Uwaga: W dniach 19-28 stycznia 2022 prowadzimy kolejną rekrutację na szkolenia!

Tym razem zapraszamy na kurs Design Thinking. Warsztaty są dedykowane studentom i studentkom studiów stacjonarnych. Więcej informacji TUTAJ.

 Przed wysłaniem zgłoszenia koniecznie zapoznaj się z programem interesującego Cię kursu oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (znajdziesz je u dołu strony).

 

 

 

Uwaga: 6 października 2021 startuje kolejna rekrutacja!

Zapraszamy na czwartą edycję kursów Praktyczny Excel (15 listopada 2021 - 27 stycznia 2022) oraz Business English - konwersacje (8 listopada 2021 - 28 lutego 2022). Pierwsza tura rekrutacji potrwa do 22 października 2021 (do godziny 12:00). Przypominamy, że zgłaszając się na kurs angielskiego lub Excela wybierasz dodatkowo 2 z 4 szkoleń miękkich.

 Przed wysłaniem zgłoszenia koniecznie zapoznaj się z programem kursu (TUTAJ) oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (znajdziesz je u dołu strony).

 

 

Students' POWER to szkolenia szyte na miarę.

 

Szukasz praktycznych zajęć, które pozwolą Ci kształtować kluczowe kompetencje na rynku pracy? Jesteś w dobrym miejscu.

 

W ramach projektu Students' POWER mamy szeroką ofertę szkoleń dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Przed Tobą wybór jednej z czterech ścieżek szkoleniowych.

 

Chcesz podciągnąć się z angielskiego albo lepiej ogarniać Excela? Zapraszamy.

Myślisz o założeniu własnej firmy? Mamy coś dla Ciebie. A może interesuje Cię Design Thinking, ale przerażają Cię ceny komercyjnych kursów? Proszę bardzo - pomyśleliśmy i o tym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach zarządzania i zależy Ci na networkingu, stworzymy Ci taką szansę.

Wszystko za darmo i - co najlepsze - to Ty decydujesz, po którą z możliwości sięgnąć.

 

Przygotowaliśmy projektowy niezbędnik, który pomoże Ci lepiej poznać dostępne opcje i ułatwi podjęcie wyboru.

 

Projekt Students' POWER oferuje Ci 4 ścieżki szkoleniowe do wyboru. Szlifuj angielski, opanuj Excela, rozwijaj kluczowe na rynku pracy kompetencje, przygotuj się do prowadzenia własnej firmy, poznaj Design Thinking lub weź udział w spotkaniach z praktykami biznesu. W dalszej części strony znajdziesz szczegółowe opisy poszczególnych ścieżek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Do udziału w projekcie zapraszamy studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Jeśli jesteś na którymś z 4 ostatnich semestrów studiów stacjonarnych (licencjackich lub magisterskich) – zgłoś się wypełniając formularz.

Jesteś absolwentką/absolwentem UŁ lub dopiero rozpoczynasz przygodę z Uczelnią? Nie możemy zakwalifikować Cię do Students' POWER, ale chętnie zobaczymy się z Tobą na naszych pozostałych szkoleniach. Naszą ofertę sprawdzisz TUTAJ.

Informacje o terminach poszczególnych zajęć znajdziesz przy opisach szkoleń. Najbliższe szkolenia wystartują w kwietniu 2021 roku. Nabór wystartuje 22 marca. Informacje o kolejnych rekrutacjach będą pojawiały się na bieżąco na stronie projektu.

Potrzebujesz więcej informacji lub pomocy? W pierwszej kolejności zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami (zamieściliśmy ją u dołu strony). Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, skontaktuj się z nami. Szkolenia w projekcie koordynuje Izabela Sobolewska. Jeśli potrzebujesz informacji formalnych albo chcesz dopytać o niejasny zapis w regulaminie, wyślij mail (izabela.sobolewska@uni.lodz.pl) lub zadzwoń (42 665 53 93). W kwestii poszczególnych szkoleń i ich tematyki możesz kontaktować się bezpośrednio z prowadzącymi je trenerami (maile znajdziesz przy opisach szkoleń). Aby sprawdzić, czy udało Ci się zapisać na wybrane szkolenie lub dopytać o rekrutację, skontaktuj się z dowolnym pracownikiem w pokoju nr 5 (42 665 53 94). Możesz też wysłać do nas mail (szkolenia.bk@uni.lodz.pl).
Wzory dokumentów - szkolenia

W tej części możesz zapoznać się z kompletem dokumentów projektowych:

- regulaminem projektu,
- umową (4 odrębne wersje dla poszczególnych ścieżek szkoleniowych),
- formularzem danych osobowych,
- oświadczeniem uczestnika o przetwarzaniu danych osobowych.

