Nowa inicjatywa - Skills Festival!

Każdego dnia trzy warsztaty online, poprzedzone panelem prezentującym firmy, 

na koniec szkolenia - sesja pytań i odpowiedzi dotyczących rekrutacji i możliwości zatrudnienia.

Szkolenia poprowadzą dla Was

Dla studentów

Zapisy startują 27 października

ZAPAMIĘTAJ DATĘ

 

Skills Festival to prezentacje firm, warsztaty, sesje Q&A.

W ramach wydarzenia spotkacie się z przedstawicielami wiodących firm, szkolenia poprowadzą dla Was profesjonaliści, praktycy biznesu. Po raz kolejny wspieramy Was w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych na rynku pracy, tym razem wirtualnie.

Szkolenia trwają od 15 do 23 listopada 2021. Wszystkie szkolenia rozpoczynają się panelem prezentującym firmy, każdego dnia startujemy o 10.00.

Masz pytania? Sprawdź najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi napisz na: biurokarier@uni.lodz.pl 

Szkolenia prowadzone są przez przedstawicieli firm, praktyków biznesu. Tematyka zaproponowanych szkoleń bazuje na obszarach związanych z kompetencjami przyszłości:

 • • Korzystanie z technologii i nowych mediów
 • • Myślenie projektowe (w tym zwinne metody zarządzania projektami)
 • • Efektywna współpraca w wirtualnym zespole
 • • Umiejętności przetwarzania i interpretacji złożonych informacji, analizowania danych, wyciąganie wniosków
 • • Myślenie poza schematami (twórcze myślenie, kreatywność, innowacje) i adaptacja (elastyczność, dostosowywanie się do zmieniających się warunków);
 • • Krytyczne myślenie, analiza, rozwiązywanie złożonych problemów
 • • Przywództwo i umiejętność wpływania na innych
 • • Szkolenia z marketingu, marketingu internetowego, narzędzi internetowych

 

Każdego dnia szkolenia poprzedzone są wspólnym panelem, prezentującym firmy. Na koniec każdych warsztatów jest przewidziany czas na sesję pytań i odpowiedzi dotyczących rekrutacji, możliwości zatrudnienia, kompetencji niezbędnych w danej branży/firmie. Codziennie startujemy o 10.00.

Zapisy na Skills Festival startują 27 października o godzinie 8.00 nie zwlekaj, zazwyczaj szybko zapełniają się miejsca.

Zgłoszenia pod linkiem: https://uni-lodz.jobteaser.com/pl/events/125404-skills-festival-2021

Zapraszamy studentki i studentów oraz absolwentki i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego do rejestracji na szkolenia!

 1. Szkolenia w ramach Skills Festival są dedykowane dla studentów i absolwentów UŁ. Udział jest bezpłatny.
 2. Szkolenia odbywają się online w aplikacji Teams.
 3. Szkolenia trwają min. 60 minut (1 godzina), rozpoczynają się o 10.00 panelem prezentującym firmy i trwają maks. 180 minut (3 godziny).
 4. Student może wziąć udział w 3 szkoleniach.
 5. Za udział w 3 szkoleniach student otrzyma certyfikat uczestnictwa. 
 6. W trakcie zajęć wykonamy zrzuty ekranu lub GIFy,  które wykorzystamy w celach promocyjnych. Uczestnicząc w szkoleniu wyrażasz na to zgodę.

Masz pytania? Sprawdź najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi napisz na: biurokarier@uni.lodz.pl

Lista szkoleń

Szkolenia odbywają się w godzinach 10.00 - 14.00

 

Allegro.pl - Umiejętności przetwarzania i interpretacji złożonych informacji, analizowania danych, wyciąganie wniosków

Jak dane kształtują doświadczenia użytkowników w Allegro? W Allegro opieramy się na danych. Nie na gigabajtach, nawet nie na tetabajtach, a na petabajtach. Liczymy, przetwarzamy, analizujemy. Ale! To nie jedyne dane na jakich pracujemy. W końcu liczby to nie wszystko, dla Klienta liczy się też doświadczenie.
Dlatego podczas prezentacji opowiemy Wam z jakimi danymi pracujemy w dziale User Experience. Jak je zbieramy, jak na ich podstawie projektujemy doświadczenia naszych użytkowników. Przy okazji opowiemy jak wygląda praca UX researchera oraz UX designera i jak się przygotować, aby w przyszłości również wybrać tę ścieżkę kariery

