Jak ułatwić zakupy osobom, które źle czują się w tłumie? Kiedy zakładać zielony kapelusz? Jak wygląda burza mózgów dla introwertyków? Czy kreatywność i metody analityczne mogą iść w parze? We wtorek zakończyliśmy Przystanek Pomysł.

W dniach 8-13 sierpnia odbył się Przystanek Pomysł – wakacyjny kurs kreatywności dla studentów i absolwentów UŁ. Druga edycja wydarzenia przyciągnęła trzynastkę uczestników, zainteresowanych technikami twórczego rozwiązywania problemów.

Zrozumieć kreatywność

Firmy poszukują kandydatów, którzy potrafią radzić sobie z wyzwaniami w nieszablonowy sposób, innowacyjne pomysły dają początek start-upom, a sama kreatywność jest uwzględniana jako jedna z najistotniejszych kompetencji przyszłości. Mimo niewątpliwej popularności, w wiedzy potocznej wciąż funkcjonuje wiele mitów i półprawd dotyczących kreatywności. Rzekomy podział na „twórczą” i „analityczną” półkulę mózgu to jedna z najczęściej powtarzanych bredni szkoleniowych. Kurs popularyzuje wiedzę z zakresu psychologii twórczości, odwołując się do jej kluczowych koncepcji.

Przystanek Pomysł 2019

Kreatywność w praktyce

Przystanek Pomysł to w sumie 14 godzin praktycznych zadań, w trakcie których stopniowo wprowadzane są coraz bardziej złożone techniki twórczego rozwiązywania problemów. W zakończonej we wtorek edycji uczestnicy wykorzystywali piramidę skojarzeń, testowali różne odmiany burzy mózgów oraz prowadzili dyskusję w oparciu o kapelusze myślowe Edwarda de Bono – a to tylko kilka spośród prezentowanych technik.

Program kursu obejmował:

  • wprowadzenie do psychologii twórczości,
  • narzędzia, ułatwiające przyjmowanie różnych perspektyw i analizę problemu,
  • techniki twórczego rozwiązywania problemów;

Przystanek Pomysł 2019

Przystanek Pomysł. Co dalej?

Kolejna edycja Przystanku Pomysł wystartuje w przyszłe wakacje. Jeśli nie chcesz czekać tak długo mamy dobrą wiadomość: po wakacjach wraca program Rozwój Kompetencji Cyfrowych (w tym sesja poświęcona innowacjom – SZCZEGÓŁY) i uruchamiamy nabór do opartego o Design Thinking Programu Ambasadorskiego Biura Karier UŁ (WIĘCEJ). To nie wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W nowym roku akademickim pojawią się też szkolenia poświęcone wybranym technikom rozwiązywania problemów. Naszą ofertę szkoleniową sprawdzisz TUTAJ.

Więcej zdjęć z drugiej edycji Przystanku Pomysł znajdziesz na naszym Facebooku (ZOBACZ).

Pozostaw odpowiedź