Pobierz wzory dokumentów.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla osób biorących udział w rekrutacji do projektu „STUDENTS’ POWER – kompleksowy program rozwoju uczelni” do Zadania 10 - Warsztaty podnoszące kompetencje studentów UŁ - moduł podnoszenia kompetencji.
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Łódzki, z siedzibą przy ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź.
 2. Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Uniwersytetu Łódzkiego: na wyżej wskazany adres korespondencyjny z dopiskiem: Inspektor Ochrony Danych UŁ; e-mail: iod@uni.lodz.pl
 3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu przeprowadzenia rekrutacji do projektu „STUDENTS’ POWER – kompleksowy program rozwoju uczelni”. Podstawę prawną przetwarzania stanowi wyrażona przez Panią/Pana zgoda.
 4. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed cofnięciem zgody.
 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu, w jakim zostały zebrane tj. organizacji i przeprowadzenia rekrutacji do projektu „STUDENTS’ POWER – kompleksowy program rozwoju uczelni”, po zakończeniu rekrutacji dane osobowe osób które:
  1. nie zakwalifikowały się na warsztaty są usuwane w terminie 3 miesięcy po zakończeniu rekrutacji;
  2. zostały zakwalifikowane na warsztaty są przenoszone do systemu SL.
 6. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom uprawnionym na podstawie właściwych przepisów prawa oraz stosownych umów zawartych z Uniwersytetem.
 7. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do:
  1. dostępu do swoich danych osobowych,
  2. ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  3. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych – jeżeli dotyczy,
  4. przenoszenia danych osobowych na warunkach określonych w przepisach prawa,
  5. wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie, ul. Stawki 2.
 8. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji do Programu, a następnie uczestnictwa w Programie.
Przetwarzanie danych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz. U. UE. L. 2016.119.1) – „RODO”.

Ścieżka 1.
Excel LUB Business English + 2 z 4 kompetencji miękkich

 

Ogarniasz podstawy Excela? Znasz główne formuły, umiesz sortować i filtrować dane? Świetnie. A co z tabelami przestawnymi, funkcjami agregującymi albo tworzeniem zaawansowanych wykresów?

Kurs Praktyczny Excel to solidna dawka wiedzy i  ćwiczeń, dzięki którym poznasz możliwości arkusza kalkulacyjnego. W zależności od poziomu Twojej wiedzy, możesz zgłosić się do jednej z dwóch grup: początkującej lub średnio zaawansowanej.

Limit miejsc: 30 (15 osób w grupie początkującej i 15 w średnio zaawansowanej)

Kurs obejmuje 32 godziny zajęć.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Terminy.

 

Kurs Praktyczny Excel obejmuje 16 spotkań. Zajęcia odbywają się online, w dwóch grupach różniących się poziomem zaawansowania. O tym, do której grupy się zakwalifikujesz, zadecyduje wynik testu (więcej informacji znajdziesz w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania u dołu strony).

GRUPA PODSTAWOWA i GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA – poniedziałki i czwartki, 16:30-18:00 (zajęcia dla obu grup odbywają się w tych samych godzinach).

15 listopada 2021 (poniedziałek)
18 listopada 2021 (czwartek)
22 listopada 2021 (poniedziałek)
25 listopada 2021 (czwartek)
29 listopada 2021 (poniedziałek)
2 grudnia 2021 (czwartek)
6 grudnia 2021 (poniedziałek)
9 grudnia 2021 (czwartek)
13 grudnia 2021 (poniedziałek)
16 grudnia 2021 (czwartek)
10 stycznia 2022 (poniedziałek)
13 stycznia 2022 (czwartek)
17 stycznia 2022 (poniedziałek)
20 stycznia 2022 (czwartek)
24 stycznia 2022 (poniedziałek)
27 stycznia 2022 (czwartek)

 

Robert Strożek - Trener i konsultant NT Group z wieloletnim doświadczeniem.

Posiada certyfikat Microsoft Office Specialist. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń dotyczących pakietu MS Office: Excel, Word, PowerPoint, Outlook na wszystkich poziomach zaawansowania. Ma świetne przygotowanie dydaktyczne i ogromne doświadczenie trenerskie w przygotowywaniu i prowadzeniu szkoleń. Jest bardzo chwalony w ankietach za podawanie na szkoleniach niezliczonej ilości ciekawych, angażujących przykładów i ćwiczeń. To trener, który lubi prowadzić zajęcia interaktywne – jego kursanci mogą pracować na rzeczywistych przykładach, które przynoszą np. ze swojej pracy zawodowej.

 

Masz już dość wałkowania gramatyki? Czujesz blokadę przed komunikowaniem się w języku angielskim? Chcesz poznać przydatne w pracy zwroty? Zapisz się na Business English - konwersacje i podciągnij swój angielski.

Do wyboru dwa poziomy trudności: podstawowy (zgłoś się, jeśli znasz angielski na A2/B1) i średnio zaawansowany (B2).

Limit miejsc: 20 (10 osób w grupie podstawowej i 10 w średnio zaawansowanej).

Kurs obejmuje 32 godziny zajęć.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Terminy.

Kurs Business English - konwersacje obejmuje 16 spotkań. Zajęcia odbywają się online, w dwóch grupach różniących się poziomem zaawansowania. O tym, do której grupy się zakwalifikujesz, zadecyduje wynik testu (więcej informacji znajdziesz w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania u dołu strony).

