Oddział Commerzbank w Polsce jest częścią centralnej jednostki Commerzbank AG we Frankfurcie nad Menem zajmującej się Zarządzaniem Ryzykiem i Kapitałem.

Jednym z kluczowych zadań tej jednostki jest walidacja modeli ryzyka kredytowego, rynkowego, płynności, czyli sprawdzanie działania modeli ryzyka. Realizacja tego zadania została powierzona Oddziałowi w Polsce. 

Do tego zadania szukamy osób, które  nie tylko studiują matematykę, fizykę, ekonometrie czy statystykę, lecz takich które również się tymi dziedzinami pasjonują.

Jeśli chcesz zostać QUANTEM, zgłoś się do nas!

Oczywiście studia i pasja nie wystarczą. Na początek oferujemy szkolenie. Na kilka tygodni wyjedziesz do Frankfurtu gdzie nauczysz się jak przekładać teorie ze studiów w praktykę analizy modeli statystycznych w banku. Zdobędziesz unikalne umiejętności, które pozwolą Ci na szybkie rozpoczęcie kariery w międzynarodowej bankowości. A później, już z Łodzi, będziesz pracował na atrakcyjnych warunkach, w drugim banku w Niemczech.

W 2017 roku w polskim Oddziale Commerzbanku pracę rozpocznie 60 specjalistów w obszarze zarządzania ryzykiem. Poza walidacją modeli ryzyka będziemy zajmować się raportowaniem i  systemami informatycznymi. 

22.03#B993B (003)

O COMMERZBANKU

Commerzbank jest wiodącym bankiem komercyjnym z oddziałami i biurami w ponad 50 krajach. Bank oferuje szeroką gamę usług finansowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych a także małych klientów biznesowych, jak również klientów korporacyjnych. Commerzbank finansuje ponad 30 procent niemieckiego handlu zagranicznego i jest niekwestionowanym liderem w zakresie finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Posiadając około 1000 oddziałów Commerzbank ma także jedną z najgęstszych sieci oddziałów w Niemczech spośród niemieckich banków prywatnych.

W sumie, Commerzbank posiada ponad 16 milionów klientów indywidualnych, jak i 1 mln klientów biznesowych i korporacyjnych. Bank, który został założony w 1870 roku, jest reprezentowany na wszystkich głównych światowych giełdach. W 2015 roku wygenerował przychody brutto w wysokości prawie 9,8 mld Euro, zatrudniając około 51 300 pracowników.

 

Dane kontaktowe:
Ewelina.Papieska@commerzbank.com
+48 42 203 43 74

 

Branża:  

Finanse i bankowość

Miejsce pracy, praktyk, staży:

Łódź (ul. Wersalska 6) oraz Frankfurt nad Menem

Poszukiwani pracownicy:

Absolwenci studiów matematycznych
Absolwenci studiów informatycznych
Absolwenci studiów ekonomicznych
Statystycy
Analitycy
Specjaliści tworzący modele zarządzania ryzykiem
Specjaliści ds. walidacji modeli (tzw.„quanci”).

Wymagania wobec kandydatów:

  • Studia z danego obszaru

  • Bardzo dobra znajomością języka angielskiego (min. C1). 

Liczba miejsc pracy:

60 miejsc pracy

Płatne staże:

TAK

Sprawdź aktualne oferty pracy: 

https://www.pracuj.pl/praca/commerzbank