać, aplikuj już dziś do programu mentoringowego.

 

Zgłaszając się, otrzymujesz nie tylko pracę/staż na co najmniej 3 miesiące, ale również wsparcie Mentora w miejscu pracy oraz bezpłatne spotkania z Coachem kariery w Biurze Karier

 

Poniżej znajdziesz firmy, które oferują praktyki, staże lub pracę. Sprawdź i aplikuj!

 

Mentor ułatwi Ci wdrożenie się w strukturę firmy, a także wesprze rozwój Twojego potencjału i kompetencji związanych z konkretnym stanowiskiem pracy. Współpracując z praktykiem, skorzystasz z jego wiedzy i doświadczeń, dzięki czemu łatwiej stawisz czoła oczekiwaniom pracodawcy i zyskasz nowe umiejętności.

 

 

Coach pomoże wyznaczyć cele, nie tylko zawodowe oraz opracować plan ich osiągnięcia.

[jobs per_page="10" show_filters="false" job_types="kreator-kariery" show_pagination="true"]
This carousel is empty, please add some logos.
Zgłoś swoją firmę do projektu

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

_____________________________

Program Mentoringowy to inicjatywa pozwalająca firmom nie tylko znaleźć odpowiedniego kandydata do pracy, ale również umożliwiająca efektywne wdrożenie go do nowych obowiązków oraz wzmocnienie kultury organizacyjnej.

Uprzejmie prosimy o przesłanie deklaracji najpóźniej do dnia 31 października 2018 r. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny 42 665 53 93 lub mailowy kreator.kariery@uni.lodz.pl.

Deklaruję udział w Programie Mentoringowym w ramach projektu KreaTOR KARIERY następującej firmy:

DANE DOTYCZĄCE FIRMY


WARUNKI WSPÓŁPRACY

Pracodawca, podejmując współpracę z Akademickim Biurem Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego, zobowiązuje się do:

  1. Zgłoszenia udziału Firmy w Programie Mentoringowym przez wypełnienie dwóch formularzy on-line (deklaracji uczestnictwa oraz formularza profilu kandydata) zawierających:
    - dane kontaktowe;
    - informacje o Firmie;
    - opis stanowiska pracy/stażu (przyjmujemy tylko płatne oferty);
    - profil kompetencyjny poszukiwanego kandydata.
  2. Odbycia rozmów z wybranymi kandydatami.

WARUNKI FINANSOWE

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Mentor, którego wydeleguje firma do sprawowania pieczy nad nowo zatrudnionym oraz wprowadzeniem go w organizację otrzyma wynagrodzenie za 40 godzin wsparcia mentorskiego w wysokości 36 zł brutto za 1 godz na podstawie oddzielnej umowy cywilno-prawnej.


OŚWIADCZENIA

Aplikuj na ofertę firmy
Masz pytania? Napisz do nas
wzory dokumentówwzory dokumentówwzory dokumentów
Wzory dokumentów

Zapraszamy do zapoznania się z kompletem dokumentów, dotyczących realizacji programu mentoringowego w Państwa firmie.

Pobierz pliki

Polecamy

Artykuły, wskazówki, ciekawostki

Zespół

Zapraszamy do kontaktu

Natalia Bocian-Trędowicz

KOORDYNATOR PROJEKTU
Z wykształcenia jestem socjolożką, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego. Od ponad ośmiu lat zajmuję się pisaniem, realizacją, koordynacją oraz ewaluacją projektów szkoleniowych, doradczych oraz inwestycyjnych. W projekcie odpowiadam za wszelkie kwestie formalne. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu dokumentów aplikacyjnych, masz pytania dot. zasad uczestnictwa w projekcie – zgłoś się do mnie! Po pracy staram się znaleźć równowagę pomiędzy życiem rodzinnym, aktywnym spędzaniem wolnego czasu oraz czytaniem książek, które bezgranicznie uwielbiam. Zapraszam od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.30 do pokoju nr 4.

