Korzystacie z Serwisu Rekrutacyjnego Biura Karier UŁ? To intuicyjna platforma, która pozwoli Wam zarządzać studenckimi aktywnościami w jednym miejscu. Przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Wam odnaleźć się w Serwisie i optymalnie wykorzystać jego możliwości. Dziś zapraszamy na pierwszą część! 


Serwis Rekrutacyjny Biura Karier UŁ wystartował jesienią 2020 roku. Tworząc go, przyświecał
a nam idea, żeby możliwie ułatwić dostęp do naszych usługW dzisiejszym wpisie zdradzamy, jakie możliwości kryje platforma i podpowiadamy, jak do niej dołączyć. Kolejne części przewodnika będą poświęcone konkretnym funkcjonalnościom portalu. Jakim? Zapraszamy do lektury! 

 

Podstawowe informacje

 

Serwis Rekrutacyjny Biura Karier UŁ jest dedykowany trzem grupom odbiorców: 

  1. studentom i studentkom UŁ 
  2. absolwentom i absolwentkom Uczelni 
  3. lokalnym pracodawcom i rekruterom 

Serwis zbiera w jednym miejscu informacje o propozycjach, z których możecie skorzystać w Biurze Karier. Wystarczy kilka kliknięć, żeby zyskać dostęp do ofert pracy, indywidualnego doradztwa czy warsztatów i szkoleń. 

 

Zakładanie konta

 

Tworzenie konta i dostęp do profilu są szybkie i intuicyjne. Wykorzystujemy Centralny System Logowania – ten sam, z którego korzystacie logując się do USOSa czy BUŁ-y. Dołączyć do Serwisu możecie bezpośrednio z naszej strony internetowej: 

Do Serwisu Rekrutacyjnego Biura Karier UŁ logujecie się tak samo, jak do USOSa czy BUŁ-y.

Rejestracja i korzystanie z funkcjonalności Serwisu jest bezpłatne. Równocześniejako pracodawcy macie możliwość skorzystania z dodatkowej (płatnej) opcji stworzenia dedykowanego profilu firmy. Więcej informacji TUTAJ.

 

Studia z bonusem

 

Większość inicjatyw, które realizujemy w Biurze Karier UŁ, jest dedykowana osobom, które przygotowują się do wejścia na rynek pracy. Z doświadczenia wiemy, że aktywności podejmowane w trakcie studiów ułatwiają start w karierę i zwiększają Wasze szanse na zainteresowanie ze strony pracodawców. Nie czekajcie na ostatnią prostą, żeby zainwestować w siebie i swoje kompetencje. Jakie opcje czekają na Was w Serwisie? 

  • oferty pracy, praktyk i staży – dostęp do najświeższych propozycji od lokalnych pracodawców; w przeciwieństwie do innych serwisów, większość ogłoszeń jest skierowana do osób, które szukają pierwszych doświadczeń zawodowych; 
  • spotkania – możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje z naszymi ekspertkami (dzięki którym uporządkujecie wiedzę o swoich zasobach i obszarach do rozwoju, doszlifujecie CV, przygotujecie się do rozmowy kwalifikacyjnej, wyznaczycie zawodowe cele lub zaplanujecie pierwsze kroki w kierunku własnego biznesu); 
  • wydarzenia – kursy, szkolenia, webinary i inne możliwości, które pozwolą Wam poszerzyć kompetencje i rozbudować CV. 

 

Aplikacja mobilna

 

Jeśli lubicie wygodne rozwiązania, skorzystajcie z aplikacji mobilnej JobTeaser Career Center. Znajdziecie ją w sklepie Google Play.

 

Optymalizacja profilu

 

W kolejnych częściach przewodnika przybliżymy Wam możliwości Serwisu Rekrutacyjnego Biura Karier UŁ. Za tydzień podpowiemy, jak zoptymalizować profil, żeby zwiększyć szansę na kontakt ze strony rekruterów. 

Pozostaw odpowiedź