Myślisz o prowadzeniu własnej firmy? Zastanawiasz się, czy lepiej pracować na etacie, czy zostać przedsiębiorcą? Obawiasz się formalności związanych z założeniem działalności? Jeśli te pytania i wątpliwości dotyczą Ciebie, zapraszamy na szkolenie Własna firma dla początkujących realizowane w ramach projektu Students’ POWER.

Podczas zajęć poruszymy następujące tematy:

• kompetencje przedsiębiorcze,
  • własna firma a praca na etacie,
  • tworzenie modelu biznesowego,
  • formalności związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności,
  • możliwości biznesowe (biuro coworkingowe, inkubator przedsiębiorczości, źródła finansowania działalności, leasing, franczyza itp.),
  • budowanie marki firmy i marki osobistej,
  • sposoby pozyskiwania klientów i komunikacja z klientami.

Terminy:

Warsztaty obejmują 20 h szkoleniowych (5 spotkań x 4 h szkoleniowe), odbywają się we wtorki w godz. 9.00‑13.00. Prowadzone są z wykorzystaniem aktywnych metod, np. case study, praca w grupie, praca indywidualna, dyskusja grupowa.

Kurs obejmuje 5 spotkań, które odbędą się w następujących terminach:

Spotkanie nr 1: 17 marca (wtorek) – 9.00 – 13.00
Spotkanie nr 2: 31 marca (wtorek) – 9.00 – 13.00
Spotkanie nr 3: 21 kwietnia (wtorek) – 9.00 – 13.00
Spotkanie nr 4: 28 kwietnia (wtorek) – 9.00 – 13.00
Spotkanie nr 5: 19 maja (wtorek) – 9.00 – 13.00

Zapisując się na kurs, zobowiązujesz się do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. Żeby go ukończyć, możesz mieć maksymalnie jedną nieobecność.

Uwaga:

Żeby zapisać się na warsztat, skorzystaj z formularza rejestracyjnego dostępnego TUTAJ. Zapisy trwają do 14 marca (15.30) lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy! Równocześnie, rezerwujemy sobie możliwość do przełożenia terminu zajęć w przypadku małej liczby zgłoszeń (poniżej 12 uczestników).

Warsztaty poprowadzą:

Agata Matuszewska-Kubicz – psycholog organizacji, doradca zawodowy, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca. Obecnie adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia i doradztwo z obszaru kompetencji miękkich, planowania kariery zawodowej i przedsiębiorczości. Jej zainteresowania zawodowe obejmują tematykę zasobów ludzkich na rynku pracy, budowania marki pracodawcy, przedsiębiorczości oraz psychologii zarządzania.

Kontakt: agata.matuszewska@uni.lodz.pl

Joanna Stompel – trenerka, coach kariery, właścicielka firmy. Facylitatorka metody CSI:Lab opartej na Design Thinking w programie Projektanci Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju i Google. Na co dzień pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, wspierając studentów w rozwoju zawodowym. Trenerka szkoleń międzynarodowych realizowanych w programie Erasmus+. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie oraz międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training and Cooperation Resource Centre.

Kontakt: joanna.stompel@uni.lodz.pl