GRUPA PODSTAWOWA (A2/B1) - poniedziałki 16.30 - 18.00
GRUPA ŚREDNIO ZAAWANSOWANA (B2)- poniedziałki 18.15-19.45

8 listopada 2021 (poniedziałek)
15 listopada 2021 (poniedziałek)
22 listopada 2021 (poniedziałek)
29 listopada 2021 (poniedziałek)
6 grudnia 2021 (poniedziałek)
13 grudnia 2021 (poniedziałek)
20 grudnia 2021 (poniedziałek)
3 stycznia 2021 (poniedziałek)
10 stycznia 2022 (poniedziałek)
17 stycznia 2022 (poniedziałek)
24 stycznia 2022 (poniedziałek)
31 stycznia 2022 (poniedziałek)
7 lutego 2022 (poniedziałek)
14 lutego 2022 (poniedziałek)
21 lutego 2022 (poniedziałek)
28 lutego 2022 (poniedziałek)

Paweł Konrad Woźniak - lektor, nauczyciel języka angielskiego i egzaminator LCCI Business English. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych (w tym specjalistycznych i biznesowych), realizacji szkoleń dla korporacji, jednostek systemu edukacji oraz klientów prywatnych, a także w przeprowadzaniu audytów językowych. Jest lektorem PASE - Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych oraz członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL POLAND. Prywatnie miłośnik motoryzacji i sportu w różnych odsłonach.

 

Uwaga: Dostęp do testu uzyskasz po zgłoszeniu do projektu - wyślemy do Ciebie mail z linkiem.

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że twoja skuteczność w miejscu pracy w dużym stopniu zależy od tego, jak potrafisz dogadać się z zespołem? Czy jesteś pewien, że to co mówisz jest dobrze rozumiane przez innych? Czy potrafisz jasno wyrazić na czym ci zależy, nakłonić do tego innych lub negocjować wynagrodzenie? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś „nie”, przyjdź na szkolenie.

W trakcie szkolenia przećwiczysz, co usprawnia, a co utrudnia dobrą komunikacji w zespole. Poznasz swój styl komunikacji i rolę w grupie. Dowiesz się, jak negocjować, tworzyć asertywne komunikaty i szukać porozumienia w problematycznych sytuacjach. Dzięki praktycznym ćwiczeniom rozwiniesz umiejętności komunikacyjne, przydatne zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie Skuteczna komunikacja obejmuje 4 spotkania. Każde z nich odbywa się online i trwa 4 godziny (15.30-19.30).

Terminy zajęć:

17 listopada 2021 (środa)
24 listopada 2021 (środa)
1 grudnia 2021 (środa)
8 grudnia 2021 (środa)

Joanna Muzal – psycholog, doradca zawodowy, coach, trener umiejętności psychospołecznych. Od kilkunastu lat wspiera ludzi w odkrywaniu własnego potencjału i tworzenia satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Entuzjastka Porozumienia bez Przemocy i wszelkich tematów związanych z rozwojem osobistym.

Kontakt: joanna.muzal@uni.lodz.pl

 

Jak zarządzać sobą w czasie, aby produktywnie wykorzystać dzień? Jak skutecznie wyznaczać długoterminowe cele i zmotywować się do ich osiągnięcia? Podczas warsztatów poznasz szereg technik i narzędzi pozwalających na podniesienie poziomu własnej efektywności i radzenia sobie z tzw. „złodziejami czasu”. Dowiesz się również jak skutecznie planować zadania do realizacji i określać ich priorytety. Poznasz też zasady formułowania celów i tworzenia planów na najbliższe miesiące i lata.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie Zarządzanie czasem obejmuje 5 spotkań online. Pierwsze z nich trwa 4 godziny (15.30-19.30), pozostałe cztery obejmują 3 godziny zajęć (15.30-18.30).

Terminy zajęć:

19 listopada 2021 (piątek)
26 listopada 2021 (piątek)
3 grudnia 2021 (piątek)
10 grudnia 2021 (piątek)
17 grudnia 2021 (piątek)

Agata Matuszewska-Kubicz - psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk ekonomicznych. Obecnie adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia i doradztwo z obszaru kompetencji miękkich, planowania kariery zawodowej i przedsiębiorczości. Jej zainteresowania zawodowe obejmują tematykę zasobów ludzkich na rynku pracy, budowania marki pracodawcy, przedsiębiorczości oraz psychologii zarządzania.

Kontakt: agata.matuszewska@uni.lodz.pl

 

Zdobądź kompetencje cyfrowe przydatne w każdym miejscu pracy i uzyskaj przewagę na rynku. Rozwój technologiczny sprawił, że do celów zawodowych codziennie wykorzystujemy aplikacje, programy wspomagające pracę w zespole, przydzielanie zadań czy wspierające naszą produktywność. Przyjdź na szkolenie i zdobądź nowe umiejętności.

W programie:

- Przydatne programy do pracy zespołowej i komunikacji
- Proste programy do tworzenia infografik, filmów, prezentacji
- Marketing społecznościowy, czyli jak wykorzystać social media do promowania swoich pomysłów
- Tworzenie prostej strony internetowej oraz narzędzia wspomagające optymalizację jej działania
- Podstawy sztucznej inteligencji
- Cyberbezpieczeństwo, czyli jak dbać o swoje dane i nie dać się nabrać

Zachęcamy do korzystania z laptopa, ale nie jest to konieczne do wzięcia udziału w szkoleniu.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie Kompetencje cyfrowe obejmuje 4 spotkania. Każde z nich odbywa się online i trwa 4 godziny (15.30-19.30).

