Najbliższe szkolenia

Kliknij i dowiedz się więcej

KALENDARZ SPOTKAŃ

Mój panel

Zarządzaj zapisami

ZALOGUJ SIĘ DO PANELU
(jest tworzony automatycznie przy pierwszej rejestracji na szkolenie)

Aktualności

Zapowiedzi warsztatów i relacje ze spotkań

Szkolenia szyte na miarę!

Sprawdź inicjatywy, dedykowane studentom i absolwentom UŁ
(kliknij i dowiedz się więcej)

Zakończone projekty

Te szkolenia realizowaliśmy w ostatnich latach
(kliknij i dowiedz się więcej)

Zespół

Poznaj nasz zespół trenerski

Agata Matuszewska-Kubicz

Joanna Muzal

Maria Nyklewicz

Małgorzata Sinior

Izabela Sobolewska

Joanna Stompel

Jędrzej Szynkowski

Praktyki szkoleniowe

Zdobądź pierwsze trenerskie doświadczenia

 

W roku akademickim 2020/2021 uruchomiliśmy praktyki szkoleniowe w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego.

Rocznie organizujemy kilkadziesiąt zajęć: od kilkugodzinnych warsztatów po rozbudowane kursy i programy szkoleniowe. Dysponujemy zespołem trenerów i trenerek o różnorodnych specjalizacjach. Poza pracą na Uczelni, mamy doświadczenie wyniesione z projektów realizowanych dla biznesu, organizacji pozarządowych, szkół, harcerstwa czy grup nieformalnych. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i umiejętnościami.

Dlatego - jeśli wiążesz swoją przyszłość zawodową z prowadzeniem szkoleń - zapraszamy do kontaktu!

Program praktyk szkoleniowych jest skierowany do studentów i studentek Uniwersytetu Łódzkiego. Rok studiów i kierunek nie mają dla nas znaczenia. Ważny jest Twój pomysł na siebie i gotowość do pracy.

Jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o czas trwania i formę praktyk. Możesz u nas zrealizować praktyki studenckie lub - do czego zachęcamy równie mocno - praktyki nieobligatoryjne. Ze względu na charakter pracy Biura Karier UŁ dobrym rozwiązaniem będzie rozłożenie czasu praktyk na dłuższy okres. Najchętniej - wybrany przez Ciebie semestr. Dzięki temu zdążysz poznać różne aspekty szkoleniowej pracy (więcej na ten temat w zakładce Zadania).

Spokojnie! Nie oczekujemy Twojej obecności w pełnym wymiarze godzin. Dostosowujemy liczbę godzin i format współpracy do Twoich możliwości. Wiele zadań możesz wykonywać zdalnie lub popołudniowo. Ważne, żebyśmy mogli spotykać się regularnie (około 1 raz w tygodniu), żeby planować kolejne kroki i na bieżąco omawiać przebieg praktyk.

Uwaga: nie realizujemy praktyk szkoleniowych w okresie wakacyjnym.

Rozłożone w czasie praktyki dają szansę na poznanie różnych aspektów trenerskiej pracy. Możesz wesprzeć nas w planowaniu i realizacji badań potrzeb szkoleniowych (ankiety, grupy fokusowe, wywiady pogłębione), promocji programów szkoleniowych oraz - co najważniejsze - zrealizować pod naszym okiem własne warsztaty od A do Z. Pomożemy Ci opracować program i narzędzia ewaluacyjne, wesprzemy rekrutację na zajęcia o będziemy wsparciem technicznym w ich trakcie. Po wszystkim otrzymasz infromację zwrotną, uwzględniające Twoje mocne strony i obszary do trenerskiego rozwoju.

Jeśli interesuje Cię nasza propozycja, skontaktuj się z opiekunami praktyk: Jędrzejem Szynkowskim (jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl) lub Joanną Stompel (joanna.stompel@uni.lodz.pl).

W treści maila napisz kilka zdań o sobie i o tym, jak wyobrażasz sobie naszą współpracę. Wskaż interesujące Cię obszary szkoleń i termin, w jakim chciał(a)byś odbyć praktyki.

Odpowiadamy na każdy mail, choć nie gwarantujemy nawiązania współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi osobami. Rocznie jesteśmy w stanie przyjąć na praktyki szkoleniowe 2-3 osoby.

Kontakt

Potrzebujesz informacji? Jesteśmy do dyspozycji!

Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Lumumby 14 (pokój nr 5)
tel. (42) 665 53 94
biurokarier@uni.lodz.pl