Uwaga: koniec przyjmowania zgłoszeń!

Ze względu na osiągnięcie limitu miejsc zakończyliśmy dodatkowy nabór na kursy MS Excel i Business English. Nie udało Ci się zapisać? Nic straconego - kolejna rekrutacja wystartuje na początku semestru zimowego 2020/2021.

 

 

 

 Students' POWER to szkolenia szyte na miarę.

 

Szukasz praktycznych zajęć, które pozwolą Ci kształtować kluczowe kompetencje na rynku pracy? Jesteś w dobrym miejscu.

W ramach projektu Students' POWER mamy szeroką ofertę szkoleń dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Przed Tobą wybór jednej z czterech ścieżek szkoleniowych. Chcesz podciągnąć się z angielskiego albo lepiej ogarniać Excela? Zapraszamy. Myślisz o założeniu własnej firmy? Mamy coś dla Ciebie. A może interesuje Cię Design Thinking, ale przerażają Cię ceny komercyjnych kursów? Proszę bardzo - pomyśleliśmy i o tym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach zarządzania i zależy Ci na networkingu, stworzymy Ci taką szansę. Wszystko za darmo i - co najlepsze - to Ty decydujesz, po którą z możliwości sięgnąć.

Przygotowaliśmy projektowy niezbędnik, który pomoże Ci lepiej poznać dostępne opcje i ułatwi podjęcie wyboru (POBIERZ).

 

Projekt Students' POWER oferuje Ci 4 ścieżki szkoleniowe do wyboru. Szlifuj angielski, opanuj Excela, rozwijaj kluczowe na rynku pracy kompetencje, przygotuj się do prowadzenia własnej firmy, poznaj Design Thinking lub weź udział w spotkaniach z praktykami biznesu. W dalszej części strony znajdziesz szczegółowe opisy poszczególnych ścieżek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Do udziału w projekcie zapraszamy studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Jeśli jesteś na którymś z 4 ostatnich semestrów studiów stacjonarnych (licencjackich lub magisterskich) – zgłoś się wypełniając formularz.

Jesteś absolwentką/absolwentem UŁ lub dopiero rozpoczynasz przygodę z Uczelnią? Nie możemy zakwalifikować Cię do Students' POWER, ale chętnie zobaczymy się z Tobą na naszych pozostałych szkoleniach. Naszą ofertę sprawdzisz TUTAJ.

Informacje o terminach poszczególnych zajęć znajdziesz przy opisach szkoleń. Kolejna rekrutacja wystartuje w semestrze zimowym 2020/2021.

W tej części możesz zapoznać się z kompletem dokumentów projektowych:

- regulaminem projektu,
- umową (4 odrębne wersje dla poszczególnych ścieżek szkoleniowych),
- formularzem danych osobowych,
- oświadczeniem uczestnika o przetwarzaniu danych osobowych.

Aby pobrać wzory dokumentów kliknij TUTAJ.

Potrzebujesz więcej informacji lub pomocy? W pierwszej kolejności zajrzyj do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami (zamieściliśmy ją u dołu strony). Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, skontaktuj się z nami.

Szkolenia w projekcie koordynuje Izabela Sobolewska. Jeśli potrzebujesz informacji formalnych albo chcesz dopytać o niejasny zapis w regulaminie, wyślij mail (izabela.sobolewska@uni.lodz.pl) lub zadzwoń (42 665 53 93).

W kwestii poszczególnych szkoleń i ich tematyki możesz kontaktować się bezpośrednio z prowadzącymi je trenerami (maile znajdziesz przy opisach szkoleń).

Aby sprawdzić, czy udało Ci się zapisać na wybrane szkolenie lub dopytać o rekrutację, skontaktuj się z dowolnym pracownikiem w pokoju nr 5 (42 665 53 94). Możesz też wysłać do nas mail (szkolenia.bk@uni.lodz.pl).

Ścieżka 1.

Excel LUB Business English
+
2 z 4 kompetencji miękkich

 

Ogarniasz podstawy Excela? Znasz główne formuły, umiesz sortować i filtrować dane? Świetnie. A co z tabelami przestawnymi, funkcjami agregującymi albo tworzeniem zaawansowanych wykresów?

