Warsztatem Coaching kariery zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań „Studenckie czwartki z Biurem Karier UŁ”.

Podczas ostatniego warsztatu uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się swojej przyszłości zawodowej. Zaczęliśmy od wizji – każdy został zaproszony do stworzenia mapy marzeń, studenci przygotowali kolaże ze zdjęć z gazet reprezentujące ich marzenia.

Mapy poprowadziły nas do refleksji nad wartościami – czym kieruję się w życiu? Co jest dla mnie ważne? Jak wygląda hierarchia moich wartości? Następnie przyszedł czas na przekucie wizji i marzeń w konkretne działania i cele. Każde z wyznaczonych sobie zadań uczestnicy ocenili pod względem efektu, jaki wywrze na ich życie oraz wkładu, jaki będą musieli wnieść, by je wykonać. Dzięki specjalnej matrycy celów studenci wyodrębnili cele długoterminowe.

Kolejnym etapem było wybranie jednego celu zawodowego i zaplanowanie działań prowadzących do jego realizacji. Następnie każdy miał możliwość w małej grupie opowiedzieć o swoim planie i skonsultować pomysł z innymi. Ostatnim krokiem była deklaracja, co każdy może zrobić już tego samego dnia, by przybliżyć się do upragnionego celu.

Tym warsztatem zakończyliśmy wakacyjny cykl szkoleniowy. Wszystkich zainteresowanych rozwojem zapraszamy do projektu „Kreator kariery”. Czeka na Was indywidualne doradztwo zawodowe, oferty staży i pracy w ramach programu mentoringowego oraz coaching kariery.

Pozostaw odpowiedź