25 stycznia 2022 (wtorek)

26 stycznia 2022 (środa)

1 lutego 2022 (wtorek)

2 lutego 2022 (środa)

Joanna Stompel – trenerka kompetencji cyfrowych, coach kariery. Prowadziła szkolenia w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych realizowanych w partnerstwie z Facebookiem. Trenerka w projekcie Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i Google. Facylitatorka metody CSI:Lab opartej na Design Thinking w programie Projektanci Innowacji PFR. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentów w rozwoju zawodowym. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie oraz międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training and Cooperation Resource Centre.

Kontakt: joanna.stompel@uni.lodz.pl

 

Zdaniem World Economic Forum, kreatywność znajduje się w TOP 3 kompetencji jutra. Pracodawcy szukają twórczych pracowników, będących w stanie generować pomysły i rozwiązywać pojawiające się problemy. Kreatywność nie jest efektem działania prawej, twórczej półkuli. To nie przychodzące samo z siebie natchnienie albo przypisana nielicznym umiejętność. Można ją ćwiczyć - i tym będziemy zajmować się w trakcie warsztatów.

Uczestnicząc w spotkaniach poznasz fakty i mity dotyczące kreatywności. Sprawdzisz w działaniu wybrane techniki twórczego rozwiązywania problemów, zyskując konkretne narzędzia do wykorzystania w pracy. Weźmiesz udział w praktycznych zadaniach i ćwiczeniach, wymagających zmiany perspektywy i wykorzystania wyobraźni. 

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów obejmuje 4 spotkania. Każde z nich odbywa się online i trwa 4 godziny (15.30-19.30).

Terminy zajęć:

16 listopada 2021 (wtorek)
23 listopada (wtorek)
30 listopada (wtorek)
7 grudnia (wtorek)

Jędrzej Szynkowski -  psycholog, doradca zawodowy, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i certyfikowany moderator Design Thinking. W Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi doradztwo zawodowe, realizuje szkolenia dla studentów i absolwentów oraz odpowiada za program ambasadorski. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii twórczości, innowacji społecznych i wykorzystaniu gier w edukacji. Na blogu i portalach branżowych pisze o kreatywności, planowaniu kariery, rozwiązaniach społecznych oraz psychologii.

Kontakt: jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl

Kursy w ramach projektu Students' POWER to wyjątkowa okazja do zdobycia rzetelnej i przydatnej wiedzy. Jaśniej niż kiedykolwiek przedtem przedstawiono mi narzędzia jakie oferuje Excel, poznałam tajniki skutecznej komunikacji oraz sposoby dzięki, którym można znaleźć nietypowe rozwiązania, nawet wtedy, gdy wydaje się to niemożliwe. Bardzo polecam wszelkie programy przygotowane przez Biuro Karier - to jedna z najbardziej przydatnych części UŁ.

Natalia Cichosz

Studentka 3. roku Studiów Azjatyckich; Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

Udział w projekcie Students' POWER to doskonała szansa na poszerzenie swojej wiedzy oraz zdobycie nowych umiejętności. Kurs programu MS Excel został przeprowadzony w bardzo profesjonalny i dopasowany do poziomu uczestników sposób, natomiast szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, takie jak - twórcze myślenie czy skuteczna komunikacja – przerosły moje oczekiwania. Ten projekt to przede wszystkim inwestycja w siebie. Polecam go każdej osobie, która pragnie się rozwijać i zwiększać swoją wartość na rynku pracy.

Mariusz Formantowicz

Student 3. roku Finansów i rachunkowości; Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

W ramach projektu Students' POWER brałam udział w 3 szkoleniach: z excela, twórczego myślenia i rozwiązywania problemów oraz zarządzania czasem. Udział w programie pozwolił mi na efektywne wykorzystanie czasu w trakcie pandemii. Nie tylko się nie nudziłam, ale niezaprzeczalnie poszerzyłam swoje umiejętności! Chociaż wszystkie szkolenia odbywały się online, prowadzący wykorzystywali różnorodne narzędzia łącząc wiedzę teoretyczną z praktyczną, co nie pozwalało nam się nudzić. Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych edycjach szkoleń! To będzie dobrze zainwestowany czas, a uzyskany na koniec certyfikat może być wartościowym dodatkiem do CV!

Karolina Barylska

Tegoroczna absolwentka Stosunków Międzynarodowych: International Marketing; Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

Ścieżka 2.
Przedsiębiorczość

 

Myślisz o prowadzeniu własnej firmy? Zastanawiasz się, czy lepiej pracować na etacie, czy zostać przedsiębiorcą? Obawiasz się formalności związanych z założeniem działalności? Jeśli te pytania i wątpliwości dotyczą Ciebie, zapraszamy na szkolenie „Własna firma dla początkujących” realizowane w ramach projektu Students’ POWER.

Podczas zajęć poruszymy następujące tematy:

- kompetencje przedsiębiorcze,

- własna firma a praca na etacie,

- tworzenie modelu biznesowego,

- formalności związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności,

- możliwości biznesowe (biuro coworkingowe, inkubator przedsiębiorczości, źródła finansowania działalności, leasing, franczyza itp.),

- budowanie marki firmy i marki osobistej,

- sposoby pozyskiwania klientów i komunikacja z klientami.

Warsztaty obejmują 7 spotkań online (w sumie 20 h szkoleniowych). 