Kurs Praktyczny Excel to solidna dawka wiedzy i  ćwiczeń, dzięki którym poznasz możliwości arkusza kalkulacyjnego. W zależności od poziomu Twojej wiedzy, możesz zgłosić się do jednej z dwóch grup: początkującej lub średnio zaawansowanej.

Limit miejsc: 30 (15 osób w grupie początkującej i 15 w średnio zaawansowanej)

Kurs obejmuje 32 godziny zajęć.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Terminy.

 

Kurs - w zależności od grupy - trwa 6 lub 9 tygodni i obejmuje 32 godziny zajęć zegarowych (16 spotkań x 2 godziny). Wszystkie zajęcia będą odbywały się online w godzinach 16.30 - 18.30.

Terminy zajęć:

Grupa podstawowa (6 tygodni, poniedziałki, wtorki i piątki, godziny 16.30 - 18.30): 

18 i 19 maja
25, 26 i 29 maja
1, 2 i 5 czerwca
8, 9 i 12 czerwca
15, 16 i 19 czerwca
22 i 23 czerwca

Grupa średnio zaawansowana (9 tygodni, środy i czwartki, godziny 16.30 - 18.30):

20 i 21 maja
27 i 28 maja
3 i 4 czerwca
10 czerwca
17 i 18 czerwca
24 i 25 czerwca
1 i 2 lipca
7 i 8 lipca
13 lipca

Przypominamy, że o zakwalifikowaniu do poszczególnych grup decydują wynik testu oraz kolejność zgłoszeń.

Robert Strożek - Trener i konsultant NT Group z wieloletnim doświadczeniem.

Posiada certyfikat Microsoft Office Specialist. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń dotyczących pakietu MS Office: Excel, Word, PowerPoint, Outlook na wszystkich poziomach zaawansowania. Ma świetne przygotowanie dydaktyczne i ogromne doświadczenie trenerskie w przygotowywaniu i prowadzeniu szkoleń. Jest bardzo chwalony w ankietach za podawanie na szkoleniach niezliczonej ilości ciekawych, angażujących przykładów i ćwiczeń. To trener, który lubi prowadzić zajęcia interaktywne – jego kursanci mogą pracować na rzeczywistych przykładach, które przynoszą np. ze swojej pracy zawodowej.

 

Masz już dość wałkowania gramatyki? Czujesz blokadę przed komunikowaniem się w języku angielskim? Chcesz poznać przydatne w pracy zwroty? Zapisz się na Business English - konwersacje i podciągnij swój angielski.

Do wyboru dwa poziomy trudności: podstawowy (zgłoś się, jeśli znasz angielski na A2/B1) i średnio zaawansowany (B2).

Limit miejsc: 30 (15 osób w grupie podstawowej i 15 w średnio zaawansowanej).

Kurs obejmuje 32 godziny zajęć dydaktycznych (16 spotkań x 2 godziny).

Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych (16.30 - 18.00 dla grupy podstawowej oraz 18.15 - 19.45 dla średnio zaawansowanej). Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Terminy.

Kurs trwa 9 tygodni (16 spotkań x 2 godziny). Wszystkie zajęcia będą odbywały się online w poniedziałki i środy (w godzinach 16.30 - 18.00 dla grupy podstawowej oraz 18.15 - 19.45 dla grupy średnio zaawansowanej).

Terminy zajęć:

Grupa podstawowa - poziom znajomości języka A2/B1 (9 tygodni, poniedziałki i środy, godziny 16.30 - 18.00):

20 maja
25 i 27 maja
1 i 3 czerwca
8 i 10 czerwca
17 i 17 czerwca
22 i 24 czerwca
29 czerwca i 1 lipca
6 i 8 lipca
13 lipca

Grupa średnio zaawansowana - poziom znajomości języka B2 (9 tygodni, poniedziałki i środy,godziny 18.15 - 19.45):

20 maja
25 i 27 maja
1 i 3 czerwca
8 i 10 czerwca
17 i 17 czerwca
22 i 24 czerwca
29 czerwca i 1 lipca
6 i 8 lipca
13 lipca

Przypominamy, że o zakwalifikowaniu do poszczególnych grup decydują wynik testu oraz kolejność zgłoszeń.

Paweł Konrad Woźniak - lektor, nauczyciel języka angielskiego i egzaminator LCCI Business English. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych (w tym specjalistycznych i biznesowych), realizacji szkoleń dla korporacji, jednostek systemu edukacji oraz klientów prywatnych, a także w przeprowadzaniu audytów językowych. Jest lektorem PASE - Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych oraz członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL POLAND. Prywatnie miłośnik motoryzacji i sportu w różnych odsłonach.

