Koniec interaktywnej przygody! W czwartek (17 października) odbyło się ostatnie szkolenie w ramach Rozwoju Kompetencji Cyfrowych. Przez 8 miesięcy zapraszaliśmy Was do udziału w wyjątkowym programie Facebooka. Pora na podsumowanie.

Za nami 23 szkolenia, w których wzięło udział w sumie 776 osób. Zdecydowana większość z nich to studenci UŁ, dla których udział w programie był okazją do rozwijania przydatnych umiejętności i zdobycia certyfikatu Facebooka. Dzięki inicjatywie część z nich odkryła ofertę Biura Karier UŁ i po raz pierwszy trafiła na Lumumby 14. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!

Program wprowadzał uczestników do świata technologii, skupiając się na kompetencjach szczególnie pożądanych w dobie szybkiego rozwoju gospodarki cyfrowej. Co oznacza to w praktyce? Mnóstwo narzędzi, inspiracji i wątków, zachęcających do dalszych – już samodzielnych – poszukiwań.

Każde ze spotkań to trzy sesje tematyczne, łączące przydatną wiedzę z angażującymi zadaniami.

Wyjątkowe sesje

W module poświęconym innowacjom wykorzystywaliśmy elementy Design Thinking do tworzenia prostych aplikacji mobilnych, rozwiązujących realne problemy użytkowników. Dzięki aplikacji Marvel schematyczne rysunki szybko zmieniały się w funkcjonalne prototypy.

Obecność w sieci pozwalała na stworzenie prostej wizytówki w sieci i zoptymalizowanie jej pod kątem SEO. Czym różni się UI (User Interface) od UX (User Experience)? Uczestnicy szkolenia bez problemu wskażą Wam różnicę. Podpowiedzą też, jak wykorzystać Answer The Public do pozycjonowania Waszych stron w wyszukiwarkach.

Jak tworzyć treści, które zapadają w pamięć? Czym różni się kampania od strategii marketingowej? W jakich godzinach publikować posty w portalach społecznościowych? Tym (i nie tylko) dzieliliśmy się w sesji poświęconej marketingowi społecznościowemu. Jednym z wykorzystywanym w jej trakcie narzędzi były statystyki grup odbiorców.

Część dotycząca cyberbezpieczeństwa wprowadzała wiedzę, pozwalającą skuteczniej bronić się przed próbami wykradzenia danych. Zaglądaliśmy do skrzynki narzędziowej cyberprzestępców, szukaliśmy recepty na phishing, a dzięki stronom jak How secure is my password mogliśmy zastanowić się nad poziomem ochrony naszych urządzeń.

Ostatni moduł poświęciliśmy sztucznej inteligencji i automatyzacji. To sesja, w której ilość narzędzi mogła zaspokoić najbardziej wymagających uczestników. Tworzyliśmy (i testowaliśmy) proste algorytmy, sprawdzaliśmy czy roboty pozbawią nas pracy, a dzięki aplikacji AffdexMe mogliśmy przekonać się, jak sztuczna inteligencja radzi sobie z rozpoznawaniem emocji.

Rozwój Kompetencji Cyfrowych oczami uczestników

Jak oceniają program uczestnicy? Zdecydowana większość opinii, które do nas trafiły, była przychylna. Zresztą – oddajmy głos głównym zainteresowanym:

Dzisiejszy dzień dał mi dużo nowych informacji, ale i rozwinął zainteresowanie rzeczami, którymi wcześniej się nie interesowałam. Da mi to dużo nowej pewności siebie.

 

Szkolenie bardzo mi się podobało, uważam że takie szkolenia powinny być obowiązkowe jako część studiów dziennych.

 

Takie szkolenia są bardzo przydatne szczególnie dla studentów którzy zaczynają dopiero swoją karierę. Przydatne rzeczy i czysta praktyka to coś, czego coraz bardziej brakuje na studiach. Cieszę się, że biorę udział w praktycznym szkoleniu, które nie zabiera mojego czasu, a jedynie dużo dodaje.

 

Szkolenie było niezwykle ciekawe i poprowadzone w profesjonalny sposób. Prowadzący warsztat posiadają duża wiedzę, którą przekazali ma luzie. Poznane narzędzia przydadzą mi się w rozwoju osobistym i zmotywowały mnie do założenia własnej działalności i kreowania nowych rozwiązań.

 

Choć to koniec programu (obszerna fotorelacja TUTAJ), w Biurze Karier czeka na Was masa innych aktywności, z których warto skorzystać. Na bieżąco realizujemy doradztwo zawodowe, w weekend spotykamy się z uczestnikami tegorocznej edycji Programu Ambasadorskiego, a już 14 listopada zapraszamy na kolejną odsłonę Targów Pracy na UŁ. Szkolenia? W listopadzie wracamy ze Studenckimi Czwartkami (do końca października możecie głosować na tematy warsztatów).

Pozostaw odpowiedź