 

III edycja kursu Własna firma dla początkujących odbędzie się między sierpniem a październikiem 2021. Kurs obejmuje 7 spotkań. Wszystkie zajęcia będą realizowane online, w oparciu o platformę MS Teams.

Harmonogram kursu:

Terminy spotkań:

25 sierpnia (środa) - 9.00-12.00
26 sierpnia (czwartek) - 9.00-12.00
27 sierpnia (piątek) - 9.00-12.00
1 września (środa) - 9.00-12.00
2 września (czwartek) - 9.00-12.00
3 września (piątek) - 9.00-12.00
1 października (piątek) - 9.00-11.00Zapisując się na kurs, zobowiązujesz się do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. Żeby go ukończyć, możesz opuścić maksymalnie 20% zajęć (4 h).

Agata Matuszewska-Kubicz - psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca. Obecnie adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia i doradztwo z obszaru kompetencji miękkich, planowania kariery zawodowej i przedsiębiorczości. Jej zainteresowania zawodowe obejmują tematykę zasobów ludzkich na rynku pracy, budowania marki pracodawcy, przedsiębiorczości oraz psychologii zarządzania.

Joanna Stompel – trenerka, coach kariery, właścicielka firmy. Facylitatorka metody CSI:Lab opartej na Design Thinking w programie Projektanci Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju i Google. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentów w rozwoju zawodowym. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie oraz międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training and Cooperation Resource Centre.

Kontakt: agata.matuszewska@uni.lodz.pl lub joanna.stompel@uni.lodz.pl

Szkolenie „Własna firma dla początkujących” rozszerzyło moją wiedzę dotyczącą kompetencji przedsiębiorczych, formalności związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności, tworzenia modelu biznesowego, budowania marki firmy i marki osobistej. Ta wiedza posłuży mi do stworzenia fundamentu, na którym zamierzam zbudować przedsiębiorstwo, które będzie dostosowywać miasta do zmian klimatycznych i podnosić poziom życia mieszkańców.

Artem Luhovyi

Student 2. roku kierunku EkoMiasto, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Ścieżka 3.
Design Thinking

 

Design Thinking (DT) to podejście do tworzenia nowych produktów i usług. Sięgają po nie najwięksi gracze na rynku, jak Google, Apple, IKEA czy Volkswagen. Dzięki projektowi Students' POWER możesz poznać tajniki Design Thinking i przekonać się, jak wykorzystać je w praktyce.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 20-godzinny kurs wprowadzający do DT, dzięki któremu:

- poznasz historię Design Thinking i jego praktyczne zastosowania

- doświadczysz procesu DT, przechodząc przez jego 5 etapów (empatię - diagnozę potrzeb - generowanie pomysłów - prototypowanie - testowanie)

- zmierzysz się z realnym wyzwaniem projektowym podczas sesji Design Thinking zamykającej kurs

Będzie twórczo, aktywnie i praktycznie - ograniczyliśmy do niezbędnego minimum teorię, skupiając się na praktycznych ćwiczeniach i narzędziach wspierających proces Design Thinking.

Uwaga: do udziału w edycji online niezbędny jest dostęp do mikrofonu i kamery - bez obrazu i dźwięku nie będziesz w stanie wykonać części zadań podczas naszych spotkań. Weź to pod uwagę, zapisując się na kurs.

Zakładamy, że 3. edycja kursu odbędzie się w formie hybrydowej - szczegóły w zakładce Terminy.

3. edycja kursu obejmuje 20 godzin zajęć i ma charakter hybrydowy. Spotykamy się czterokrotnie - trzy pierwsze spotkania trwają po 4 godziny i odbywają się online, ostatnie spotkanie (proces DT) to 8 godzin w sali szkoleniowej. 

Uwaga: ze względu na ryzyko pandemii możliwa jest sytuacja, w której ostatnie spotkanie również odbędzie się online - będziemy monitorować sytuację na bieżąco, żeby zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa.


Daty i godziny kursu są dostępne w zakładce Terminy.

 

3. edycja kursu Design Thinking odbędzie się w następujących terminach:

Program kursu:

07.02.2022 (poniedziałek, 9.30-13.30)- online, w oparciu o platformę MS Teams
08.02.2022 (wtorek, 9.30 - 13.30) - online, w oparciu o platformę MS Teams
09.02.2022 (środa, 9.30-13.30) - online, w oparciu o platformę MS Teams
04.03.2022 (piątek, 9.00-17.00) - zajęcia stacjonarne w Łodzi

Zajęcia będą trwały łącznie 20 godzin. Pojedyncze spotkania mogą różnić się nieznacznie (+/- 15 minut) od zaprezentowanego harmonogramu. Weź to pod uwagę, zapisując się na kurs.

Ważne: planujemy realizację kursu w formie hybrydowej - ostatnie spotkanie to modelowy proces Design Thinking, który pozwoli Ci zanurzyć się w doświadczeniu i przejść przez wszystkie etapy pracy nad realnym wyzwaniem. Dlatego chcemy spotkać się stacjonarnie, umożliwiając Ci pełne zanurzenie w doświadczeniu. Równocześnie, będziemy na bieżąco monitorować sytuację pandemiczną w regionie - dlatego, jeśli ryzyko będzie zbyt duże, możliwe jest przeniesienie ostatnich zajęć do tryby online.