 

Uwaga: Dostęp do testu uzyskasz po zgłoszeniu do projektu - wyślemy do Ciebie mail z linkiem.

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że twoja skuteczność w miejscu pracy w dużym stopniu zależy od tego, jak potrafisz dogadać się z zespołem? Czy jesteś pewien, że to co mówisz jest dobrze rozumiane przez innych? Czy potrafisz jasno wyrazić na czym ci zależy, nakłonić do tego innych lub negocjować wynagrodzenie? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś „nie”, przyjdź na szkolenie.

W trakcie szkolenia przećwiczysz, co usprawnia, a co utrudnia dobrą komunikacji w zespole. Poznasz swój styl komunikacji i rolę w grupie. Dowiesz się, jak negocjować, tworzyć asertywne komunikaty i szukać porozumienia w problematycznych sytuacjach. Dzięki praktycznym ćwiczeniom rozwiniesz umiejętności komunikacyjne, przydatne zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie obejmuje 4 spotkania (łącznie 16 h). Wszystkie zajęcia będą odbywały się online w godzinach 9.00 - 13.00.

Terminy spotkań:

17 czerwca (środa)
18 czerwca (czwartek)
24 czerwca (środa)
25 czerwca (czwartek)

Joanna Muzal – psycholog, doradca zawodowy, coach, trener umiejętności psychospołecznych. Od kilkunastu lat wspiera ludzi w odkrywaniu własnego potencjału i tworzenia satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Entuzjastka Porozumienia bez Przemocy i wszelkich tematów związanych z rozwojem osobistym.

Kontakt: joanna.muzal@uni.lodz.pl

 

Jak zarządzać sobą w czasie, aby produktywnie wykorzystać dzień? Jak skutecznie wyznaczać długoterminowe cele i zmotywować się do ich osiągnięcia? Podczas warsztatów poznasz szereg technik i narzędzi pozwalających na podniesienie poziomu własnej efektywności i radzenia sobie z tzw. „złodziejami czasu”. Dowiesz się również jak skutecznie planować zadania do realizacji i określać ich priorytety. Poznasz też zasady formułowania celów i tworzenia planów na najbliższe miesiące i lata.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie obejmuje 4 spotkania (łącznie 16 h). Wszystkie zajęcia będą odbywały się online w godzinach 9.00 - 13.00.

Terminy spotkań:

22 czerwca (poniedziałek)
23 czerwca (wtorek)
1 lipca (środa)
2 lipca (czwartek)

Agata Matuszewska-Kubicz - psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk ekonomicznych. Obecnie adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia i doradztwo z obszaru kompetencji miękkich, planowania kariery zawodowej i przedsiębiorczości. Jej zainteresowania zawodowe obejmują tematykę zasobów ludzkich na rynku pracy, budowania marki pracodawcy, przedsiębiorczości oraz psychologii zarządzania.

Kontakt: agata.matuszewska@uni.lodz.pl

 

Zdobądź kompetencje cyfrowe przydatne w każdym miejscu pracy i uzyskaj przewagę na rynku. Rozwój technologiczny sprawił, że do celów zawodowych codziennie wykorzystujemy aplikacje, programy wspomagające pracę w zespole, przydzielanie zadań czy wspierające naszą produktywność. Przyjdź na szkolenie i zdobądź nowe umiejętności.

W programie:

- Przydatne programy do pracy zespołowej i komunikacji
- Proste programy do tworzenia infografik, filmów, prezentacji
- Marketing społecznościowy, czyli jak wykorzystać social media do promowania swoich pomysłów
- Tworzenie prostej strony internetowej oraz narzędzia wspomagające optymalizację jej działania
- Podstawy sztucznej inteligencji
- Cyberbezpieczeństwo, czyli jak dbać o swoje dane i nie dać się nabrać

Zachęcamy do przyniesienia własnego laptopa, ale nie jest to konieczne do wzięcia udziału w szkoleniu.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie obejmuje 4 spotkania (łącznie 16 h). Wszystkie zajęcia będą odbywały się online w godzinach 9.00 - 13.00.

