Gra o Karierę

Aktualności

Zapowiedzi wydarzeń i relacje ze spotkań

Najbliższe wydarzenia

Sprawdź, co przygotowaliśmy w najbliższym czasie

 

Webinar

Praca w środowisku online niesie wiele wyzwań. Wielu edukatorów mierzy się z koniecznością mówienia do „czarnego ekranu”, brakiem natychmiastowej informacji zwrotnej od uczestników spotkania, brakiem interakcji, zmęczeniem. Jednak praca zdalna stwarza zupełnie nowe możliwości, które warto wykorzystywać przed, w trakcie i po warsztatach online. Tworząc warunki do merytorycznych dyskusji i proponując uczestnikom twórcze zadania, nie tylko sprawiamy, że w pełni korzystają z zajęć i uczą się od siebie, lecz również, jako prowadzący, lepiej gospodarujemy swoją energią.

W czasie webinaru przyjrzymy się dobrym praktykom i sprawdzonym technikom radzenia sobie w środowisku edukacji zdalnej.

Warsztaty

Okazuje się, że formaty takie jak World Cafe czy Pecha Kucha, znakomicie sprawdzają się w środowisku online (śmiem twierdzić, że nawet lepiej, niż na sali). Bogactwo narzędzi webowych i aplikacji mobilnych otwiera zupełnie nowe możliwości w obszarze digital storytelling.

Jak „oddać głos” uczestnikom? Czym jest i w jakich warunkach sprawdza się Pecha Kucha? Jakie praktyczne instrukcje warto przekazać uczestnikom przed zajęciami? Jak można wykorzystać funkcjonalności serwisu Zoom, aby sprawnie przeprowadzić dyskusję w formie World Cafe? Jak zachęcić uczestników do stosowania digital storytelling dzięki bezpłatnym, intuicyjnym serwisom?

Zapraszamy na warsztaty pogłębiające.

 

 

Najbliższy webinar i warsztaty są dedykowane wszystkim, którzy prowadzą zajęcia online lub chcieliby dowiedzieć się więcej na ten temat. W pierwszej kolejności zapraszamy pracowników i pracowniczki UŁ - w szczególności osoby realizujące wykłady, ćwiczenia i warsztaty. Do udziału w spotkaniach zachęcamy również doktorantów i doktorantki, a także studentów i studentki, planujących związać swoją przyszłość zawodową z szeroko rozumianym obszarem edukacji

28 września (14:00-15:10) zapraszamy na webinar. 5 października (14:00-16:00) odbędą się warsztaty pogłębiające. 


Noemi Gryczko – projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji.

Wspierała ponad 400 profesorów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Koordynuje projekty rozwoju kompetencji cyfrowych m.in. My Digital Life. Współautorka książki Biznes w świecie mobile” S. Żółkiewska, M. Rycharska, N. Gryczko (wyd. Poltex, Warszawa 2018). Więcej: www.noemigryczko.com

Zapisy na najbliższe spotkania wystartują w poniedziałek, 13 września od godziny 8:00.

Rejestracja na webinar odbywa się TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy na warsztaty pogłębiające znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Ważne: webinar jest otwarty dla wszystkich chętnych (po wcześniejszym zapisie), na warsztaty obowiązuje limit zgłoszeń. W przypadku większej ilości zgłoszeń, w pierwszej kolejności zaprosimy do udziału w zajęciach osoby, które uczestniczyły również w webinarze. Jeśli w takiej sytuacji liczba chętnych nadal będzie przewyższała liczbę dostępnych miejsc, decydująca będzie kolejność zgłoszeń (stworzymy listę zakwalifikowanych osób oraz listę rezerwową). 

Nagrania

Oglądaj kiedy chcesz i jak chcesz - tutaj znajdziesz archiwalne webinary

O projekcie

Dowiedz się więcej na temat projektu My Digital Life

My Digital Life to projekt, który realizujemy wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) oraz Microsoft.

W ramach projektu My Digital Life wspieramy dorosłych oraz dzieci i młodzież w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i informatycznych. Podczas webinariów, warsztatów i kursów online przybliżamy uczestnikom narzędzia pracy zdalnej, rozwijamy kompetencje cyfrowe niezbędne do jej wykonywania, a także przekazujemy wiedzę konieczną do uruchomienia własnego biznesu online - mówi Jacek Królikowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability. Więcej informacji: TUTAJ.

Firma Microsoft pomaga 25 milionom osób zdobyć nowe umiejętności cyfrowe. Sprawdź ofertę darmowych kursów online: https://news.microsoft.com/skills

Kontakt

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Lumumby 14
91-404 Łódź

Pytania dotyczące projektu kieruj na adres mailowy:
szkolenia.bk@uni.lodz.pl

Pamiętaj, żeby w tytule wiadomości podać My Digital Life - to przyspieszy nasze odpowiedzi.

Do zobaczenia!