Najbliższe szkolenie

Kliknij zdjęcie, aby sprawdzić szczegóły i zapisać się na zajęcia

Założenia programu

Na czym polegają Studenckie Czwartki z Biurem Karier UŁ?

Cykl szkoleń

Studenckie Czwartki to propozycja dla studentów i absolwentów UŁ. W każdym miesiącu w Biurze Karier UŁ czekają na Ciebie szkolenia i warsztaty, podczas których zmierzysz się z praktycznymi zadaniami.

Kluczowe kompetencje

Stawiamy na kompetencje kluczowe na rynku pracy. Większość propozycji, które znajdziesz w trakcie Studenckich Czwartków dotyczy kompetencji miękkich. Jeśli szukasz oferty, która pozwoli Ci kształtować kompetencje twarde, zapraszamy Cię do udziału w Akademii Kompetencji.

Trenerskie szlify

Większość szkoleń prowadzą Trenerzy Biura Karier UŁ. Równocześnie, jesteśmy otwarci na współpracę z innymi osobami. Jeśli chcesz przeprowadzić warsztat dla studentów, zgłoś się do nas. Szczegóły znajdziesz niżej.

Potwierdzenie uczestnictwa

W roku akademickim 2021/2022 zmieniliśmy zasady potwierdzania uczestnictwa w szkoleniach, realizowanych w ramach Studenckich Czwartków. Otrzymasz jeden dokument, zawierający informacje o wszystkich szkoleniach, w których brałaś/brałeś udział w danym semestrze. Szczegółowe informacje znajdziesz u dołu strony.

Obszar szkoleń

Kluczowe kompetencje

Studenckie Czwartki to przede wszystkim szkolenia z zakresu kompetencji miękkich. Wśród tematów znajdziesz m.in. asertywność, komunikację, kreatywność, czy odkrywanie zasobów. Stawiamy na uniwersalne umiejętności, które przydadzą Ci się na rynku pracy niezależnie od kierunku studiów i branży, jaka Cię interesuje.

Zgłoś własny temat!

Nie znajdujesz wśród naszych propozycji obszaru, który Cię interesuje? Zgłoś własny temat!

Biuro Karier UŁ podąża za potrzebami studentów. Staramy się dostosować naszą ofertę szkoleniową tak, aby jak najbardziej wpisywała się w Twoje zainteresowania. Jeśli czujesz, że warto wprowadzić nowe wątki, napisz do nas. Postaramy się włączyć je do propozycji zajęć.

Uwaga:

Podczas Studenckich Czwartków realizujemy szkolenia ukierunkowane na rozwój kompetencji miękkich. Nie zajmujemy się Excelem, programami księgowymi i podstawami programowania - jeśli szukasz tego typu oferty, zapraszamy Cię do udziału w Akademii Kompetencji.

Aktualności

Relacje z dotychczas przeprowadzonych szkoleń i zapowiedzi kolejnych wydarzeń

Zespół trenerski

Poznaj naszych trenerów

Agata Matuszewska-Kubicz

#przedsiębiorczość
#coaching kariery
#zarządzanie sobą w czasie

Joanna Muzal

#zasoby i ich wykorzystanie
#coaching mocy
#asertywność

Maria Nyklewicz

#komunikacja
#milion pomysłów na minutę
#pracodawcy

Joanna Stompel

#coaching
#komunikacja
#szkolenia międzynarodowe

Jędrzej Szynkowski

#kreatywność i design thinking
#gry szkoleniowe
#portale do zarządzania karierą

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Wszystko, co musisz wiedzieć o Studenckich Czwartkach

Czy otrzymam zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu?

W roku akademickim 2021/2022 zmieniliśmy zasady wystawiania zaświadczeń dla uczestników i uczestniczek szkoleń realizowanych w ramach Studenckich Czwartków. Otrzymasz zaświadczenie, potwierdzające Twój udział w szkoleniu, jednak będzie ono miało inną formę niż dotychczas. Na koniec semestru wystawimy jeden dokument, zawierający wykaz wszystkich szkoleń, w których weźmiesz udział w jego trakcie. Unikamy wydawania zaświadczeń po każdym szkoleniu – w ten sposób chcemy premiować osoby, które wkładają wysiłek w rozwijanie kompetencji na przestrzeni całego roku akademickiego. Z drugiej strony, uznaliśmy, że ubiegłoroczny eksperyment z dokumentem wystawiany na koniec roku akademickiego wymaga usprawnień. Oczywiście, jeśli weźmiesz udział wyłącznie w jednym spotkaniu, również otrzymasz zaświadczenie. Wyślemy je do Ciebie mailowo nie później niż miesiąc po ostatnim szkoleniu w danym semestrze. Dodatkowo, aby otrzymać zaświadczenie, musisz zarejestrować się na zajęcia przez serwis rekrutacyjny (TUTAJ) oraz wypełnić ankietę ewaluacyjną po spotkaniu. Nie przewidujemy przygotowania dokumentów dla osób, które nie spełnią tych warunków (w tym dla wolnych słuchaczy). 