 

 

 

 

Biuro Karier UŁ - Gry komunikacyjne

Masz już dosyć szkoleń z komunikacji, na których trenerzy do znudzenia opowiadają o nadawcy i odbiorcy komunikatu oraz szumie? Chcesz sprawdzić, jak radzisz sobie z komunikacją w praktycznych sytuacjach? Lubisz gry szkoleniowe? Jeśli odpowiedź na choć jedno z powyższych pytań brzmi TAK, koniecznie weź udział w warsztatach.

 

Biuro Karier UŁ

 

 

 

Marsh European Business Support Centre - Praca, nauka języków obcych i mistrzostwo świata w warcabach - spotkanie z Natalią Sadowską

Podczas spotkania z podwójną mistrzynią świata w warcabach, która na codzień pracuje w Marsh EBSC na stanowisku Operations Analyst dowiemy się jakie Natalia ma sposoby na planowanie czasu, organizację dnia - oraz jak zaplanować swoją przyszłość.

Biuro Karier UŁ - Mindfulness. Wstęp do uważności.

Nasz umysł jest niczym małpa skacząca z gałęzi na gałąź. Nieustannie rozpamiętuje to co się wydarzyło albo zamartwia się o przyszłość. Jeśli nasz mózg myśli o przeszłości i przyszłości, tracimy z oczu „tu i teraz”, przez co nie potrafimy być obecni w tym, co dzieje się w chwili teraźniejszej. Praktykowanie uważności przynosi wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego i wpływa pozytywnie na poczucie dobrostanu psychicznego.  

Zapraszam na trening uważności, który pozwoli na chwile zatrzymać się w biegu. 

 

Biuro Karier UŁ

 

 

 

 

LSI Software - Kreatywność! Czy można jej się nauczyć?

Kreatywność! Czy można jej się nauczyć? Czy zawsze trzeba myśleć kreatywnie? Czy można zapomnieć jak być kreatywnym?
Zapraszamy na podróż po krainie twórczego myślenia. Wspólnie zwiedzimy zakamarki ludzkiego mózgu i nauczymy się jak skutecznie używać kreatywności, omijać pułapki przyzwyczajeń podczas pracy przy projektach informatycznych oraz jak dobrze adaptować się do szybko rozwijającej się branży IT.

 

 

 

 

Philips - Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej?

Podczas szkolenia słuchacze dowiedzą się jak przygotować CV i zbudować dobry profil na LinkedIn oraz jak dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej. Podczas szkolenia zaplanowana będzie praca w grupach (uczestnicy będą podzieleni na grupy w osobnych pokojach. Poprosimy ich o rozegranie krótkich scenek imitujących prawdziwe rozmowy o pracę. Jedna osoba będzie rekruterem, a druga kandydatem. My będziemy odwiedzać poszczególne pokoje i obserwować przebiegi rozmów). Warsztat zakończy się podsumowaniem prac grupowych oraz Q&A.

Allegro.pl - Myślenie projektowe (w tym zwinne metody zarządzania projektami)

Projekt jak naleśnik - jak zarządzać projektami, aby wszystko się udało, za każdym razem? Z projektami podobno jest jak z naleśnikiem, pierwszy nigdy się nie udaje. Problem jest wtedy kiedy każdy projekt jest jak pierwszy naleśnik. Co zrobić, aby zarządzać projektami efektywnie i jakie kompetencje wykorzystywać, aby osiągać sukces. W czasie prezentacji postaram się pokazać najważniejsze składowe udanego projekty, oraz powiedziec jakie kompetencje warto rozwijać, u siebie, ale też u innych, aby praca była efektywna.