Zapisując się na kurs, zobowiązujesz się do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. Żeby go ukończyć, możesz opuścić maksymalnie 20% zajęć (4 h).

 

Jędrzej Szynkowski -  psycholog, doradca zawodowy, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i certyfikowany moderator Design Thinking. W Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi doradztwo zawodowe, realizuje szkolenia dla studentów i absolwentów oraz odpowiada za program ambasadorski. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii twórczości, innowacji społecznych i wykorzystaniu gier w edukacji. Na blogu i portalach branżowych pisze o kreatywności, planowaniu kariery, rozwiązaniach społecznych oraz psychologii.

Joanna Muzal – psycholog, doradca zawodowy, coach, trener umiejętności psychospołecznych. Od kilkunastu lat wspiera ludzi w odkrywaniu własnego potencjału i tworzenia satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Entuzjastka Porozumienia bez Przemocy i wszelkich tematów związanych z rozwojem osobistym.

Kontakt: jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl lub joanna.muzal@uni.lodz.pl

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Biuro Karier UŁ, jednak to pięciodniowe szkolenie z Design Thinking jest moim nr 1! Długość kursu była idealna by poznać teorię i dzięki praktyce przyswoić tajniki DT. Prowadzący zadbali by kurs był pełen przydatnej wiedzy, ciekawy i nie dał nam się nudzić, a to ostatnie jest na wagę złota. Polecam każdemu brać udział w wydarzeniach BK UŁ i czerpać pełnymi garściami z wiedzy, którą te cudowne Osoby nam pragną przekazać!

Łucja Sojda

Studentka 3. roku kierunku filologii romańskiej, Wydział Filologiczny UŁ

Kurs Design Thinking to idealne połączenie nauki i dobrej zabawy. Prowadzący Jędrzej i Asia zapewniają przyjazną atmosferę, w której łatwo się otworzyć i dzielić się swoimi nawet "najgłupszymi" pomysłami. Nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś będzie żałował wzięcia udziału w kursie. Serdecznie polecam!

Seweryn Wypiorczyk

Student 2. roku kierunku ekonometria i analityka danych, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Ścieżka 4.
Spotkania z biznesem

 

Co, gdyby zajęcia dla studentów prowadzili praktycy? Cykl Spotkania z biznesem to niezwykła szansa na poznanie pracodawców od innej strony. Zgłoś się i weź udział w zajęciach, dzięki którym:

- zdobędziesz wiedzę dotyczącą nowoczesnych metod zarządzania

- sprawdzisz, jakich kompetencji szukają u kandydatów lokalne firmy

- poznasz konkretne case studies

- zyskasz okazję do networkingu

Limit miejsc: 40 osób

Kurs obejmuje 20 godzin zajęć (5 spotkań po 4 godziny każde). Terminy spotkań oraz ich tematykę znajdziesz w zakładce poniżej.

Szczegóły wkrótce.

Zajęcia będą prowadzone przez praktyków - przedstawicieli lokalnych firm, zatrudniających studentów i absolwentów UŁ.

Poznaj zespół trenerski

Robert Strożek

Profesjonalny Excel
NT Group

Paweł Konrad Woźniak

Business English - konwersacje
Cambridge School of English

Agata Matuszewska-Kubicz

Zarządzanie czasem, Własna firma dla początkujących
Biuro Karier UŁ

Joanna Stompel

Kompetencje cyfrowe, Własna firma dla początkujących
Biuro Karier UŁ

Joanna Muzal

Skuteczna komunikacja, Design thinking
Biuro Karier UŁ

Jędrzej Szynkowski

Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów, Design thinking
Biuro Karier UŁ

Najczęstsze pytania

Jak mogę zgłosić się do projektu?

Żeby wziąć udział w projekcie musisz przejść przez kilka kroków:

 1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wybór 1 z 4 dostępnych ścieżek szkoleniowych (przycisk Zapisz się na szkolenia dostępny pod każdą z 4 ścieżek).
 2. Wypełnienie formularza danych osobowych (otrzymasz go mailem, jeśli spełnisz warunki uczestnictwa w projekcie).
 3. Wypełnienie dokumentacji projektowej (umowę i załączniki otrzymasz mailem - wydrukuj je, wypełnij i zabierz ze sobą na szkolenie).
 4. Udział w szkoleniu.

Uwaga: w przypadku wyboru ścieżki 1. (Excel lub angielski + 2 z 4 szkoleń miękkich) po kroku 1. wypełnisz test, określający poziom Twoich umiejętności.

Co jeśli wcześniej wysyłałam/wysyłałem już zgłoszenie na staż? Czy muszę wypełnić formularz zgłoszeniowy ponownie, żeby wziąć udział w szkoleniach?

W ramach projektu możesz skorzystać z jednej formy wsparcia. Jeśli decydujesz się na staż, nie możesz zapisać się na szkolenia (i odwrotnie - udział w szkoleniach blokuje Ci możliwość uczestnictwa w stażu).

Co jeśli na liście nie ma mojego kierunku studiów?

