Akcja #zostanwdomu trwa! A my nie pozwalamy, aby Twoje szare komórki zostały niepobudzone. Rozpoczynamy akcję #RekrutacyjnaŚroda – cykl symulacji rozmów kwalifikacyjnych, na których dowiesz się jak przygotować się do rozmowy i czego unikać podczas spotkania. Dziś przewodnik dla Ciebie, a za tydzień rozmowy on – line.

Rozmowa o pracę może być stresująca, zwłaszcza kiedy po raz pierwszy bierzesz udział w rekrutacji. Jak wybrnąć z trudnych pytań? O co warto zapytać pracodawcę? Dlaczego wskazywanie „przesadnego perfekcjonizmu” jako wady to zły pomysł i o co chodzi z tą całą „wizją siebie za 5 lat”?

Pójście na żywioł nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobre przygotowanie do interview zwiększa Twoje szanse. W ramach Rekrutacyjnej środy możesz skorzystać z bezpłatnych symulacji rozmów kwalifikacyjnych online (zapisz się TUTAJ).

Rekrutacyjna środa – jak to działa?

Chcesz przećwiczyć interview w życzliwej atmosferze? Ciekawi Cię, jak poradzisz sobie z najczęstszymi pytaniami rekruterów? A może w niedalekiej przyszłości czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna i nie wiesz, czego się spodziewać? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, koniecznie umów się z naszą ekspertką – Izabelą Sobolewską.

Zasady są banalne:

1. Wypełniasz formularz zgłoszeniowy (TUTAJ), wskazując jakie stanowisko Cię interesuje. Zachęcamy do wklejania do formularza linku do oferty – pomoże to lepiej przygotować się rekruterce do spotkania. Jeśli nie widzisz oferty dla siebie, w zgłoszeniu wpisz przynajmniej nazwę stanowiska i kilka zadań, które chcesz wykonywać w pracy.
  2. Czekasz na kontakt z naszej strony.
  3. Dogrywasz szczegóły rozmowy (data, godzina, kluczowe potrzeby) z rekruterką.
  4. Sprawdzasz się w praktyce podczas godzinnej rozmowy, zakończonej informacjami zwrotnymi.

Proste, prawda?

Planujemy realizację maksymalnie 3 symulacji rozmów kwalifikacyjnych online dziennie. Spotkania będą odbywały się w środy, w godzinach 9.00-10.00 (spotkanie 1.), 10.30-11.30 (spotkanie 2.) oraz 13.00-14.00 (spotkanie 3.). Ze wsparcia mogą skorzystać wyłącznie studenci i absolwenci UŁ, którzy wcześniej wypełnili FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Skorzystaj z symulacji rozmów kwalifikacyjnych online

Jak skorzystać z symulacji rozmów kwalifikacyjnych online?

Jeśli studiujesz na UŁ (lub jesteś absolwentką/absolwentem Uczelni) i chcesz przećwiczyć rozmowę kwalifikacyjną, zajrzyj na podstronę, poświęconą wsparciu online, które świadczymy w Biurze Karier UŁ (LINK). Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy.

Przygotuj się do rozmowy

Pójście na żywioł nie jest dobrym rozwiązaniem. Nawet, jeśli mówimy o symulacji spotkania z rekruterem. Potraktuj je na serio. Im lepiej przygotujesz się do rozmowy, tym więcej zyskasz. Co, jeśli to Twoje pierwsze interview? Bez obaw! Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci zadbać o najważniejsze kwestie. Możesz go pobrać W TYM MIEJSCU.

Na symulacje rozmów zaprasza:

Izabela Sobolewska

IZABELA SOBOLEWSKA

Specjalistka ds. projektów
 Moją pasją jest ciągle uczenie poprzez dostrzeganie różnorodności w świecie i odkrywanie możliwości naszego mózgu i serca.
Jestem HR – owcem i  nieustanne ciekawią mnie odmienne talenty ludzi, motywatory ich zachowań, a także drogi dochodzenia do spełnienia zawodowego.

Tekst powstał w ramach cyklu #CareerFullyCharged.

Podczas Rekrutacyjnej środy czekamy na Was z symulacjami rozmów kwalifikacyjnych w sieci  (zapisy TUTAJ). Dodatkowo, na stronie znajdziecie teksty i nagrania poświęcone rozmowie kwalifikacyjnej, wraz ze wskazówkami, jak najlepiej się do niej przygotować.