Terminy spotkań:

29 czerwca (poniedziałek)
30 czerwca (wtorek)
6 lipca (poniedziałek)
7 lipca (wtorek)

Joanna Stompel – trenerka kompetencji cyfrowych, coach kariery. Prowadziła szkolenia w ramach programu Rozwój Kompetencji Cyfrowych realizowanych w partnerstwie z Facebookiem. Trenerka w projekcie Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i Google. Facylitatorka metody CSI:Lab opartej na Design Thinking w programie Projektanci Innowacji PFR. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentów w rozwoju zawodowym. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie oraz międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training and Cooperation Resource Centre.

Kontakt: joanna.stompel@uni.lodz.pl

 

Zdaniem World Economic Forum, kreatywność znajduje się w TOP 3 kompetencji jutra. Pracodawcy szukają twórczych pracowników, będących w stanie generować pomysły i rozwiązywać pojawiające się problemy. Kreatywność nie jest efektem działania prawej, twórczej półkuli. To nie przychodzące samo z siebie natchnienie albo przypisana nielicznym umiejętność. Można ją ćwiczyć - i tym będziemy zajmować się w trakcie warsztatów.

Uczestnicząc w spotkaniach poznasz fakty i mity dotyczące kreatywności. Sprawdzisz w działaniu wybrane techniki twórczego rozwiązywania problemów, zyskując konkretne narzędzia do wykorzystania w pracy. Weźmiesz udział w praktycznych zadaniach i ćwiczeniach, wymagających zmiany perspektywy i wykorzystania wyobraźni. 

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć. Szczegóły znajdziesz w zakładce Terminy.

Szkolenie obejmuje 4 spotkania (łącznie 16 h). Wszystkie zajęcia będą odbywały się online w godzinach 9.00 - 13.00.

Terminy spotkań:

8 czerwca (poniedziałek)
9 czerwca (wtorek)
15 czerwca (poniedziałek)
16 czerwca (wtorek)

Jędrzej Szynkowski -  psycholog, doradca zawodowy, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i certyfikowany moderator Design Thinking. W Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi doradztwo zawodowe, realizuje szkolenia dla studentów i absolwentów oraz odpowiada za program ambasadorski. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii twórczości, innowacji społecznych i wykorzystaniu gier w edukacji. Na blogu i portalach branżowych pisze o kreatywności, planowaniu kariery, rozwiązaniach społecznych oraz psychologii.

Kontakt: jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl

Ścieżka 2.

Przedsiębiorczość

 

Myślisz o prowadzeniu własnej firmy? Zastanawiasz się, czy lepiej pracować na etacie, czy zostać przedsiębiorcą? Obawiasz się formalności związanych z założeniem działalności? Jeśli te pytania i wątpliwości dotyczą Ciebie, zapraszamy na szkolenie „Własna firma dla początkujących” realizowane w ramach projektu Students’ POWER.

Podczas zajęć poruszymy następujące tematy:

- kompetencje przedsiębiorcze,

- własna firma a praca na etacie,

- tworzenie modelu biznesowego,

- formalności związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności,

- możliwości biznesowe (biuro coworkingowe, inkubator przedsiębiorczości, źródła finansowania działalności, leasing, franczyza itp.),

- budowanie marki firmy i marki osobistej,

- sposoby pozyskiwania klientów i komunikacja z klientami.

Warsztaty obejmują 20 h szkoleniowych. 

 

Szczegóły wkrótce.

Agata Matuszewska-Kubicz - psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca. Obecnie adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia i doradztwo z obszaru kompetencji miękkich, planowania kariery zawodowej i przedsiębiorczości. Jej zainteresowania zawodowe obejmują tematykę zasobów ludzkich na rynku pracy, budowania marki pracodawcy, przedsiębiorczości oraz psychologii zarządzania.

Joanna Stompel – trenerka, coach kariery, właścicielka firmy. Facylitatorka metody CSI:Lab opartej na Design Thinking w programie Projektanci Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju i Google. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentów w rozwoju zawodowym. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie oraz międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training and Cooperation Resource Centre.

Kontakt: agata.matuszewska@uni.lodz.pl lub joanna.stompel@uni.lodz.pl

Ścieżka 3.