Kierunki studiów dotyczą wyłącznie staży, realizowanych w ramach Students' POWER. Jeśli chcesz skorzystać ze szkoleń, Twój kierunek nie ma znaczenia. Wystarczy, że studiujesz na jednym z 4 ostatnich semestrów na Uniwersytecie Łódzkim:

 1. w przypadku studiów I stopnia - drugim lub trzecim roku studiów licencjackich,
 2. w przypadku studiów II stopnia - pierwszym lub drugim roku studiów magisterskich,
 3. w przypadku jednolitych studiów magisterskich - czwartym lub piątym roku;

Pamiętaj, żeby wypełnić formularz zgłoszeniowy (przycisk Zapisz się na szkolenia dostępny pod każdą z 4 ścieżek).

Z ilu ścieżek szkoleniowych mogę skorzystać?

Każda osoba uczestnicząca w projekcie może wybrać jedną ścieżkę szkoleniową. Nie możesz uczestniczyć w kilku ścieżkach szkoleniowych jednocześnie. Na stronie zamieściliśmy szczegółowe opisy poszczególnych ścieżek, które pomogą Ci w dokonaniu wyboru.

Uwaga: jeśli nie uda Ci się zakwalifikować na daną ścieżkę szkoleniową (np. z powodu osiągnięcia limitu miejsc), w dalszym ciągu możesz aplikować na jedną z pozostałych ścieżek (o ile są na niej jeszcze wolne miejsca).

Czy w ramach 1. ścieżki mogę wziąć udział w kursie angielskiego i kursie Excela?

Nie. W 1. ścieżce szkoleń decydujesz się albo na udział w kursie Business English - konwersacje albo w kursie Praktyczny Excel. Dodatkowo, zobowiązujesz się do udziału w 2 z 4 szkoleń z zakresu kompetencji miękkich (Skuteczna komunikacja, Zarządzanie czasem, Kompetencje cyfrowe Twórcze działanie i rozwiązywanie problemów).

Nie możesz zapisać się na pojedyncze szkolenie - zgłaszasz się na cały pakiet (kurs + 2 z 4 szkoleń do wyboru).

Co decyduje o zakwalifikowaniu na szkolenia?

Bierzemy pod uwagę:

 1. poprawność zgłoszeń - po tym, jak wypełnisz formularz, sprawdzimy czy spełniasz warunki uczestnictwa. Weźmiemy pod uwagę to, czy studiujesz na jednym z czterech ostatnich semestrów na Uniwersytecie Łódzkim oraz to, czy brałaś/brałeś już udział w którejś ze ścieżek szkoleniowych w ramach programu.
 2. kolejność zgłoszeń - jeśli spełnisz warunki udziału w projekcie, otrzymasz możliwość zapisu na interesującą Cię ścieżkę szkoleniową. Ponieważ każde ze szkoleń dysponuje określoną pulą miejsc, obowiązuje zasada "Kto pierwszy, ten lepszy".
 3. w przypadku 1. ścieżki szkoleniowej (Excel lub angielski + 2 z 4 szkoleń miękkich) dodatkowo bierzemy pod uwagę wynik testu kwalifikacyjnego. W przypadku takiej samej ilości punktów w teście kwalifikacyjnym, decyduje kolejność zgłoszeń.
Jestem absolwentką/absolwentem UŁ. Czy mogę wziąć udział w szkoleniach?

Nie. Szkolenia realizowane w ramach projektu Students' POWER są skierowane wyłącznie do studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy studiują na jednym z 4 ostatnich semestrów studiów licencjackich lub magisterskich. Jeśli nie spełniasz tego warunku, zapraszamy do skorzystania z propozycji otwartych szkoleń Biura Karier UŁ. Szczegóły naszej oferty znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Co jeśli zgłosiłam/zgłosiłem się na szkolenie, ale nie mogę wziąć w nim udziału?

Mamy nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz pojawić się na szkoleniu, musisz przestrzegać limitu nieobecności:

 1. Dla ścieżki 1. - maksymalnie 3 nieobecności. Możesz wykorzystać je na zajęciach z Excela lub angielskiego, ale nie na szkoleniach miękkich (musisz pojawić się na obu częściach* każdego z dwóch wybranych przez Ciebie szkoleń miękkich),
 2. Dla ścieżki 2. - maksymalnie 1 nieobecność,
 3. Dla ścieżki 3. - maksymalnie 1 nieobecność (przy czym nie możesz wykorzystać jej na ostatnich zajęciach),
 4. Dla ścieżki 4. - maksymalnie 1 nieobecność;

Uwaga: będziemy blokować możliwość uczestnictwa w szkoleniach osobom, które nie pojawią się na zajęciach bez przesłania nam wcześniejszej informacji. Nie przewidujemy możliwości odrabiania zajęć w innym terminie. Możesz wypisać się z kursu najpóźniej na 3 dni robocze przed szkoleniem (jeśli zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek, daj nam znać nie później niż w środę).

* dotyczy szkoleń realizowanych w formie stacjonarnej - w wersji online każde szkolenie jest podzielone na cztery 4-godzinne spotkania

Godziny zajęć pokrywają się z moją pracą. Co mam zrobić?

Projekt Students' POWER jest dedykowany przede wszystkim studentom, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy. Jeśli już pracujesz, nadal możesz się zgłosić. Pamiętaj jednak o tym, żeby dostosować swój grafik zajęć do harmonogramu projektu. Jeśli wiesz, że będzie to niemożliwe - zostaw miejsce dla kogoś, kto będzie mógł w pełni skorzystać z projektu.