 

 

 

 

 

Decathlon - "Logistyka Decathlończyka" - logistyka w transporcie

Na warsztatach zaprezentowana zostanie praktyczna dziedzina logistyki. Obszary, które będą naszym głównym tematem to gospodarka magazynowa oraz szeroki zakres funkcjonowania łańcucha dostaw w środowisku o wysokiej zmienności otoczenia. Punktem odniesienia poruszanej problematyki, zostanie regionalne centrum zaopatrzenia Decathlon CAR Łódź.

 

 

 

 

 

Philips -Personal Branding (EN)

Warsztat w języku angielskim na temat kreowania wizerunku i budowania własniej marki. Uczetnicy dowiedzą się jak zbudować własną markę (także w mediach społecznościowych, np. na LinkedIn) oraz jak dzięki temu można wyróżnić się wśród konkurencji na rynku.

A personal brand allows people to build more trust between their business and colleagues and clients alike. It also boosts a person’s reputation and motivates others to want to do business with them. Now more than ever, there is a strong need for students, entrepreneurs and fresh graduates to build a personal brand. Effective personal branding will differentiate you from the competition and allow you to build trust with prospective clients and employers. You never get a second chance to make a first impression—make it one that will set you apart, build trust and reflect who you are.

L’oréal - Beauty tech the hottest trends in digital marketing & ecommerce (EN)

During the lecture, you will learn about the environment and the transformation of digital marketing, what the digital specialist does, how we crack digital on the example of L'Oréal and about the newest trends. The second part will be dedicated to the rapidly growing e-commerce market. You will learn about the Polish landscape and how we successfully drive e-commerce at L'Oréal.
Speakers: Paweł Mieszkowski, Digital Manager and Marcin Jaskólski E-Channel Manager from L'Oréal Active Cosmetics Division.

 

 

 

 

Nordea - Lean – korporacyjna metodologia przydatna w codziennym życiu

Co 'Kuchenne rewolucje' mają wspólnego z metodologią Lean? Jak napisać listę zakupów zgodnie z rzędami w lokalnym markecie, aby nigdy więcej nie zawrócić w sklepie? Na te i inne - szczególnie Wasze - pytania odpowiem podczas zbliżającego się szkolenia. Może w ciągu godziny znajdziemy rozwiązanie najbardziej uciążliwych zadań w Waszym studenckim życiu? Prowadząca: Agnieszka Grubczak, Senior Business Analyst w Nordea

logo Nordea Targi Pracy Łódź 2019 - Uniwersytet Łódzki

 

 

 

 

Polska Grupa Farmaceutyczna - Przywództwo sytuacyjne w kontekście rozwoju pracownika

Szkolenie 1,5 godziny. W programie:
1. Umiejętność diagnozy kompetencji pracownika.
2. 4 Fazy rozwoju i 4 style przywództwa dopasowane do rozwoju pracownika
3. Wykorzystanie przywództwa sytuacyjnego w komunikacji z pracownikiem

Decathlon - "Open Mind" - Myślenie poza schematami

Na warsztatach przedstawimy zastosowane innowacje, czyli nowoczesne technologie stosowane na Naszym magazynie oraz codzienne problemy z którymi się zmagamy.
Może to właśnie Ty pomożesz nam w rozwiązaniu jednego z nich?

 

 

 

 

Krotoski - Motywowanie jako forma wywierania pozytywnego wpływu

Podczas szkolenia zastanowimy się wspólnie czym jest motywowanie oraz w jaki sposób skutecznie motywować do pracy. Powiemy w jaki sposób skutecznie budować zaangażowanie pracowników oraz jak modelować postawy. Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatów.

 

 

 

 

 

Nordea - Za kulisami SUB-Custody Settlement – czyli jak największe banki inwestują na niepublicznych rynkach.

Giełda, fixingi, wyceny przedsiębiorstw, start-up’y. Te informacje macie już z wykładów, a ja opowiem Wam jak wygląda handel akcjami i obligacjami na niepublicznym rynku kapitałowym. Prowadzący: Dariusz Więckowski, Senior Service Operations Officer w Nordea

logo Nordea Targi Pracy Łódź 2019 - Uniwersytet Łódzki

Accenture - Od pomysłu, do projektu. Jak metody zwinne pozwalają efektywnie rozwijać projekty i produkty w biznesie.

