W ostatnią sobotę (26.10.2019) wystartował Program Ambasadorski Biura Karier UŁ. Tegoroczną odsłonę rozpoczęliśmy integracją przy Lumumby 14.

Na czym polega Program Ambasadorski Biura Karier UŁ?

Program jest propozycją dla aktywnych studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Zapraszamy ich do współtworzenia oferty Biura Karier UŁ, stwarzając przestrzeń do zgłaszania i testowania własnych pomysłów na inicjatywy. Studenci odpowiadają za stworzenie koncepcji i organizację wydarzenia, my stanowimy zaplecze, udostępniając zasoby: wiedzę, sieci kontaktów i wsparcie merytoryczne. Program ma na celu rozwijać kluczowe umiejętności na rynku pracy, stawiając na praktyczne działania i sprawdzanie się w akcji.

Edycja 2019/2020

Choć początkowo planowaliśmy rekrutację 6-8 osób, różnorodność zgłoszeń sprawiła, że do tegorocznej edycji zakwalifikowaliśmy 13 uczestników. Niektórzy z nich stawiają pierwsze kroki na uczelni, ale w zespole pojawiły się również osoby posiadające na swoim koncie aktywności w kołach naukowych, pierwszą pracę czy prowadzenie własnego biznesu. Mieszanka osobowości, doświadczeń i pomysłów, którą łączy jedno: ambicja do stworzenia wydarzenia, które rozrusza studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Pierwsze spotkanie było okazją do integracji i poznania oferty Biura Karier UŁ. Przygotowaliśmy grę terenową, której areną było osiedle akademickie. Na Ambasadorów czekały zróżnicowane zadania: quizy, logiczne łamigłówki, szukanie kodów i wywiady z mieszkańcami Lumumbowa. Najlepiej poradziła sobie z nimi drużyna „Tropicieli”, choć wynik punktowy był drugorzędną kwestią.

Co teraz?

Kolejnym krokiem jest przyjęcie perspektywy studentów. Uczestnicy Programu stanęli przed zadaniem zebrania danych, które wykorzystamy w Sesji Design Thinking do rozpoznania kluczowych potrzeb i – w dalszej perspektywie – szukania propozycji inicjatyw, stanowiących wsparcie dla studentów UŁ. W jakim kierunku pójdziemy? W TYM MIEJSCU możesz na bieżąco śledzić tegoroczną edycję Programu.