13 września 2021 rozpoczęła się rekrutacja do premierowej edycji Laboratorium Innowacji – nowej propozycji Uniwersytetu Łódzkiego dla uczniów i uczennic szkół średnich z regionu.

 

Możecie kojarzyć nas przede wszystkim z rozwiązaniami dla studentów i studentek UŁ. To podstawowy i główny obszar naszej działalności, stąd wśród naszych propozycji bez problemu znajdziecie oferty pracy, praktyk i stażyszkolenia czy indywidualne konsultacje. Część inicjatyw dedykujemy absolwentom i absolwentkom (po więcej możliwości zapraszamy TUTAJ).

Choć spotkania ze społecznością Uniwersytetu Łódzkiego i osobami, które już opuściły mury Uczelni są nam najbliższe, myślimy o studiowaniu szerzej. Stąd w ofercie Biura Karier UŁ pojawiają się również elementy, dedykowane wszystkim tym, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem studiów. Od 2020 roku realizujemy warsztaty w ramach akcji Uniwersytet Zawsze Otwarty. Teraz dołącza do niej najnowsza inicjatywa – Laboratorium Innowacji – której pilotaż właśnie się rozpoczął.

 

Idea

 

Laboratorium Innowacji łączy w sobie założenia programu edukacyjnego i konkursu. Uczestnicy i uczestniczki – podzieleni na kilkuosobowe zespoły – będą pracować w oparciu o podejście Design Thinking nad stworzeniem rozwiązań, odpowiadających na lokalne potrzeby. Pomysł na start-up? Projekt społeczny? Wydarzenie edukacyjne? Możliwości jest wiele!

Zespoły wezmą udział w cyklu warsztatów, dzięki którym zdobędą wiedzę na temat innowacyjnego projektowania, a także poznają istotę kreatywności i innowacyjności oraz sposoby ich rozwijania. Kluczowym elementem jest współpraca w zespole projektowym, dzięki czemu wypracowane pomysły będą uwzględniały różne perspektywy, a każdy z uczestników i uczestniczek zyska możliwość wykorzystania swoich mocnych stron. W dopracowaniu koncepcji działań pomogą mentorzy. Finałowym punktem będą prezentacje koncepcji przed jury – najlepsze zespoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Dla kogo?

 

Laboratorium Innowacji to program, skierowany do uczniów i uczennic szkół średnich z województwa łódzkiego. Szukamy przede wszystkim osób pomysłowych, otwartych na nowe wyzwania i chcących sprawdzić się w praktycznym działaniu.

 

Jak się zgłosić?

 

Rekrutacja do Laboratorium Innowacji będzie prowadzona w dniach 13-30 września 2021. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny W TYM MIEJSCU. Przed jego wypełnieniem zapraszamy do odwiedzenia strony projektu oraz profilu Laboratorium Innowacji na Facebooku.

 

Wsparcie

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu Partnerów: Bluerank, Bionanopark oraz Młodzi w Łodzi. Laboratorium Innowacji uzyskało patronat Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej oraz Marszałka Województwa Łódzkiego, Pana Grzegorza Schreibera.

 

 

Pozostaw odpowiedź