Joanna Muzal

DORADCA ZAWODOWY
Ukończyłam psychologię doradztwa zawodowego na Uniwersytecie Łódzkim. Od ponad 10 lat zajmuję się wspieraniem różnych grup wiekowych i zawodowych w procesie poszukiwania zatrudnienia i odnajdywania swojego miejsca na rynku pracy. Mam na koncie ponad 4000 godzin indywidualnych konsultacji oraz szereg szkoleń. W projekcie udzielę Ci wsparcia z zakresu przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, diagnozy własnego potencjału zawodowego oraz poruszania się po rynku pracy. Po pracy próbuję okiełznać dwóch małych synków, a wolnym czasie czytam książki podróżnicze i interesuję się filozofią wschodu.

Jędrzej Szynkowski

DORADCA ZAWODOWY
Jestem psychologiem, doradcą zawodowym i terapeutą zajęciowym. Od 2011 roku realizując projekty, konsultacje i autorskie szkolenia wspieram różne grupy odbiorców w rozwijaniu kompetencji kluczowych na rynku pracy. W ramach projektu pomogę Ci stworzyć plan kariery, określić Twoje predyspozycje i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Interesuję się psychologią twórczości i edukacją typu outdoor, a w wolnym czasie chętnie sięgam po nowoczesne gry planszowe i książki grozy.

Joanna Stompel

COACH KARIERY
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuję jako coach kariery i trenerka umiejętności psychospołecznych. Przeprowadziłam 390 godzin sesji coachingu kariery. Jestem członkinią Zespołu Trenerskiego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ Młodzież, gdzie prowadzę szkolenia międzynarodowe. W projekcie wesprę Cię w pierwszych miesiącach Twojej nowej pracy. Jeżeli chcesz zrozumieć swoją rolę w firmie i odnaleźć się w nowym miejscu pracy, poprawić swoje relacje z przełożonym lub współpracownikami, poznać swoje mocne strony i zasoby albo zaplanować kolejne kroki na drodze rozwoju zawodowego, skorzystaj z coachingu kariery.

Agata Matuszewska-Kubicz

DORADCA DS. PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Jestem psychologiem, doradcą zawodowym, coachem kariery i trenerem umiejętności psychospołecznych. Od 9 lat realizuję szkolenia i konsultacje indywidualne z obszaru przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego i kompetencji miękkich. Jestem założycielką i właścicielką firmy szkoleniowo-doradczej. Obecnie na Wydziale Zarządzania UŁ przygotowuję rozprawę doktorską nt. budowania wizerunku pracodawcy. W ramach projektu chętnie pomogę Ci w analizie Twoich kompetencji przedsiębiorczych, planowaniu zakładania własnej firmy, stworzeniu biznesplanu czy pozyskaniu funduszy na działalność. Opowiem Ci również o codziennej pracy i obowiązkach przedsiębiorcy.

Kontakt

Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Lumumby 14
I piętro, pok. 3 i 4

kreator.kariery@uni.lodz.pl

Telefony: 

Koordynator projektu: 42 665 53 93
Doradcy zawodowi: 42 665 53 94
Doradca ds. przedsiębiorczości: 42 665 53 93

Kontakt dla firm i kandydatów: 42 665 53 39

 

 

O projekcie

Projekt współfinansowany z programu PO WER 2014- 2020

KREATOR KARIERY
zapewnia kompleksowe wsparcie w wejściu na rynek pracy dla 1000 studentów UŁ
Oferujemy
bezpłatne doradztwo zawodowe z diagnozą kompetencji, wsparcie doradcy ds. przedsiębiorczości, sesje coachingu kariery oraz mentoring w miejscu pracy.
Wartość projektu
1 059 240,00 zł
(w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 892 727,47 zł oraz ze środków dotacji celowej w wysokości 134 735,32 zł)
Projekt przyczyni się do:
→ Lepszego przygotowania studentów UŁ do wejścia na rynek pracy
→ Skrócenia okresu poszukiwania zatrudnienia przez studentów
→ Wzmocnienia postaw przedsiębiorczych studentów UŁ
→ Wzmocnienia potencjału ABKZ UŁ
→ Zwiększenia udziału ABKZ w poprawie jakości praktycznych elementów kształcenia