Własna firma dla początkujących

 

Czy warto być przedsiębiorcą? Jak założyć własną działalność? Gdzie szukać możliwości biznesowych? Co trzeba wiedzieć o ZUS, US, PIT, VAT? Jak stworzyć model biznesowy? Na te i wiele innych pytań znalazło odpowiedź 14 osób uczestniczących w drugiej już edycji szkolenia Własna firma dla początkujących realizowanego w ramach programu Student’s Power.

 

Grupa drugiej edycji szkolenia Własna firma dla początkujących

 

Czym różni się praca etatowca od prowadzenia własnej firmy? Jakie kompetencje warto rozwijać, myśląc o własnym biznesie? Tymi tematami rozpoczęło się nasze szkolenie. Osoby uczestniczące wymieniały się swoimi pomysłami, poddawali autorefleksji swoje kompetencje, planowali kolejne kroki w rozwoju. Kolejne tematy dotyczyły formalności. Przeszliśmy wspólnie przez proces rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej. Przeanalizowaliśmy formalności oraz obowiązki przedsiębiorcy. Przyjrzeliśmy się składkom i podatkom, które trzeba odprowadzać. Wyliczyliśmy składki ZUS obowiązujące w tym roku, a także podatek dochodowy i VAT od naszych dochodów.

 

Odpowiedzi osób uczestniczących w szkoleniu

 

Kolejne spotkanie dotyczyło możliwości biznesowych. Dowiadywaliśmy się, czym jest leasing, co to coworking oraz kim jest anioł biznesu. Wyszukiwaliśmy dotacje na założenie własnej działalności. Następnie przyjrzeliśmy się marketingowi w małej firmie oraz obecności w internecie. Tworzyliśmy proste strony internetowe, dowiedzieliśmy się, czym jest SEO, jak dbać o widoczność strony w wyszukiwaniach oraz poznaliśmy narzędzia do analizy funkcjonowania naszego miejsca w internecie. Zastanawialiśmy się także, jak wykorzystać media społecznościowe do promocji i sprzedaży.

 

Odpowiedzi osób uczestniczących w szkoleniu

 

Wreszcie przyszedł czas na stworzenie modelu biznesowego na podstawie Business Model Canvas. Doradzaliśmy sobie nawzajem, zwracając uwagę na nowe możliwości. Szkolenie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi oraz rekomendacjami ze strony naszych trenerek.

Szkolenie prowadziły: Agata Matuszewska-Kubicz i Joanna Stompel.

Nie było Cię na tym szkoleniu, a czujesz, że to temat dla Ciebie? Nic straconego! W tym roku kalendarzowym planujemy jeszcze jedną edycję. Śledź naszą stronę oraz media społecznościowe, by nie przegapić tej informacji!

Pozostaw odpowiedź