Czy mogę otrzymać zaświadczenie bezpośrednio po szkoleniu?

Nie przewidujemy takiej możliwości. Otrzymasz je dopiero na koniec danego semestru. Warunkami uzyskania zaświadczenia są: rejestracja na szkolenia przez serwis rekrutacyjny Biura Karier, udział w zajęciach oraz wypełnienie ankiet ewaluacyjnych po każdym z nich. To Ty decydujesz, na ile i na jakie szkolenia się zapiszesz – informacje o wszystkich warsztatach, w których weźmiesz udział będą znajdowały się na jednym dokumencie.  

Co, jeśli zgłosiłam/zgłosiłem się na szkolenie, ale nie mogę wziąć w nim udziału?

Większość szkoleń, które realizujemy posiada limit miejsc. Z tego względu prosimy Cię o przemyślane zapisy. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uczestniczyć w szkoleniu, zwolnij miejsce, wyrejestrowując się z niego w serwisie rekrutacyjnym. Możesz to zrobić najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia. Po tym terminie traktujemy Twoją nieobecność jako nieusprawiedliwioną. Pierwsza nieobecność nie niesie ze sobą skutków, druga blokuje Ci możliwość uczestnictwa w szkoleniach Biura Karier UŁ na okres 6 miesięcy. 

Jestem absolwentką/absolwentem UŁ. Czy mogę wziąć udział w szkoleniach?

Studenckie Czwartki są dedykowane przede wszystkim osobom, które studiują na UŁ. Jeśli jesteś absolwentką lub absolwentem naszej uczelni, możesz wziąć udział w szkoleniach. Pamiętaj jednak, że ich treści będą dostosowane do osób, które zbierają pierwsze doświadczenia na rynku pracy. 

Nie studiuję na UŁ. Czy mogę zapisać się na zajęcia?

Od roku akademickiego 2020/2021 zapisy na szkolenia, realizowane w ramach Studenckich Czwartków, odbywają się w oparciu o serwis rekrutacyjny Biura Karier. Konto w nim mogą posiadać wyłącznie studenci i absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego. Jeśli studiujesz na innej uczelni, uczysz się w szkole średniej lub jesteś już po studiach (na innej uczelni – zasady zapisów dla absolwentek i absolwentów UŁ znajdziesz wyżej), możesz wziąć udział w szkoleniach w charakterze wolnego słuchacza. W tym celu skontaktuj się z nami mailowo (jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl lub joanna.stompel@uni.lodz.pl). Zaprosimy Cię na warsztaty, jeśli będziemy dysponować miejscami. Nie przygotowujemy zaświadczeń, potwierdzających udział w szkoleniu przez wolnych słuchaczy. 

Czy możliwe jest zrealizowanie szkolenia dla zamkniętej grupy uczestników?

Studenckie Czwartki mają otwarty charakter. Jeśli interesuje Cię zorganizowanie szkolenia dla zamkniętej grupy – na przykład koła naukowego albo organizacji studenckiej - sprawdź naszą ofertę TUTAJ.

Chcę przeprowadzić szkolenie dla studentów. Jak się do tego zabrać?

W ramach Studenckich Czwartków zapraszamy do współpracy osoby, które są zainteresowane dzieleniem się swoją wiedzą i umiejętnościami ze studentami Uniwersytetu Łódzkiego. Myślisz o pracy na sali szkoleniowej w przyszłości? Chcesz przetestować pomysł na warsztaty? Ukończyłaś/ukończyłeś kurs trenerski i szukasz okazji do praktyki? Skontaktuj się z nami (jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl lub joanna.stompel@uni.lodz.pl), żeby ustalić szczegóły. Przy realizacji Studenckich Czwartków współpracujemy z osobami indywidualnymi. Jeśli chcesz działać z ramienia firmy, sprawdź naszą ofertę w ramach Akademii Kompetencji (TUTAJ). 

Dlaczego podczas szkoleń online muszę mieć dostęp do kamery i mikrofonu?

Decyzję o obowiązkowym dostępie do kamery i mikrofonu podjęliśmy z myślą o zwiększeniu komfortu naszej wspólnej pracy. Korzystanie z kamery i mikrofonu polepsza komunikację online oraz zwiększa motywację do udziału w warsztatach. Dzięki temu, że się widzimy łatwiej nam sprawdzić, czy tematy poruszane podczas warsztatów są zrozumiałe. Wreszcie widok drugiej osoby i jej głos pomagają nam się lepiej poznać i mieć poczucie, że tworzymy grupę. Nasze warsztaty prowadzone są w interaktywny sposób, składają się z indywidualnych ćwiczeń i działań w mniejszych grupach.

Kontakt

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Jędrzej Szynkowski

Joanna Stompel

Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Lumumby 14 (pokój 5)
tel. (42) 665 53 94

Osoby do kontaktu: 

Jędrzej Szynkowski
jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl

Joanna Stompel
joanna.stompel@uni.lodz.pl