W związku z zawieszeniem działania Uniwersytetu Łódzkiego, w tym także różnych inicjatyw Biura Karier, przygotowaliśmy dla Was FAQ z pytaniami, która najczęściej nam zadajecie. Odpowiadamy poniżej na wszelkie wątpliwości dotyczące staży, doradztwa i szkoleń.

STUDENTS’ POWER – MODUŁ STAŻOWY

1. Czy realizowane staże powinny zostać przerwane?

Staże, które są obecnie realizowane mogą być kontynuowane, jeśli takie jest stanowisko firmy/instytucji.

Jednakże zgodnie z rekomendacjami Premiera RP zalecamy wprowadzenie pracy zdalnej, o ile możliwa jest zdalna opieka, zlecanie zadań oraz kontrola pracy stażysty.

W przypadku braku możliwości pracy zdalnej rekomendujemy zawieszenie stażu do dnia 25 marca 2020 roku. Prosimy wówczas o wiadomość mailową od firmy/instytucji, zawierającą informację: data zawieszenia stażu, imię i nazwisko stażysty. Proszę o porozumienie się w kwestii kontynuacji lub zawieszenia stażu z firmą/instytucją, w której odbywacie Państwo staż.

1. Czy staże, które miały rozpocząć się 6. kwietnia 2020 roku będą realizowane?

Proces rekrutacyjny dot. staży, które powinny rozpocząć się  6 kwietnia 2020 roku zostaje wstrzymany na obecnym etapie, staże nie rozpoczną się w planowanym terminie. Przewidywany termin rozpoczęcia staży lub aktualizację dot. kolejnych przesunięć w harmonogramie podamy do dnia 25 marca 2020 roku.

1. Kiedy zostanie wznowiona realizacja staży?

Rekrutacja na kolejne terminy staży zostaje wstrzymana. Informacja o działaniach w projekcie zostanie przekazana do 25 marca 2020 roku.

1. Czy można przynieść lub odebrać dokumenty dot. stażu w Biurze Karier?

Nie, obecnie Biuro Karier jest zamknięte dla studentów. Prosimy o kontakt mailowy. Po 25 marca 2020 roku przekażemy dalsze instrukcje dot. postępowania w projekcie.

STUDENTS’ POWER – MODUŁ SZKOLENIOWY

Czy szkolenia będą odbywać się zgodnie z harmonogramem ?

Nie, zgodnie z Zarządzeniem Pana Rektora z dnia 11/03/2020 realizacja szkoleń jest wstrzymana do dnia 14.04.2020. Dotyczy to wszystkich szkoleń realizowanych przez Biuro Karier tj. Akademii Kompetencji, a także szkoleń w ramach projektów : „STUDENTS POWER -kompleksowy program rozwoju uczelni” , „Absolwent IT. Program wsparcia Absolwentów”.

DORADZTWO ZAWODOWE

🌿 Indywidualne doradztwo zawodowe w terminie od 12.03. do 14.04. 2020 odbywać się będzie na odległość w formie telefonicznej lub mailowej.

🌿 Jeśli chcesz sprawdzić swoje CV prześlij je na adres mailowy malgorzata.sinior@uni.lodz.pl lub joanna.muzal@uni.lodz.pl  a doradca zawodowy skontaktuje się z Tobą w celu konsultacji.

🌿  Jeśli chcesz porozmawiać nt. planowania kariery zawodowej, napisz w mailu, jaki temat najbardziej Cię interesuje oraz podaj swój numer telefonu – doradca zawodowy umówi się z Tobą na telefoniczną konsultację.