Czy dostanę zaświadczenie, potwierdzające mój udział w szkoleniach?

Tak. Musisz jednak spełnić kryterium frekwencji dla każdej ze ścieżek:

 1. Dla ścieżki 1. - maksymalnie 3 nieobecności. Możesz wykorzystać je na zajęciach z Excela lub angielskiego, ale nie na szkoleniach miękkich (musisz pojawić się na obu częściach* każdego z dwóch wybranych przez Ciebie szkoleń miękkich),
 2. Dla ścieżki 2. - maksymalnie 1 nieobecność,
 3. Dla ścieżki 3. - maksymalnie 1 nieobecność (przy czym nie możesz wykorzystać jej na ostatnich zajęciach),
 4. Dla ścieżki 4. - maksymalnie 1 nieobecność;

* dotyczy szkoleń realizowanych w formie stacjonarnej - w wersji online każde szkolenie jest podzielone na cztery 4-godzinne spotkania

Czy mogę zmienić ścieżkę szkoleniową po rozpoczęciu zajęć?

Nie. Zachęcamy do przemyślanych decyzji - w dokonaniu wyboru pomogą Ci opisy ścieżek, zamieszczone na stronie.

Z kim się kontaktować, jeśli potrzebuję pomocy?

Szkolenia w projekcie koordynuje Izabela Sobolewska. Jeśli potrzebujesz informacji formalnych albo chcesz dopytać o niejasny zapis w regulaminie, wyślij mail (izabela.sobolewska@uni.lodz.pl) lub zadzwoń (42 665 53 93).

W kwestii poszczególnych szkoleń i ich tematyki możesz kontaktować się bezpośrednio z prowadzącymi je trenerami (maile znajdziesz przy opisach szkoleń).

Aby sprawdzić, czy udało Ci się zapisać na wybrane szkolenie lub dopytać o rekrutację, skontaktuj się z dowolnym pracownikiem w pokoju nr 5 (42 665 53 94). Możesz też wysłać do nas mail (szkolenia.bk@uni.lodz.pl).

Na czym polega test kwalifikacyjny w ścieżce 1.?

Ścieżka 1. jako jedyna przewiduje testy kwalifikacyjne (w pozostałych trzech ścieżkach liczy się kolejność zgłoszeń). Test pozwoli nam ocenić poziom Twoich kompetencji językowych lub stopień znajomości programu MS Excel (w zależności od szkolenia, które wybierzesz).

Uwaga: wypełnienie testu nie jest gwarancją zakwalifikowania na kurs. Zaprosimy na niego osoby, których wyniki będą najbardziej wpisywać się w profil grupy.

Czy korzystanie ze szkoleń w ramach projektu blokuje mój udział w innych inicjatywach Biura Karier UŁ?

Nie. Szkolenia realizowane w ramach projektu Students' POWER są niezależne od pozostałych działań, które prowadzimy. Zachęcamy do uczestnictwa również w innych programach szkoleniowych. Informacje na ich temat znajdziesz TUTAJ. Wyjątkiem są staże Students' POWER - jeśli bierzesz udział w stażu w ramach projektu, nie możesz zapisać się na szkolenia (i odwrotnie).

W dokumentach do pobrania są cztery wersje umowy. Która jest poprawna?

Projekt przewiduje 4 ścieżki szkoleniowe. Dla każdej z nich przygotowaliśmy oddzielną umowę uczestnictwa. Podpisujesz tylko jedną wersję umowy! Jeśli zakwalifikujesz się do udziału w projekcie, na pierwsze spotkanie przynosisz ze sobą komplet wydrukowanych i podpisanych dokumentów (x2) - w tym umowę, dotyczącą wybranej przez Ciebie ścieżki.

Zespół administracyjny

Izabela Sobolewska

Koordynatorka modułu Szkolenia
Z wykształcenia socjolog zarządzania zasobami ludzkimi. Od ponad 10 lat zajmuje się zarządzaniem projektami rozwojowymi dla pracowników z różnych branż. W projekcie będę odpowiadać za koordynację szkoleń oraz aspekty formalne dotyczące uczestnictwa. Po pracy uwielbiam zdrowo gotować, ćwiczyć jogę, medytować i czytać książki.
tel. 42 665 53 93

Joanna Muzal

rekrutacja do szkoleń | doradztwo zawodowe
Ukończyłam psychologię doradztwa zawodowego na Uniwersytecie Łódzkim. Od ponad 10 lat zajmuję się wspieraniem różnych grup wiekowych i zawodowych w procesie poszukiwania zatrudnienia i odnajdywania swojego miejsca na rynku pracy. Mam na koncie ponad 4000 godzin indywidualnych konsultacji oraz szereg szkoleń. W projekcie udzielę Ci wsparcia z zakresu przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, diagnozy własnego potencjału zawodowego oraz poruszania się po rynku pracy. Po pracy próbuję okiełznać dwóch małych synków, a wolnym czasie czytam książki podróżnicze i interesuję się filozofią wschodu.
tel. 42 665 53 94

Jak się zapisać?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, przybliżający proces rekrutacji.

Revolution Slider Error: Slider with ID: 37 Not Found