Za nami dwanaście pracowitych miesięcy. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co działo się w Biurze Karier UŁ w 2019 roku.

Początek nowego roku to świetny czas na podsumowania. Zamknęliśmy 2019 rok – pełen wyzwań i aktywności, ale też nowości w naszej ofercie. Przy Lumumby 14 nie zabrakło projektów, szkoleń i specjalistycznych konsultacji. Oprócz sprawdzonych inicjatyw pojawiło się kilka nowych działań. Jakimi aktywnościami możemy się pochwalić?

Rok konsultacji

Wiedzieliście, że w Biurze Karier UŁ możecie skorzystać z darmowych konsultacji? Doradcy zawodowi przedyskutują z Wami pomysł na ścieżkę kariery, sprawdzą CV i przeprowadzą testy kompetencji (a dla chętnych przygotują symulację rozmowy kwalifikacyjnej). Coach wesprze w samodzielnym dokonywaniu zmian, a doradca ds. przedsiębiorczości podpowie, w jaki sposób przygotować się do prowadzenia własnego biznesu.

Doradztwo zawodowe w Biurze Karier UŁ
Podczas doradztwa zawodowego możesz m.in. sprawdzić CV

W 2019 z konsultacji skorzystały łącznie 293 osoby. Prowadziliśmy programy doradcze: KreaTOR Kariery zamknęliśmy we wrześniu, nabór do drugiego projektu pozostał otwarty. Aby umówić się na spotkanie nie trzeba mieć statusu studenta – absolwenci i uczniowie szkół średnich mogą skorzystać z doraźnego spotkania poza projektami.

Rok rozwoju kompetencji

W mijającym roku zrealizowaliśmy 53 warsztaty, kursy i szkolenia, z których skorzystało w sumie aż 1256 osób. Obchodziliśmy mały jubileusz Akademii Kompetencji – nasz flagowy projekt szkoleniowy doczekał się okrągłej, 20. edycji. Kolejna odbędzie się już wiosną, a niebawem na naszym Facebooku poprosimy Was o wskazanie najbardziej interesujących tematów zajęć.

W 2019 roku rozwijaliśmy naszą ofertę szkoleniową: do Studenckich Czwartków dołączyła propozycja dla kół naukowych i organizacji studenckich – Aktywni Mogą Więcej. Prawdziwym hitem okazał się Rozwój Kompetencji Cyfrowych – międzynarodowy projekt Facebooka, do którego przystąpiliśmy jako pierwsza uczelnia w Polsce. Od marca do października przyciągnęliśmy 776 osób, które wzięły udział w sesjach poświęconych marketingowi społeczneściowemu, cyberbezpieczeństwu, innowacjom, obecności w sieci oraz sztucznej inteligencji i automatyzacji.

Rozwój Kompetencji Cyfrowych w Biurze Karier UŁ
Rozwój Kompetencji Cyfrowych to mnóstwo przydatnych wskazówek i aplikacji do wykorzystania w pracy i na studiach

Podobnie, jak w poprzednich latach, zorganizowaliśmy kursy: jesienną i wiosenną edycję zajęć ogólnouczelnianych Własna firma od podstaw oraz wakacyjny kurs kreatywności Przystanek Pomysł. Wspieraliśmy uczestników programu mentoringowego Absolwent VIP, pojawiliśmy się na konferencjach: Creative Vibes oraz Konferencji Akademickich Biur Karier, a z częścią z Was spotykaliśmy się podczas wydziałowych zajęć (odwiedziliśmy WNoW, WF-H, WBiOŚ, Ek-Soc). Po rocznej przerwie wróciliśmy do Programu Ambasadorskiego, w którym zapraszamy studentów do współtworzenia naszej oferty.

Rok spotkań z pracodawcami

W listopadzie po raz piętnasty zorganizowaliśmy Targi Pracy na UŁ – największe spotkanie studentów naszej uczelni z pracodawcami z Łodzi i regionu. Na Wydziale Zarządzania czekały na Was stoiska blisko 40 firm, strefa organizacji pozarządowych, darmowe zdjęcia do CV i strefa doradcza.

Targi Pracy na UŁ 2019
Targi Pracy na UŁ co roku przyciągają tłumy studentów, szukających możliwości na łódzkim rynku pracy

W 2019 roku po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w WorkShow – Branżowych Targach Pracy. Z dedykowanymi ofertami pracy pojawiliśmy się na Wydziałach: Filologicznym, Ekonomiczno-Socjologicznym, Prawa i Administracji oraz Zarządzania.

Dzięki programowi Staż na Start wysłaliśmy 403 osoby na płatne staże. Pierwsze zawodowe doświadczenia zdobywali studenci 17 kierunków z 7 wydziałów UŁ, m.in. przyszli specjaliści z zakresu chemii kosmetycznej, geomonitoringu, genetyki, pracy socjalnej czy wojskoznawstwa.

2019 za nami. Co w 2020?

Nie zwalniamy tempa. W 2020 roku przy Lumumby 14 znajdziecie zarówno dobrze znane inicjatywy, jak i zupełnie nowe działania. Właśnie ruszyliśmy z projektem Students’ POWER!, w którym czekają: płatne staże dla ponad 60 kierunków z 7 wydziałów UŁ, doradztwo zawodowe, kursy (angielski, Excel, przedsiębiorczość i design thinking), szkolenia (zarządzanie sobą w czasie, komunikacja, kompetencje cyfrowe i twórcze myślenie) oraz spotkania z pracodawcami, przybliżające techniki zarządzania. W najbliższych tygodniach możecie skorzystać m.in. ze szkoleniowego niezbędnika przed sesją (warsztaty: Mnemotechniki oraz Uwaga: stres!), a także dokonać własnego podsumowania 2019 roku (i postawić cele na następne miesiące) dzięki warsztatowi Nadchodzący rok. Zapraszamy!

Pozostaw odpowiedź