Co to jest agile? Co ma wspólnego zwinność z pracą, biznesem i IT? Dlaczego wszyscy chcą być startupami? Co powinnam zrobić, jeśli chciałabym rozwinąć moje pomysły w rzeczywiste projekty?
Na te i podobne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania z przedstawicielami firmy Accenture. Podczas 2 godzinnego spotkania wprowadzimy was w świat zwinnych metod zarządzania oraz opowiemy o tym w jaki sposób pomagają one firmom i startupom praktycznie rozwijać pomysły na produkty i usługi. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Duda z Accenture Advanced Technology Center w Katowicach, Agile Coach, Menedżer Projektów, lider obszaru Innowacji w ATC.

 

 

 

 

Polska Grupa Farmaceutyczna - Narzędzia kreatywnego rozwiązywania problemów

Szkolenie 1,5 godziny. W programie:
1. Znaczenie komponentów kreatywności; płynności, giętkości i oryginalności myślenia
2. Przedstawienie i ćwiczenie narzędzi 3 krzesła Disneya, Pytania Osborne'a, ZWI de Bono
3. Praktyczne zastosowanie narzędzi Kreatywnego rozwiązywania problemów

 

 

 

 

PwC Polska - Audyt Przyszłości - wykorzystanie technologii i nowych mediów w pracach rewizyjnych

[Opis]

Accenture - Zarządzanie różnorodnością

Czym jest różnorodność? Dlaczego współczesne organizacje potrzebują zarządzania różnorodnością i na czym ono polega? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie wspólnie z dwiema przedstawicielkami z firmy Accenture podczas 2 godzinnego warsztatu. Spotkanie poprowadzą Joanna Gembal - Inclusion & Diversity Lead w Accenture Polska oraz Aleksandra Pęśko - Koordynatorka działań I&D.

 

 

 

 

Krotoski - Budowanie autorytetu Szefa

Podczas szkolenia zastanowimy się wspólnie czym jest autorytet oraz jak go skutecznie budować. Odpowiemy na pytanie poprzez jakie postawy i działania możemy budować pozycję lidera. Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatów.

 

 

 

 

Marsh European Business Support Centre - Pułapki wystąpień publicznych

W trakcie godzinnego spotkania porozmawiamy o umiejętności wystąpień publicznych, która często określana jest mianem kompetencji przyszłości. Skupimy się na sześciu pułapkach, które czyhają na mówców i trenerów - nie tylko początkujących. Na zakończenie odpowiemy na pytanie: co można zrobić by uniknąć tych zagrożeń? Szkolenie jest zadydykowane wszystkim obecnym i przyszłym mówcom, trenerom i liderom. Jako, że przewidziana jest część interaktywna, praktyczna, kamerki oraz mikrofony będą konieczne. 

Do wyboru są maks. 3 szkolenia

PAMIĘTAJ!

Tylko w tym roku...

22
zrealizowanych szkoleń
654
uczestników szkoleń
11
firm prowadzących szkolenia

Relacje ze szkoleń

Dla pracodawców

 

Jak wygląda wydarzenie?

 

Nowa inicjatywa - Skills Festival! Każdego dnia trzy warsztaty online, poprzedzone panelem prezentującym firmy, na koniec szkolenia - sesja pytań i odpowiedzi dotyczących rekrutacji i możliwości zatrudnienia.

10.00 - 10.30 Panel
Firmy (prowadzące danego dnia szkolenie) będą miały możliwość: zaprezentowania marki, przedstawienia ścieżki rekrutacyjnej, zachęcenia do pracy w firmie, podzielenia się doświadczeniem ze studentami.

10.30 Warsztaty
Szkolenie trwa min. 60 minut (1 godzina), maks. 180 minut (3 godziny). Zaproponowany temat szkolenia bazuje na obszarach tematycznych wskazanych przez Biuro Karier UŁ.

