Młodzi w Łodzi

PozostałeWystawcy UTP  

PROGRAM „MŁODZI W ŁODZI” OFERUJE WAM WIĘCEJ!

Wybierając Łódź i decydując się tutaj na studia, pamiętajcie, że miasto wychodzi naprzeciw Waszym potrzebom, oferuje wiele dodatkowych możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Takie szanse daje dedykowany studentom program „Młodzi w Łodzi”.

Program wspiera rozwój zawodowy studentów w Łodzi i zachęca młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z naszym miastem. Realizatorem projektu jest Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, które – przy współpracy z największymi łódzkimi uczelniami oraz wiodącymi pracodawcami – realizuje szereg inicjatyw, m.in. portal praktyk i staży, płatne staże wakacyjne, program stypendialny, bezpłatne szkolenia, konkurs na najlepszy start-up czy kartę rabatową łódzkiego studenta.

 

PARTNERZY

W ramach programu współpracuje aktywnie już ponad 280 łódzkich firm oraz trzy największe łódzkie uczelnie publiczne: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka a także Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

 

KARTA RABATOWA MŁODZI W ŁODZI, czyli student w Łodzi ma taniej!

Jest to inicjatywa programu „Młodzi w Łodzi”, w ramach której wszyscy studenci łódzkich uczelni mogą uzyskać rabaty na produkty i usługi oferowane przez 150 partnerów. Są to m.in. teatry, kina, szkoły językowe, szkoły tańca, nauki jazdy, kluby fitness, centra rozrywki oraz lokale gastronomiczne. Karta rabatowa łódzkiego studenta wydawana jest bezpłatnie, po wcześniejszej rejestracji na stronie „Młodzi w Łodzi”.
W systemie zarejestrowanych jest już ponad 26 tys. studentów, zaś ponad 20 tys. aktywnie korzysta z przywilejów.

 

STYPENDIA, czyli bez pieniędzy ani rusz!

Jednymi z najważniejszych inicjatyw programu są rozbudowane i unikatowe w skali kraju programy stypendialne, w skład których wchodzą stypendia fundowane przez pracodawców lub Urząd Miasta Łodzi. Stypendia pracodawców skierowane są do najlepszych studentów ostatnich lat studiów na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez łódzki rynek pracy.
W ramach stypendium można również otrzymać zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim lub udział w kursie językowym bądź programowania. Dotychczas odbyło się osiem edycji programu stypendialnegodo którego złożono łącznie ponad 3730 wniosków. Komisje Stypendialne złożone z przedstawicieli pracodawcy-fundatora, uczelni oraz Urzędu Miasta Łodzi wybrały 224 studentów, którzy otrzymali stypendia w wysokości od 500 do 900 złotych brutto miesięcznie. Zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego otrzymało dotychczas 38 studentów, a z dodatkowych lektoratów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało niemal 220 osób.

Stypendia Miasta Łodzi przeznaczone są dla wybitnie uzdolnionych studentów. Celem uruchomienia miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi. Przyciąganie zdolnej, ambitnej  młodzieży, również spoza regionu, w połączeniu z poziomem procesu dydaktycznego na łódzkich uczelniach, daje łódzkim pracodawcom oraz potencjalnym inwestorom pewność wysokiej jakości zasobów ludzkich.

O przyznanie stypendiów mogą ubiegać się studenci I roku stacjonarnych, jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia kształcący się w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej z terenu miasta Łodzi, którzy posiadają status finalisty lub laureata ogólnopolskiego etapu olimpiady przedmiotowej lub tematycznej. Wyróżnieni studenci otrzymują miesięcznie przez okres roku akademickiego ok. 1500 zł. W dotychczasowych siedmiu edycjach programu wyłonionych zostało 127 stypendystów, którzy łącznie otrzymali od miasta wsparcie w wysokości 1.745.036!

 

STAŻE I PRAKTYKI, czyli zdobądź doświadczenie zawodowe!

Kolejną, bardzo ważną inicjatywą programu jest znajdujący się pod adresem www.praktyki.lodz.pl, Portal praktyk i staży, za pośrednictwem którego młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie zawodowe w najlepszych łódzkich firmach. Serwis pozwala zarówno na bezpłatne umieszczenie swojego CV, jak i na przeglądanie ofert oraz odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczane przez pracodawców.
W bieżącym roku odbyła się ósma edycja, związanego z Portalem projektu „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”. Dotychczas w programie udział wzięło 380 łódzkich firm, które zgłosiły ponad 1700 ofert płatnych staży wakacyjnych. Kandydaci aplikowali za pośrednictwem Portalu praktyk i staży. W sumie złożono 24 000 aplikacji!

