W szóstym odcinku Serii z JAKiem przyjrzymy się…nagłówkom maili. To, w jaki sposób rozpoczynasz swoją wiadomość może wpłynąć na pierwsze wrażenie, jakie wywrzesz na odbiorcy. Dlatego warto przestrzegać podstawowych zasad etykiety. Sprawdź jak zacząć mail, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy.

 

Kiedy wysyłasz CV do pracodawcy, chcesz wypaść profesjonalnie. Starannie przygotowany dokument to nie wszystko. Równie istotna jest treść wiadomości, którą do niego załączysz. Nie dotyczy to wyłącznie rekrutacji, ale też kontaktu z instytucjami czy wykładowcami na Twojej uczelni.

Wiele osób ma problem z rozpoczynaniem wiadomości. Pamiętaj, że w sytuacjach formalnych (a taką jest staranie się o pracę lub próba załatwienia sprawy w dowolnej instytucji) obowiązują pewne zasady, których musisz przestrzegać. Ich znajomość przyda się w Twojej pracy i codziennych sytuacjach.

Z dzisiejszego odcinka Serii z Jakiem dowiesz się jak zacząć mail, żeby nie zniechęcić do siebie odbiorcy. Sprawdź, dlaczego umieszczenie w nagłówku zwrotu „Witam” nie jest dobrym pomysłem i czym go zastąpić, żeby nie być na bakier z etykietą (podpowiadamy: „Witam serdecznie” nie jest poprawną odpowiedzią).

Kolejny odcinek Serii z Jakiem za tydzień, 15 września. Więcej materiałów znajdziesz na naszym kanale na YouTube.

 

Pozostaw odpowiedź