Biuro Karier UŁ zaprasza na webinar oraz warsztaty z cyklu My Digital Life, który realizujemy we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz firmą Microsoft.

 

Cyfrowy dobrostan – jak usprawnić zdalną pracę i współpracę 

Technologie nas stresują, i nie chodzi tylko o momenty kiedy „coś nie działa” podczas telekonferencji czy zajęć online. Nawet kiedy się do tego nie przyznajemy, podczas pracy zdalnej trudniej jest zrobić sobie przerwę, większym wyzwaniem jest odczytywanie emocji współpracowników i współpracowniczek, a poziomy energii w grupie wydają się być zupełnie poza naszą kontrolą.

Porozmawiamy o tym jak budować w sobie odporność na cyfrowe dystrakcje i kształtować zdrowe nawyki w pracy. Dowiesz się jak możesz zadbać lepiej o siebie, współpracowników lub uczestników Twoich spotkań online, wprowadzając nawet drobne zmiany do sposobów  ich prowadzenia czy ustawień narzędzi, z których korzystacie. Miej ze sobą podczas webinaru i warsztatu swojego smartfona, którego będziemy zmieniać z przeciwnika w pomocnika Twojego dobrostanu cyfrowego.

Na webinar 24 maja o 17:00 możesz zgłosić się tutaj.

Cyfrowy dobrostan – warsztaty pogłębiające

Warsztaty pogłębiające temat odbędą się 31 maja – można się na nie zgłosić tutaj.

Podczas warsztatu:

– dowiesz się o kilku podstawowych sposobach, w których technologie konsumenckie utrudniają nam uwagę zamiast pomagać w wykonywaniu zadań.

– spojrzymy w ustawienia smartfonów i aplikacji, które na nich mamy by sprawdzić co łatwo możemy zmienić już teraz aby odzyskać trochę kontroli nad nimi,

– sprawdzimy jak poprawić koncentrację, swoją i naszych słuchaczy podczas spotkań i warsztatów online,

–  poznamy zdrowe cyfrowe nawyki do wdrożenia w pracy oraz osobiście.

 

 

 

Warsztaty poprowadzi Kamil Śliwowski – trener kompetencji cyfrowych, od kilkunastu lat uczy jak korzystać z technologii efektywnie i zdrowo. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych. Tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl, współpracuje z Fundacją Szkoła z Klasą oraz Sektor 3.0.

 

My digital life

W ramach projektu My Digital Life wspieramy dorosłych oraz dzieci i młodzież w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i informatycznych. Podczas webinariów, warsztatów i kursów online przybliżamy uczestnikom narzędzia pracy zdalnej, rozwijamy kompetencje cyfrowe niezbędne do jej wykonywania, a także przekazujemy wiedzę konieczną do uruchomienia własnego biznesu online – mówi Jacek Królikowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability. Więcej informacji: http://mydigitallife.pl

Firma Microsoft pomaga 25 milionom osób zdobyć nowe umiejętności cyfrowe. Sprawdź ofertę darmowych kursów online: https://news.microsoft.com/skills

Pozostaw odpowiedź