Design Thinking

 

Design Thinking (DT) to podejście do tworzenia nowych produktów i usług. Sięgają po nie najwięksi gracze na rynku, jak Google, Apple, IKEA czy Volkswagen. Dzięki projektowi Students' POWER możesz poznać tajniki Design Thinking i przekonać się, jak wykorzystać je w praktyce.

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniowy (popołudniowy) kurs wprowadzający do DT, dzięki któremu:

- poznasz historię Design Thinking i jego praktyczne zastosowania

- doświadczysz procesu DT, przechodząc przez jego 5 etapów (empatię - diagnozę potrzeb - generowanie pomysłów - prototypowanie - testowanie)

- zmierzysz się z realnym wyzwaniem projektowym podczas sesji Design Thinking zamykającej kurs

Będzie twórczo, aktywnie i praktycznie - ograniczyliśmy do niezbędnego minimum teorię, skupiając się na praktycznych ćwiczeniach i narzędziach wspierających proces Design Thinking.

Limit miejsc: 20 osób

Kurs obejmuje 20 godzin zajęć.

Szczegóły wkrótce.

Jędrzej Szynkowski -  psycholog, doradca zawodowy, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i certyfikowany moderator Design Thinking. W Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego prowadzi doradztwo zawodowe, realizuje szkolenia dla studentów i absolwentów oraz odpowiada za program ambasadorski. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii twórczości, innowacji społecznych i wykorzystaniu gier w edukacji. Na blogu i portalach branżowych pisze o kreatywności, planowaniu kariery, rozwiązaniach społecznych oraz psychologii.

Joanna Muzal – psycholog, doradca zawodowy, coach, trener umiejętności psychospołecznych. Od kilkunastu lat wspiera ludzi w odkrywaniu własnego potencjału i tworzenia satysfakcjonującej ścieżki zawodowej. Entuzjastka Porozumienia bez Przemocy i wszelkich tematów związanych z rozwojem osobistym.

Kontakt: jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl lub joanna.muzal@uni.lodz.pl

Ścieżka 4.

Spotkania z biznesem

 

Co, gdyby zajęcia dla studentów prowadzili praktycy? Cykl Spotkania z biznesem to niezwykła szansa na poznanie pracodawców od innej strony. Zgłoś się i weź udział w zajęciach, dzięki którym:

- zdobędziesz wiedzę dotyczącą nowoczesnych metod zarządzania

- sprawdzisz, jakich kompetencji szukają u kandydatów lokalne firmy

- poznasz konkretne case studies

- zyskasz okazję do networkingu

Limit miejsc: 40 osób

Kurs obejmuje 20 godzin zajęć (5 spotkań po 4 godziny każde). Terminy spotkań oraz ich tematykę znajdziesz w zakładce poniżej.

Szczegóły wkrótce.

Zajęcia będą prowadzone przez praktyków - przedstawicieli lokalnych firm, zatrudniających studentów i absolwentów UŁ.

Najczęstsze pytania

Wątpliwości? Poszukaj odpowiedzi tutaj!

Jak mogę zgłosić się do projektu?

Żeby wziąć udział w projekcie musisz przejść przez kilka kroków:

 1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wybór 1 z 4 dostępnych ścieżek szkoleniowych (przycisk Zapisz się na szkolenia dostępny pod każdą z 4 ścieżek).
 2. Wypełnienie formularza danych osobowych (otrzymasz go mailem, jeśli spełnisz warunki uczestnictwa w projekcie).
 3. Wypełnienie dokumentacji projektowej (umowę i załączniki otrzymasz mailem - wydrukuj je, wypełnij i zabierz ze sobą na szkolenie).
 4. Udział w szkoleniu.

Uwaga: w przypadku wyboru ścieżki 1. (Excel lub angielski + 2 z 4 szkoleń miękkich) po kroku 1. wypełnisz test, określający poziom Twoich umiejętności.

Co jeśli wcześniej wysyłałam/wysyłałem już zgłoszenie na staż? Czy muszę wypełnić formularz zgłoszeniowy ponownie, żeby wziąć udział w szkoleniach?

W ramach projektu możesz skorzystać z jednej formy wsparcia. Jeśli decydujesz się na staż, nie możesz zapisać się na szkolenia (i odwrotnie - udział w szkoleniach blokuje Ci możliwość uczestnictwa w stażu).

Co jeśli na liście nie ma mojego kierunku studiów?