 

SZKOLENIA ZA FREE, czyli studia to za mało, chcę wiedzieć więcej!

Jeśli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę, możesz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach „Twoja kariera w Twoich rękach”, organizowanych przy współpracy z partnerami programu „Młodzi w Łodzi”. Dotychczas zorganizowano blisko 560 szkoleń, z których korzystało ponad 7750 osób. Przykładowa tematyka szkoleń to: komunikacja, autoprezentacja, Assessment Center, wyznaczanie i realizacja celów, rozwój kreatywności, zarządzanie projektem, negocjacje w biznesie, coaching czy wstęp do testowania oprogramowania. Aktualne szkolenia znajdziecie tutaj.

 

KONKURS NA NAJLEPSZY START-UP, czyli wolę pracować na swój rachunek!

Dla młodych przedsiębiorczych przeznaczony jest Konkurs „Młodzi w Łodzi – Mam pomysł na start-up”. To konkurs ukierunkowany na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne jak i kreatywne/artystyczne we wczesnej fazie rozwoju. Najlepiej rokującym osobom/zespołom zapewniamy dostęp do szkoleń, doradztwa, opieki mentorskiej ze strony doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli funduszy VC. Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze nowatorskie wpisujące się
w potrzeby lokalnego rynku. Ideą Konkursu jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami. Konkurs, to przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szansa na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy.

Więcej o konkursie znajdziecie tutaj.

Tegoroczna edycja konkursu była pilotażową, w ubiegłych latach inicjatywa prowadzona był w nieco innej formule – konkursu na najlepszy biznesplan. W dziewięciu jego edycjach wsparciem zostały objęte 22 przedsięwzięcia biznesowe, poprzez przekazane przez Miasto oraz Partnerów środki finansowe o łącznej wartości 65.000 zł oraz ponad 60 nagród o charakterze rzeczowym/usługowym. Dziewięć edycji konkursu, to blisko 1230 pomysłów biznesowych, 320 profesjonalnych biznesplanów, ponad 200 firm funkcjonujących w wyniku udziału w konkursie.

 

WIZYTY W FIRMACH, czyli zobacz jak się pracuje!

„Poznaj łódzkich pracodawców!” to cykl wizyt u łódzkich partnerów programu „Młodzi w Łodzi”. Spotkanie obejmuje zwiedzanie firmy, prezentację możliwości zatrudnienia, procesu rekrutacji itp. Z inicjatywy tej skorzystało ponad 1780 studentów.WYDARZENIA, czyli coś dla ciała i dla ducha!

W ramach programu „Młodzi w Łodzi” organizowanych jest wiele wydarzeń i akcji promocyjnych, w trakcie których zachęcamy do udziału w naszych inicjatywach, m.in. Akademickie i Uniwersyteckie Targi Pracy, Juwenalia, Święto Łodzi i wiele innych.

 

#WybieramŁódź

Ponadto, w ramach kampanii #WybieramŁódź wspólnie z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Łódzkim oraz Uniwersytetem Medycznym, Miasto organizuje eventy dla najlepszych uczniów z wybranych szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i miast regionu łódzkiego pod hasłem „Zasmakuj studiowania w Łodzi”. Uczniowie będą mogli osobiście sprawdzić i poczuć jak studiuje się w Łodzi. Uczelnie zapewniają młodym ludziom możliwość udziału w zajęciach tematycznych związanych z ich zainteresowaniami oraz noclegi na poszczególnych campusach dla przyjezdnych. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mogli zjeść posiłek w studenckiej stołówce lub łódzkiej restauracji, pobawić się w studenckim klubie oraz na fajnym koncercie, a także zobaczyć największe atrakcje naszego miasta podczas zwiedzania z przewodnikiem.

Zapraszamy na naszą stronę www.mlodziwlodzi.pl oraz fanpage Młodzi w Łodzi na Facebooku.

 

Dane aktualne na dzień 30 października 2018 r.

Wszystko
Audyt
BPO
Doradztwo
Edukacja
Finanse
FMCG
Handel
IT
Księgowość
Logistyka
Obsługa klienta
Podatki
Pozostałe
Produkcja
Wystawcy UTP

Biuro Karier UŁ

EN