Płatne staże dla ponad 60 kierunków studiów, doradztwo zawodowe i bogata oferta szkoleniowa – projekt Students’ POWER wystartował!

Przez najbliższe trzy lata w Biurze Karier UŁ czeka na Ciebie sporo dodatkowych atrakcji. Jeśli narzekasz na małą liczbę praktycznych zajęć, koniecznie zgłoś się do udziału w naszej najnowszej inicjatywie. W ramach projektu Students’ POWER przygotowaliśmy 2184 (!) płatne staże i szkolenia dla 500 osób. Z tekstu dowiesz się co przygotowaliśmy i jak zgłosić się do udziału w projekcie.

Płatne staże

Czym kierować się, zbierając pierwsze doświadczenia zawodowe? Iść na bezpłatne praktyki w swojej branży czy zdecydować się na jakąkolwiek ofertę, która przyniesie pieniądze? Wielu studentów zadaje sobie te pytania wchodząc na rynek pracy. Zgłaszając się do projektu nie musisz się o to martwić. Students’ POWER zapewnia dostęp do staży i realnych wyzwań, które czekają na Ciebie w przyszłej pracy. Oprócz cennego doświadczenia otrzymujesz wynagrodzenie – 4400 zł za 240 godzin.

Jak to działa? Wchodzisz na STRONĘ PROJEKTU i sprawdzasz, czy Twój kierunek znajduje się na liście zgłoszonych do programu (koniecznie zwróć uwagę na rok studiów!). Jeśli tak – wypełniasz formularz zgłoszeniowy i czekasz na kontakt z naszej strony. Następnie bierzesz udział w konsultacjach z doradcą zawodowym i wysyłasz do nas CV uzupełnione o wskazówki ze spotkania. Wybierasz pracodawców z udostępnionej listy, a my przesyłamy do nich Twoją aplikację. Jeśli spodobasz się firmie, rozpoczynasz staż, a pracodawca zapewnia Ci opiekuna merytorycznego, dzięki któremu wdrożenie się do organizacji będzie łatwiejsze. W momencie, kiedy otrzymamy środki z projektu, pieniądze trafiają na Twoje konto.

Ścieżki szkoleń

Students’ POWER to nie tylko płatne staże. Przygotowaliśmy potężną dawkę szkoleń, które pozwolą Ci rozwinąć kluczowe na rynku pracy kompetencje. Do wyboru cztery ścieżki szkoleniowe – możesz skorzystać z jednej z nich.

Ścieżka 1. – Excel/Agnielski + 2 z 4 szkoleń kompetencji miękkich

Pierwsza propozycja to pakiet szkoleń. Możesz skorzystać z kursu Praktyczny Excel lub kursu Business English konwersacje. Każdy z kursów obejmuje 16 dwugodzinnych spotkań i ma dwa poziomy zaawansowania do wyboru (zapisujesz się na jeden z nich). Dodatkowo, decydując się na pakiet, bierzesz udział w 2 szkoleniach (na każde składają się 2 spotkania po 8 godzin). Wybierasz spośród:

  • Skutecznej komunikacji
  • Zarządzania czasem
  • Kompetencji cyfrowych
  • Twórczego myślenia i rozwiązywania problemów

Uwaga! Nie ma możliwości wzięcia udziału w obu kursach: Excelu i języku angielskim. Nie możesz też zdecydować się wyłącznie na udział w kursie bez szkoleń z kompetencji miękkich (lub odwrotnie – zapisać się tylko na szkolenia z kompetencji miękkich bez uczestnictwa w jednym z kursów). Decydując się na Ścieżkę 1. musisz wziąć udział w całości: 32 godzinach wybranego kursu (Excel lub angielski) i 32 godzinach szkoleń z kompetencji miękkich (wybierasz 2 spośród 4 propozycji).

Ścieżka 2. Własna firma dla początkujących

Drugą możliwością jest udział w kursie dla osób, myślących o prowadzeniu swojego biznesu. Własna firma dla początkujących to łącznie 20 godzin zajęć (5 spotkań po 4 godziny każde), pełnych praktycznych wskazówek dla przedsiębiorczych. Jak stworzyć dobry biznesplan? O co zadbać przy rejestracji firmy? Jak budować wizerunek i zadbać o sprawny marketing? Zapisz się na kurs i poznaj odpowiedzi!

Ścieżka 3. Wprowadzenie do Design Thinking

Kolejna propozycja to kurs przybliżający Design Thinking – podejście do rozwiązywania problemów, z którego korzystają m.in. Google, Facebook czy Volkswagen. Uczestnicząc w praktycznych zajęciach przejdziesz przez poszczególne etapy procesu, poznając jego główne założenia. Podczas finałowego spotkania zmierzysz się z realnym wyzwaniem, poszukując użytecznych rozwiązań do wdrożenia. Zaplanowaliśmy 5 spotkań po 4 godziny.

Ścieżka 4. Spotkania z biznesem

Spotkania z biznesem to cykl, który pozwoli Ci spojrzeć na rynek pracy z perspektywy pracodawców. Skupimy się na nowoczesnych podejściach do zarządzania, biznesowych case studies, oczekiwaniach wobec kandydatów i możliwościach rozwoju w Łodzi i regionie. W ramach cyklu odbędzie się 5 spotkań po 4 godziny każde. Do ich przeprowadzenia zaprosimy partnerów -przedstawicieli lokalnych firm i organizacji.

Jak wziąć udział w szkoleniach?

Jeśli jesteś na którymś z 4 ostatnich semestrów studiów (licencjackich lub magisterskich) – zgłoś się wypełniając formularz. Nawet jeśli Twój kierunek nie pojawił się na liście staży, nadal możesz uczestniczyć w ścieżkach szkoleniowych. Studenci kierunków z listy mogą zgłaszać się zarówno na staże, jak i na szkolenia. Ścieżki szkoleniowe wystartują w kwietniu – szczegóły wkrótce na STRONIE PROJEKTU.

 

 

Pozostaw odpowiedź