Kierunki studiów dotyczą wyłącznie staży, realizowanych w ramach Students' POWER. Jeśli chcesz skorzystać ze szkoleń, Twój kierunek nie ma znaczenia. Wystarczy, że studiujesz na jednym z 4 ostatnich semestrów na Uniwersytecie Łódzkim:

 1. w przypadku studiów I stopnia - drugim lub trzecim roku studiów licencjackich,
 2. w przypadku studiów II stopnia - pierwszym lub drugim roku studiów magisterskich,
 3. w przypadku jednolitych studiów magisterskich - czwartym lub piątym roku;

Pamiętaj, żeby wypełnić formularz zgłoszeniowy (przycisk Zapisz się na szkolenia dostępny pod każdą z 4 ścieżek).

Z ilu ścieżek szkoleniowych mogę skorzystać?

Każda osoba uczestnicząca w projekcie może wybrać jedną ścieżkę szkoleniową. Nie możesz uczestniczyć w kilku ścieżkach szkoleniowych jednocześnie. Na stronie zamieściliśmy szczegółowe opisy poszczególnych ścieżek, które pomogą Ci w dokonaniu wyboru.

Uwaga: jeśli nie uda Ci się zakwalifikować na daną ścieżkę szkoleniową (np. z powodu osiągnięcia limitu miejsc), w dalszym ciągu możesz aplikować na jedną z pozostałych ścieżek (o ile są na niej jeszcze wolne miejsca).

Czy w ramach 1. ścieżki mogę wziąć udział w kursie angielskiego i kursie Excela?

Nie. W 1. ścieżce szkoleń decydujesz się albo na udział w kursie Business English - konwersacje albo w kursie Praktyczny Excel. Dodatkowo, zobowiązujesz się do udziału w 2 z 4 szkoleń z zakresu kompetencji miękkich (Skuteczna komunikacja, Zarządzanie czasem, Kompetencje cyfrowe Twórcze działanie i rozwiązywanie problemów).

Nie możesz zapisać się na pojedyncze szkolenie - zgłaszasz się na cały pakiet (kurs + 2 z 4 szkoleń do wyboru).

Co decyduje o zakwalifikowaniu na szkolenia?

Bierzemy pod uwagę:

 1. poprawność zgłoszeń - po tym, jak wypełnisz formularz, sprawdzimy czy spełniasz warunki uczestnictwa. Weźmiemy pod uwagę to, czy studiujesz na jednym z czterech ostatnich semestrów na Uniwersytecie Łódzkim oraz to, czy brałaś/brałeś już udział w którejś ze ścieżek szkoleniowych w ramach programu.
 2. kolejność zgłoszeń - jeśli spełnisz warunki udziału w projekcie, otrzymasz możliwość zapisu na interesującą Cię ścieżkę szkoleniową. Ponieważ każde ze szkoleń dysponuje określoną pulą miejsc, obowiązuje zasada "Kto pierwszy, ten lepszy".
 3. w przypadku 1. ścieżki szkoleniowej (Excel lub angielski + 2 z 4 szkoleń miękkich) dodatkowo bierzemy pod uwagę wynik testu kwalifikacyjnego. W przypadku takiej samej ilości punktów w teście kwalifikacyjnym, decyduje kolejność zgłoszeń.
Jestem absolwentką/absolwentem UŁ. Czy mogę wziąć udział w szkoleniach?

Nie. Szkolenia realizowane w ramach projektu Students' POWER są skierowane wyłącznie do studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy studiują na jednym z 4 ostatnich semestrów studiów licencjackich lub magisterskich. Jeśli nie spełniasz tego warunku, zapraszamy do skorzystania z propozycji otwartych szkoleń Biura Karier UŁ. Szczegóły naszej oferty znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Co jeśli zgłosiłam/zgłosiłem się na szkolenie, ale nie mogę wziąć w nim udziału?

