Nasze warsztaty

Propozycje dedykowane kołom naukowym i organizacjom studenckim

Zaangażowani mogą więcej

Biuro Karier UŁ wspiera wszystkich studentów - również tych najbardziej aktywnych. W roku akademickim 2018/2019 uruchomiliśmy ofertę szkoleń, dedykowaną kołom i organizacjom studenckim.

Szkolenia szyte na miarę

Przygotowaliśmy propozycje, odpowiadające na potrzeby pracodawców. Pomagamy rozwijać kompetencje i poznawać narzędzia, które z powodzeniem wykorzystacie w działalności koła i podczas pracy zawodowej.

Efektywna współpraca

Odpowiadamy za program warsztatów, przygotowanie materiałów oraz wsparcie doświadczonych trenerów. Dysponujemy salą szkoleniową, w której możemy się spotkać. Po Waszej stronie leży zorganizowanie wymaganej liczby uczestników.

Wasze potrzeby

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Jeśli macie pomysły na szkolenia, które byłyby szczególnie przydatne, dajcie nam znać. Możliwe, że będziemy w stanie odpowiedzieć na Wasze potrzeby.

Oferta 2018/2019

Propozycje, które dla Was przygotowaliśmy

Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów

Zastanawiacie się nad nowymi projektami? Szukacie inspiracji dla Waszej organizacji? Podczas warsztatu poznacie wybrane techniki twórczego rozwiązywania problemów, które z powodzeniem wykorzystacie w swoich działaniach.

Kreatywność jest jedną z najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji. Mimo tego, w rozmowach o niej nie brakuje mitów, półprawd i nierzetelnych informacji. Podział mózgu na kreatywną i analityczną półkulę albo dzieci, które (rzekomo) są bardziej twórcze od dorosłych to tylko pierwsze przykłady z brzegu. Większość ludzi wypada słabo w testach twórczego myślenia. Na szczęście kreatywność można ćwiczyć - choć nie jest to tak proste, jak starają się wmówić popularnonaukowe podręczniki. Nie obiecamy Wam, że po warsztacie będzie generować genialne pomysły. Zamiast tego pokażemy, po jakie narzędzia i ćwiczenia sięgnąć, aby lepiej radzić sobie z problemami, wymagającymi nieszablonowych rozwiązań.

Czas trwania: 3 godziny
Liczba uczestników: 9-15 osób

 

Współpraca w zespole

Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się, jak radzicie sobie jako zespół. W trakcie zajęć wykorzystamy grę szkoleniową, łącząc (dobrą) zabawę z rzetelnymi informacjami zwrotnymi.

Różne potrzeby, odmienne cele i motywacje, bariery komunikacyjne czy trudności w przekazywaniu informacji zwrotnej mogą prowadzić do konfliktów, zagrażając efektywnemu współdziałaniu zespołu. Jak dogadać się z innymi? Co zrobić, żeby współpraca była przyjemnością, a nie powodem frustracji? W Biurze Karier UŁ dysponujemy kilkoma grami szkoleniowymi, dzięki którym sprawdzicie się w pracy zespołowej. Skupienie na zadaniu i zabawowa forma nie tylko mogą stanowić punkt wyjścia dla dyskusji o efektywnym zespole, ale także pomóc w budowaniu relacji pomiędzy członkami koła/organizacji. Z tego powodu warsztat jest dobrym pomysłem na Waszą integrację.

Czas trwania: 2-3 godziny
Liczba uczestników: 8-16 osób

 

Wprowadzenie do Design Thinking

Design Thinking to metoda projektowania rozwiązań i usług, stawiająca w centrum uwagi potrzeby użytkownika. Udział w sesji jest świetną okazją do zastanowienia się, co jeszcze możecie zaproponować studentom na Waszym wydziale lub - szerzej - na UŁ.

Podczas warsztatu zmierzycie się z wyzwaniem projektowym, poznając w praktyce kolejne etapy Design Thinking. Spróbujecie przyjąć perspektywę odbiorcy, sprawdzicie, czy można rozdzielić mówienie o potrzebach i rozwiązaniach, a także przyjrzycie się z bliska prototypom i testowaniu rozwiązań. 

Uwaga:

W Biurze Karier UŁ jesteśmy świadomi, że zmiany wymagają czasu. Wprowadzanie nowych elementów do oferty działań również. Dlatego nie obiecujemy Wam, że wychodząc z zajęć będziecie dysponowali w pełni ukształtowanym produktem. Warsztat jest wprowadzeniem do metody Design Thinking i ma na celu wyposażyć Was w narzędzia, które możecie wykorzystać w swojej pracy - na przykład do rozwijania propozycji dla studentów. 

Czas trwania: 4-5 godzin
Liczba uczestników: 12-20 osób

 

Kontakt

Potrzebujecie więcej informacji? Umówmy się na spotkanie!

Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Lumumby 14 (pokój nr 5)
tel. (42) 665 53 94
biurokarier@uni.lodz.pl

Osoba do kontaktu:
Jędrzej Szynkowski
jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl