14 listopada na Wydziale Zarządzania przy ul. Matejki 22/26 odbędzie się XV edycja Targów Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie rokrocznie przyciąga około 5 000 studentów i absolwentów oraz ponad 40 pracodawców oferujących praktyki, staże i pracę.

Targi Pracy – jedno miejsce, wiele możliwości

Targi Pracy to jedna z niewielu możliwości bezpośredniego spotkania z tak dużą ilością pracodawców z tak różnych sektorów w jednym miejscu. W tym roku wśród wystawców pojawią się Partnerzy Główni całego przedsięwzięcia – CERI i Nordea, oraz  firmy takie jak Accenture, UPS, Philips czy Rossmann. Nie braknie przedstawicieli branży finansowej, BPO, IT. Do grona pracodawców, którzy zaprezentują się na Targach dołączyły również mniejsze przedsiębiorstwa oraz kilka organizacji pozarządowych, które poszerzają ofertę skierowaną do poszukujących doświadczenia zawodowego.

Goście na czasie

Dzięki merytorycznemu wsparciu agencji pracy Randstad o 10:30 w auli A0 uczestnicy Targów będą mogli wziąć udział w prelekcji na temat budowania wizerunku za pośrednictwem platformy LinkedIn, którą poprowadzi Mateusz Żydek – specjalista public relations i dziennikarz. O 13:00 w auli A0 wystąpi gość specjalny, Aleksandra Radomska z mamwątpliwość.pl, blogerka, która zdradzi „Czego nie wiesz o pracy influencera i czego możesz mu zazdrościć, a nawet się od niego nauczyć?”.

Poza możliwością bezpośredniego spotkania z rekruterami oraz gośćmi warto też udać się do Strefy Doradczej Biura Karier UŁ, gdzie będzie można skonsultować ze specjalistami swoje dokumenty aplikacyjne, a także skorzystać z usług profesjonalnego fotografa i zrobić sobie zdjęcie do cv.

Uczestnicy Targów będą mogli zmierzyć się ze strzelnicą na stoisku Komendy Policji, a także wziąć udział w konkursie, popisać się zręcznością przy refleksomierzu i wygrać gadżety uniwersyteckie. Specjalna aplikacja targowa sprawi, że będzie można spokojnie odnaleźć wszystkie stoiska i atrakcje,zapoznać się z charakterystyką wystawców i dodatkowo przeczytać kilka porad na temat rynku pracy.

Program wydarzenia:

10:00 – oficjalne otwarcie Targów

10:30 – prelekcja Mateusza Żydka z Randstad „Daj się znaleźć, czyli jak zbudować profil na LinkedIn, żeby oczarować przyszłego pracodawcę”

13:00 – wystąpienie gościa specjalnego, Aleksandry Radomskiej z mamwątpliwość.pl

Targi Pracy trwają od 9:00 do 15:00.

 

 

Pozostaw odpowiedź