Pod koniec każdego szkolenia
Przewidziany jest czas na zadawanie prowadzącym/rekruterom pytań dotyczących zatrudnienia, procesu rekrutacji, kompetencji niezbędnych na stanowiskach.

Oferta współpracy do pobrania: tutaj

Korzyści płynące z udziału w wydarzeniu:

 • • Dotarcie do studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego
 • • Prezentacja firmy w środowisku akademickim
 • • Zainteresowanie marką przyszłych kandydatów do pracy poprzez prowadzenie profesjonalnych warsztatów
 • • Wpływ na kształtowanie kompetencji młodych ludzi

 

Więcej konkretów?

2x prezentacja firmy przed grupą 80-90 studentów

2 x warsztaty dla zainteresowanych studentów

Przesłanie broszury z informacjami o firmach i ofertach pracy do uczestników Skills Festival

Na podstawie raportów dot. kompetencji przyszłości oraz oczekiwań studentów przedstawiamy obszary tematyczne, w obrębie których powinny znaleźć się tematy Państwa szkoleń:

 • • Korzystanie z technologii i nowych mediów
 • • Myślenie projektowe (w tym zwinne metody zarządzania projektami)
 • • Efektywna współpraca w wirtualnym zespole
 • • Umiejętności przetwarzania i interpretacji złożonych informacji, analizowania danych, wyciąganie wniosków
 • • Myślenie poza schematami (twórcze myślenie, kreatywność, innowacje) i adaptacja (elastyczność, dostosowywanie się do zmieniających się warunków);
 • • Krytyczne myślenie, analiza, rozwiązywanie złożonych problemów
 • • Przywództwo i umiejętność wpływania na innych
 • • Szkolenia z marketingu, marketingu internetowego, narzędzi internetowych

 

Firma może zaproponować dwa tematy szkoleń. Do 18 października ustalimy dokładny termin szkoleń oraz tematykę. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 października za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

Oferta współpracy do pobrania: tutaj

Udział firmy w wydarzeniu jest płatny. Każda firma biorąca udział w Skills Festival ma możliwość poprowadzenia dwóch warsztatów.

Szczegółowe warunki współpracy

 1. Udział w wydarzeniu jest płatny 1000 zł netto + 23% VAT.
 2. Firma ma możliwość poprowadzenia dwóch szkoleń, tematy ustalane są wspólnie z Biurem Karier UŁ.
 3. Wybór terminów szkoleń oraz tematów będzie zgodny z kolejnością zgłoszeń firm.
 4. Do 18 października zostaną ustalone dokładne terminy szkoleń oraz tematyka.
 5. Szkolenia rozpoczynają się o 10.30 i trwają min. 60 minut (1 godzina), maks. 180 minut (3 godziny). 
 6. Wydarzenie odbywa się w aplikacji Teams.
 7. Firma zgadza się na przesłanie i wykorzystywanie logotypu firmy oraz opisu szkolenia w celach promocyjnych.
 8. Biuro Karier UŁ odpowiada za rekrutację uczestników.
 9. Faktura VAT zostanie wystawiona z dniem 15 listopada i 30-dniowym terminem płatności (lub indywidualnie).

Masz pytania? Chętnie pomogę

Maria Nyklewicz

Specjalistka ds. kontaktów z pracodawcami

Najczęstsze pytania

Kiedy startują zgłoszenia?

 

Zgłoszenia startują 27 października o godzinie 8.00.

Na ile szkoleń mogę się zgłosić?

Każdy student może zgłosić się maksymalnie na trzy szkolenia, jeśli weźmiesz udział we wszystkich trzech szkoleniach otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa!

Czy otrzymam certyfikat/zaświadczenie?

Tak, możesz otrzymać zaświadczenie udziału w Skills Festival, jeśli weźmiesz udział w trzech warsztatach.

Jestem absolwentką/absolwentem UŁ. Czy mogę wziąć udział w szkoleniach?

Tak, możesz wziąć udział. Jeśli będziesz miał/miała problem, skontaktuj się z: biurokarier@uni.lodz.pl

Mam problem, z kim się skontaktować?

Napisz mail na adres: biurokarier@uni.lodz.pl