Kompetencje miękkie zyskują coraz większe znaczenie na rynku pracy, a pracodawcy poszukują osób, które znakomicie odnajdują się w stresujących sytuacjach. Aby rozwijać umiejętność radzenia sobie z trudnymi wyzwaniami, można czytać książki, oglądać wykłady i zapisać się na profesjonalne szkolenie.

Sposób 1: Czytanie książek poradnikowych

Zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin życia nie wymaga wysiłku – dostęp do literatury jest bardzo szeroki. Warto z niej korzystać nie tylko po to, aby poszerzać swoje horyzonty, ale także podjąć pracę nad sobą. Można znaleźć wiele książek uczących radzenia sobie ze stresem i pomagających przygotować skuteczne strategie osiągnięcia sukcesu. Do jednych z nich należy publikacja Pod presją czasu Throwera Mitcha. Ciekawą propozycją jest również Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach (autor: Mike Clayton).

Sposób 2: Oglądanie inspirujących wykładów na YouTube

YouTube to platforma, którą można wykorzystać do nauki i samodoskonalenia. Wielu specjalistów zajmujących się coachingiem prowadzi tam swoje kanały i dzieli się praktycznymi wskazówkami. Istnieje też możliwość oglądania całych wykładów.

Sposób 3: Udział w szkoleniach

Rozwijając umiejętność pracy pod presją czasu, najlepiej działać wieloetapowo. Oprócz samodzielnego zdobywania wiedzy można brać udział w rozmaitych kursach. To doskonała szansa, aby wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Istnieje wiele szkoleń z zakresu zdobywania kompetencji negocjacyjnych, kontrolowania emocji czy organizacji czasu pracy.

Przeczytaj również: https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/wymiar-czasu-pracy-na-pelny-etat-jak-go-okreslic/

Pozostaw odpowiedź