Niebawem startuje  II edycja cyklu warsztatów M&A TalentLab on-line prowadzonych przez ekspertów PwC. Przygotowali dla Was dużą dawkę wiedzy, przykładów i ciekawych case-study!

Prowadzący M&A TalentLab

👉Zespół Deals Platform w PwC Polska to ponad 150 ekspertów specjalizujących się w złożonych procesach transakcyjnych, przede wszystkim w aspektach takich jak: fuzje i przejęcia, doradztwo strategiczne i commercial due diligence, due diligence finansowe, due diligence podatkowe, finansowanie i restrukturyzacje oraz wyceny i modelowanie finansowe.
🏆 Zespół ds. fuzji i przejęć PwC Polska drugi rok z rzędu został liderem na polskim rynku w najnowszym rankingu Mergermarket, uwzględniającym liczbę transakcji zrealizowanych w 2020 roku. W minionym roku, działając jako wiodący doradca transakcyjny (M&A) zespół PwC pod przewodnictwem Adama Demusiaka i Marcina Byrta zrealizował 14 transakcji w Polsce na łączną kwotę ponad 4,0 mld PLN. 🏆

Zapisy

👉Zapisz się już dzisiaj: 💻 https://forms.gle/pgtTFgm83pWi9eBX9
✔ Weź udział w całym cyklu warsztatów i otrzymaj certyfikat!
✔ Na każdym warsztacie do wygrania vouchery i nagrody brandowe dla najaktywniejszych!

Agenda M&A TalentLab

💼 2 marca godz. 16:00-18:00- M&A – proces pełen ważnych i wrażliwych decyzji
Warsztat podczas którego wspólnie zmierzycie się z decyzjami jakie podejmowane były w trakcie faktycznie przeprowadzonego procesu. Zmierzcie się z dylematami właścicieli, którzy postanowili pozyskać inwestora. Wraz z zespołem M&A będziecie mogli wesprzeć klienta w trudnych momentach procesu.
💼 9 marca – Finansowe due diligence – dlaczego inwestorzy nam płacą?
Czym jest due diligence i dlaczego inwestorzy się na nie decydują? Czy jest elementem dodatkowym czy koniecznym każdego procesu M&A? Co można zyskać robiąc finansowe due diligence i czy ma to wpływ na wycenę? O tym wszystkim w oparciu o własne doświadczenie i przykłady opowiedzą Wam ekspertki z zespołu Transaction Services
💼16 marca – M&A oczami prawnika, czyli jakie pułapki czyhają na strony transakcji
Podczas warsztatu zapoznacie się z kluczowymi aspektami prawnymi transakcji M&A z perspektywy poszczególnych stron zaangażowanych w transakcję. Opowiemy Wam o głównych ryzykach, ograniczeniach i wymogach prawnych związanych z prowadzeniem transakcji M&A w Polsce. Razem przyjrzymy się także popularnym sposobom zabezpieczenia interesów stron transakcji.
💼 23 marca – Wyzwania związane z wyceną – z jakimi trudności i pułapkami można się zmierzyć w procesie wyceny?
W trakcie warsztatu poruszymy tematy związane nie tylko z doradztwem transakcyjnym i rolą wyceny w całym procesie M&A, ale także spojrzymy na różne aspekty samej wyceny. Wspólnie z Wami porozmawiamy o kwestiach szerzej związanych z oszacowaniem wartości. Co można wycenić? Czym różni się wartość od ceny? Dlaczego niektóre przedsiębiorstwa tracą swoje wielomiliardowe wyceny praktycznie w kilka dni? Jaką rolę w wycenie przedsiębiorstw pełni wiara w przyszłe zdarzenia? Jak można zastosować wiedzę związaną z wycenami w codziennym życiu?
💼 30 marca – Commercial due diligence w M&A – jaką wartość niesie zrozumienie rynku?
Modelowanie rynku docelowego, analiza konkurencji i efektywności wewnętrznej spółki to główne elementy składające się na raport komercyjny (CDD), które będziecie mieli okazję poznać. Zrozumiecie dlaczego CDD stanowi istotny element każdego procesu M&A. Zauważycie też dlaczego nie zawsze łatwo da się oszacować wielkość i dynamikę rynku na którym działa spółka oraz, że lista konkurentów może być zaskakująca. Wspólnie zastanowimy się jak krytycznie ocenić strategię rozwoju przejmowanej spółki oraz jak duże znaczenie dla kupującego mogą mieć potencjalne synergie.
💼 13 kwietnia – Jak podatki kreują transakcję?
Podczas warsztatu przekonacie się, że często od podatków zależy powodzenie całej transakcji. W trakcie warsztatu opowiemy czym podatkowy due diligence różni się od przeglądu podatkowego, dlaczego i jak szacować ryzyko podatkowe oraz jak adresować ryzyko podatkowe na poziomie umowy.

Pozostaw odpowiedź