Mamy nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz pojawić się na szkoleniu, musisz przestrzegać limitu nieobecności:

 1. Dla ścieżki 1. - maksymalnie 3 nieobecności. Możesz wykorzystać je na zajęciach z Excela lub angielskiego, ale nie na szkoleniach miękkich (musisz pojawić się na obu częściach* każdego z dwóch wybranych przez Ciebie szkoleń miękkich),
 2. Dla ścieżki 2. - maksymalnie 1 nieobecność,
 3. Dla ścieżki 3. - maksymalnie 1 nieobecność (przy czym nie możesz wykorzystać jej na ostatnich zajęciach),
 4. Dla ścieżki 4. - maksymalnie 1 nieobecność;

Uwaga: będziemy blokować możliwość uczestnictwa w szkoleniach osobom, które nie pojawią się na zajęciach bez przesłania nam wcześniejszej informacji. Nie przewidujemy możliwości odrabiania zajęć w innym terminie. Możesz wypisać się z kursu najpóźniej na 3 dni robocze przed szkoleniem (jeśli zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek, daj nam znać nie później niż w środę).

* dotyczy szkoleń realizowanych w formie stacjonarnej - w wersji online każde szkolenie jest podzielone na cztery 4-godzinne spotkania

Czy dostanę zaświadczenie, potwierdzające mój udział w szkoleniach?

Tak. Musisz jednak spełnić kryterium frekwencji dla każdej ze ścieżek:

 1. Dla ścieżki 1. - maksymalnie 3 nieobecności. Możesz wykorzystać je na zajęciach z Excela lub angielskiego, ale nie na szkoleniach miękkich (musisz pojawić się na obu częściach* każdego z dwóch wybranych przez Ciebie szkoleń miękkich),
 2. Dla ścieżki 2. - maksymalnie 1 nieobecność,
 3. Dla ścieżki 3. - maksymalnie 1 nieobecność (przy czym nie możesz wykorzystać jej na ostatnich zajęciach),
 4. Dla ścieżki 4. - maksymalnie 1 nieobecność;

* dotyczy szkoleń realizowanych w formie stacjonarnej - w wersji online każde szkolenie jest podzielone na cztery 4-godzinne spotkania

Czy mogę zmienić ścieżkę szkoleniową po rozpoczęciu zajęć?

Nie. Zachęcamy do przemyślanych decyzji - w dokonaniu wyboru pomogą Ci opisy ścieżek, zamieszczone na stronie.

Z kim się kontaktować, jeśli potrzebuję pomocy?

Szkolenia w projekcie koordynuje Izabela Sobolewska. Jeśli potrzebujesz informacji formalnych albo chcesz dopytać o niejasny zapis w regulaminie, wyślij mail (izabela.sobolewska@uni.lodz.pl) lub zadzwoń (42 665 53 93).

W kwestii poszczególnych szkoleń i ich tematyki możesz kontaktować się bezpośrednio z prowadzącymi je trenerami (maile znajdziesz przy opisach szkoleń).

Aby sprawdzić, czy udało Ci się zapisać na wybrane szkolenie lub dopytać o rekrutację, skontaktuj się z dowolnym pracownikiem w pokoju nr 5 (42 665 53 94). Możesz też wysłać do nas mail (szkolenia.bk@uni.lodz.pl).

Na czym polega test kwalifikacyjny w ścieżce 1.?

Ścieżka 1. jako jedyna przewiduje testy kwalifikacyjne (w pozostałych trzech ścieżkach liczy się kolejność zgłoszeń). Test pozwoli nam ocenić poziom Twoich kompetencji językowych lub stopień znajomości programu MS Excel (w zależności od szkolenia, które wybierzesz).

Uwaga: wypełnienie testu nie jest gwarancją zakwalifikowania na kurs. Zaprosimy na niego osoby, których wyniki będą najbardziej wpisywać się w profil grupy.

Czy korzystanie ze szkoleń w ramach projektu blokuje mój udział w innych inicjatywach Biura Karier UŁ?

Nie. Szkolenia realizowane w ramach projektu Students' POWER są niezależne od pozostałych działań, które prowadzimy. Zachęcamy do uczestnictwa również w innych programach szkoleniowych. Informacje na ich temat znajdziesz TUTAJ.

W dokumentach do pobrania są cztery wersje umowy. Która jest poprawna?

Projekt przewiduje 4 ścieżki szkoleniowe. Dla każdej z nich przygotowaliśmy oddzielną umowę uczestnictwa. Podpisujesz tylko jedną wersję umowy! Jeśli zakwalifikujesz się do udziału w projekcie, na pierwsze spotkanie przynosisz ze sobą komplet wydrukowanych i podpisanych dokumentów (x2) - w tym umowę, dotyczącą wybranej przez Ciebie ścieżki.

Jak się zapisać?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, przybliżający proces rekrutacji.